Хакери атакували найбільшу приватну лабораторію Бельгії, яка бореться з коронавірусом

Ця лабораторія в місті Антверпені щодня робить близько 3 тисяч тестів на коронавірус ― близько 5% від загальної кількості тестів у країні. Хакери отримали доступ до її сайту й бази даних і заблокували їх. Щоб усе владнати кіберзлочинці вимагають викуп. Його суму не розголошують. Про це повідомляє The Brussels Times.

Чому це важливо. Медична лабораторія в Антверпені ― найбільша приватна лабораторія в Бельгії, яка бореться з коронавірусом. Зупинка її роботи може призвести до негативних наслідків для всієї системи охорони здоров’я.

Детальніше. Хакери встановили на сайті Загальної медичної лабораторії програму, яка припинила його роботу. Наразі сайт відключили й намагаються дослідити, як саме кіберзлочинці його пошкодили.

Поки незрозуміло, чи хакери хотіли вкрасти базу даних, чи лише отримати викуп. За справу взявся Федеральний відділ компʼютерних злочинів.

Ще кілька важливих новин про вакцини від коронавірусу, які ви могли пропустити

  • В Іспанії реєструватимуть осіб, які відмовилися від вакцинації проти коронавірусу. Реєстр іспанців, які не хочуть вакцинуватися, буде відкритий і для інших країн Євросоюзу. В Іспанії таким чином хочуть показати, що це не системний збій і вакцини доступні всім, але люди не завжди згодні робити щеплення.
  • Британія стала першою країною у світі, яка схвалила коронавірусну вакцину Pfizer/BioNTech для широкого використання. Хоч вакцинація почнеться незабаром, люди все одно повинні зберігати пильність і дотримуватися правил, щоб зупинити поширення коронавірусу, наголошують експерти.
  • 55% українців готові зробити щеплення від коронавірусу. За умови, що вакцина буде безкоштовною. 40% не готові вакцинуватися, навіть якщо це буде безкоштовно. Якщо ж вакцина буде платною, охочих зробити щеплення менше — 35%. 57% у такому випадку не будуть робити її. Прихильників безкоштовної вакцинації від коронавірусу більше серед людей старшого віку, мешканців сіл, а платного — серед молоді й жителів Києва. Про це свідчать дані опитування, яке провела 28-30 листопада соціологічна група «Рейтинг». 

Фото: pexels.com

Підтримати український волонтерський рух закликають міжнародну спільноту

На платформі Ukrainian Volunteers killed by Russia зібрали імена та історії загиблих українських волонтерів. Проєкт реалізувала Українська Волонтерська Служба спільно з платформою памʼяті Меморіал. Так команда має намір зберегти пам’ять про волонтерів, які загинули під час війни в Україні. Про це повідомили організатори акції. 

Читати далі
+ 35 слів

Жадан потрапив до рейтингу культурних діячів-2022

Одна з найавторитетніших газет та онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднила список культурних діячів року. Друге місце у ньому посів український письменник Сергій Жадан. Про це йдеться на офіційному сайті видання.

Читати далі
+ 28 слів

Контрнаступ ЗСУ триватиме і взимку

Американський Інститут дослідження війни (ISW) у своєму звіті, оприлюдненому увечері четвертого грудня, заявив про те, що заяви українського командування вказують на те, що контрнаступальні операції триватимуть і взимку, це вони підсумували із твердження представників української влади і військових.

Читати далі
+ 70 слів

ОАЕ хочуть допомогти Україні відбудувати економіку

Об’єднані Арабські Емірати планують почати торговельні переговори з нашою країною. Про намір створити нові шляхи економічної взаємодії повідомляє видання Bloomberg.

Читати далі
+ 24 слів

У Нью-Йорку провели концерт до 100-ліття прем’єри Щедрика

На концерті «Notes from Ukraine» — «Нотатки з України» виступили хори з України та Північної Америки. Захід провели до ювілею виконання українського Щедрика на тому ж місці, що і 100 років тому — у Карнеґі-Холі. Про це повідомило Суспільне з посиланням на організаторів. Переглянути запис концерту можна на Vimeo.

Читати далі
+ 26 слів

Погрози продовжують надходити українським посольствам та консульствам

В Іспанії поліція вилучила ще три конверти з очима тварин. Вони були адресовані посольству України в Мадриді, генеральному консульству в Барселоні та консульству в Малазі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 45 слів

«Від кожного вибуху світ в тобі наче перевертається». Євангеліна, 20 років, бариста, виїхала з Луганщини 2 квітня

Wow

Дівчина проживала у Лисичанську на Луганщині. Там працювала баристою та допомагала своїй сім’ї. Проте ворог не дав їй можливості залишитися у рідному місті та змусив тікати з власного дому. Єва та її родина змогли виїхати з-під жахливих обстрілів лише 2 квітня. Зараз, коли уже пережила такий болючий досвід, дівчина готова розповісти свою історію.

Читати далі
+ 93 слів

Суп «У страшних муках» та фуа-гра: UAnimals запрошує депутатів до онлайн-ресторану

Заклад відкриває свої віртуальні двері для чиновників, які підтримують законопроект 8150 про внесення змін до закону«Про захист тварин від жорстокого поводження». Це написали на своєму сайті гуманістичний рух UAnimals.

Читати далі
+ 78 слів
Що там ще
+ 5213 новин