Громадянське суспільство повернулося до рівня 2013 року

Лише 7,5% українців залучені у 2019 році до активної громадської діяльності. У 2013 році таких було 8%. Про це свідчать результати соцопитування від Фонду «Демократичні  ініціативи» імені Ілька Кучеріва і Київського міжнародного інституту соціології.

Чому це важливо. Люди, залучені у громадську активність, можуть змінювати суспільство, у якому живуть.

Детальніше. Протягом 8-20 серпня Фонд «Демократичні  ініціативи» імені Ілька Кучеріва провів соціологічне дослідження про погляд громадян на громадянське суспільство в Україні. Згідно з результатами, найбільше долучених до активної громадської діяльності на заході — 13%, у центрі — 8% та на сході — 7%, а найменше на півдні — 2%.

90% громадян у 2019 році не належать до жодної з організацій, об’єднань чи партій. У 2013 році, до Євромайдану та війни, таких було менше — 85,5%.

50% громадян визнають, що громадські організації потрібні в їхніх містах чи селах, 20% вважають, що вони не потрібні.

Чому люди не беруть участі у діяльності громадських організацій (ГО)? 38,5% опитаних подібна діяльність взагалі не цікавить (у 2013 році таких було 23%). 51% наших співвітчизників не збираються брати участь у роботі ГО.

Хто і як проводив опитування. Соціологічне дослідження проводили у серпні у 103 населених пунктах у всіх областях України, окрім анексованого Криму й окупованих частин Донецької й Луганської областей. Опитали  2040 респондентів, старших 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

В Україні за рік стало вдвічі менше волонтерів. Минулоріч волонтерством займалося 18% українців, а цьогоріч — лише 9%. Про це свідчить опитування Фонду «Демократичні  ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Найактивніше волонтерством займалися на заході (14%) та у центрі і на сході – 9%, а  найменше – на півдні (4%). Цьогорічний показник майже повторює ситуацію в Україні 2012 року. Тоді 10% українців були волонтерами.

Школа свідомого громадянина: добірка онлайн-курсів, які допоможуть розібратися як працює держава. Якщо ж волонтерство втратило свою популярність серед українців, не хочеться виходити з дому і робити щось корисне задарма, то можна сидячи на дивані збільшувати свою громадянську освіченість:

Курс «Людина та держава. Правила гри». Онлайн-курс допоможе з’ясувати як взаємодіють людина та держава та зрозуміти логіку суспільних процесів. Поговоримо про державу та право, права людини та їх захист, національні та міжнародні суди, а також міжнародні організації в Україні.

Курс «Громадський контроль за владою». Ви навчитеся взаємодіяти із владою та вміти знаходити рішення, працюючи з інтересами усіх зацікавлених сторін, здійснювати контроль за владою (не перетворюючись на політиків), моніторити публічні закупівлі у системі Prozorro і протистояти корупції у цій сфері, знаходити і аналізувати необхідну інформацію у основних відкритих державних реєстрах, користуватися сучасними цифровими інструментами (петиції, громадські бюджети тощо) в інтересах громади і для розбудови відкритого суспільства.

Курс «Боротьба з корупцією». Курс розповідатиме про те, як проводити антикорупційні розслідування, викривати та попереджати корупцію під час державних закупівель, організовувати антикорупційні кампанії. 

Курс «Побутові відходи — дій зараз!» Україномовний курс на платформі Prometheus. На ньому розкажуть, як саме треба поводитись із різними типами відходів, аби зменшувати їх кількість та небезпечні властивості, а також чому відходи треба збирати роздільно та сортувати. Частина матеріалів курсу присвячені тому, яким чином відходи можна переробляти та скільки можна заробити на вторинній сировині, які можливості перероблення відходів як вторинної сировини вже існують в Україні.

Курс «Сталий розвиток: нова філософія мислення». Україномовний курс на платформі «Відкритий університет Майдану». В цьому онлайн-курсі автори розкажуть про основні принципи сталого розвитку; нову філософію сталого мислення; хто такі стейкхолдери і навіщо розуміти їхні цінності та потреби.

Фото: pexels.com

Сьогодні відбудеться Міжнародний мітинг на підтримку героїв «Азовсталі». Найважливіше за тиждень

25 червня відбудеться Міжнародний мітинг на підтримку бійців з «Азовсталі». Мирні мітинги відбудуться по всій Європі, а також у Канаді, США та Австралії. Оновлення щодо мітингів можна подивитися у @vyriy_ua.

Читати далі
+ 50 слів

СБУ викрила агентурну мережу рф, до якої входив український народний депутат

Служба безпеки України викрила агентурну мережу російської розвідки. До неї входив український народний депутат Андрій Деркач. Він мав допомагати ворогу в захопленні України.

Читати далі
+ 32 слів

В окупованому Херсоні підірвали авто місцевого колаборанта Савлученка

У Херсоні невідомі підірвали автомобіль колаборанта, який займався підривною діяльністю в місті. За попередніми даними, він загинув.

Читати далі
+ 47 слів

росіяни викрадають дітей українських військових

Нещодавно окупанти взяли в заручники кількох дітей українського військовослужбовця. Такі викрадення на тимчасово окупованих територіях України не вперше. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

Читати далі
+ 157 слів

ЗСУ відбили атаку на Лисичанськ. Важливе за ніч та ранок 24 червня

Українські військові відбили наступ росіян у Лисичанську та Борівську. окупанти зазнали втрат і відступили.

Читати далі
+ 33 слів

Паспорти рф, викрадення кримських татар, просування ЗСУ. Що відбувається на тимчасово окупованій Херсонщині

Вивезення торішнього врожаю херсонських фермерів майже за безцінь, викрадення списків виборців та контрнаступ ЗСУ — цим та не лише живе зараз окупована Херсонщина. Більше — у нашому тексті далі.

Читати далі
+ 75 слів

США надасть Україні робота-собаку для розмінування

Wow

Армія США погодилася надіслати Україні одного зі своїх двох роботів для розмінування територій біля Києва. Про це повідомляє Foreign Policy.

Читати далі
+ 24 слів

Мета операції ЗСУ на Зміїному — звільнення острова від росіян. Головне за ніч та ранок 23 червня

На острові Зміїний триває військова операція зі знищення ворожих сил та засобів противника — ЗСУ вразили ще один ЗРК «Панцир» ворога, повідомляє ОК «Південь».

Читати далі
+ 38 слів
Що там ще
+ 4389 новин