Instagram блокуватиме користувачів за образи, штучний інтелект може впливати на рішення та інші новини зі світу технологій

Що вже навчився робити штучний інтелект, як додати ефекти в Zoom та чому арабська місія дослідження Марсу така важлива ― про ці й інші новини технологій читайте у нашій традиційній добірці.

Штучний інтелект здатен впливати на рішення людини. Він може навчитися розпізнавати вразливі місця у звичках і поведінці людини  та маніпулювати за допомогою цього. Про це свідчить дослідження вчених з CSIRO’s Data61 — підрозділу даних і цифрових технологій Австралійського національного наукового агентства. Дослідники провели три експерименти, у яких люди грали в ігри проти комп’ютера. У всіх випадках штучний інтелект аналізував дії учасників і доволі успішно змушував їх або помилятися собі на користь, або обирати конкретний варіант. Отже, у певних випадках він здатен керувати рішеннями. Це вміння штучного інтелекту можна використати і з користю: комп’ютери можна навчити попереджати користувачів, коли на них впливають в інтернеті й допомагати правильно при цьому поводитися.

У Zoom з’явилися відеоефекти для зміни зовнішності. Наразі вони — на стадії тестування. За допомогою функції Studio Effects користувачі можуть додавати своєму зображенню, наприклад, брови, вуса чи змінювати колір губ. Щоб увімкнути ефекти, під час конференції у додатку Zoom перейдіть у «Налаштування відео» й виберіть «Фон і фільтри». Після цього слід натиснути Studio Effects у правому нижньому кутку й обрати відеоефект.

Instagram блокуватиме користувачів, які ображають інших в Direct. Це стосуватиметься повідомлень з образами через расу чи релігію. Також у соцмережі видалятимуть сторінки, які люди створюють, щоб обійти блокування попереднього аканту. В Instagram з’явиться окрема функція для бізнес-акаунтів і блогерів. Вони зможуть обмежувати отримання повідомлень від людей, на яких не підписані.

Арабський зонд показав зображення Марсу з орбіти. Автоматичну станцію «Надія» (арабською ― Al Amal, англійською ― Hope) запустили Об’єднані Арабські Емірати. Це вперше станція арабських країн вийшла на орбіту Марсу. Вона має допомогти створити першу карту погоди всієї планети, а також досліджувати різні процеси в атмосфері. Станція має обертатися навколо Марсу як мінімум один марсіанський рік ― 687 земних днів.

Штучний інтелект навчили розпізнавати емоції людей онлайн. Алгоритм AffectiveSpotlight, який здатен визначати емоції слухачів під час онлайн-презентацій, створила компанія Microsoft. Він може розпізнати смуток, щастя, здивування, кивання головою. Позитивні емоції отримуватимуть 1 бал від штучного інтелекту, а всі інші ― 0. Також алгоритм кожні 15 секунд показуватиме людині, яка виступає, слухача з найвищою кількістю балів. Так вона зможе визначити, кому найбільше сподобався її виступ.

Фото: pexels.com

Концерт «POETY. Діалог поколінь» з Соломією Чубай відбудеться у Львові

8 жовтня Соломія Чубай презентує свої нові пісні на вірші Івана Франка, Лесі Українки, Миколи Вінграновського, Чайки Дніпрової, Юрія Клена, Павла Тичини, Олександра Ірванця, Юрка Покальчука, Грицька Чубая. Це відбудеться у Львові за участі симфонічного оркестру INSO-Lviv. Зареєструватися на концерт можна тут.

Чому це цікаво. Цей проєкт має на меті показати українських поетів як звичайних людей ― нестереотипно й живо.

Читати далі
+ 25 слів

Стрічку «Погані дороги» висунули на «Оскар» від України

Драма Наталії Ворожбит буде представлена в категорії «Міжнародний повнометражний фільм». Фільм «Погані дороги» ― це п’ять новел про мешканців Донбасу по обидві сторони від лінії розмежування.

Усі історії не пов’язані одна з одною: у них ідеться про любов і ненависть, довіру і зраду, а також інші почуття та явища, які люди відчувають через різні життєві обставини.  

У нацвідборі від Українського Оскарівського комітету для висунення на премію «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» брали участь п’ять стрічок:

  •  «Відблиск» Валентина Васяновича;
  • «Стоп-Земля» Катерини Горностай;
  • «Носоріг» Олега Сенцова;
  • «Погані дороги» Наталії Ворожбит;
  • «Чому я живий» Віллена Новака.

Фото: planetakino.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики
Читати далі
+ 0 слів

Як працює чорний ринок сертифікатів про вакцинацію ― розслідування

Схеми купівлі фейкового міжнародного сертифікату про вакцинацію викрили журналісти видання LIGA.net. Вони знайшли кілька ресурсів, які пропонували такі послуги, однак за заплачені кошти журналісти сертифікатів так і не отримали. «Успішним» було замовлення сертифікату з Facebook-сторінки «Евромед медицинский центр». Як працює ринок нелегальних сертифікатів ― читайте далі.

Чому це важливо. Наразі вакцинація проти коронавірусу є найбільш ефективним способом, щоб уникнути складного перебігу хвороби, зберегти життя людей і боротися з пандемією. Люди, які створюють і використовують фальшиві документи, порушують закон і ризикують своїм здоров’ям та здоров’ям людей, з якими контактуватимуть.

Читати далі
+ 94 слів

Близько 700 зниклих безвісти, українсько-американські навчання та інші новини з фронту

Зниклі безвісти через війну, нові військові навчання в Україні, можливе зростання підтримки США ― про все це розповідаємо у нашій традиційній добірці новин про фронт.

Чому це важливо. Російсько-українська війна триває восьмий рік. На тимчасово окупованих Росією територіях окупанти не дотримуються ані українського законодавства, ані міжнародного права.

Читати далі
+ 116 слів

Україна у «жовтій» карантинній зоні: що змінилося?

Wow

З 23 вересня у країні почав діяти «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусу, тому карантинні обмеження стали жорсткішими. Наприклад, деякі заклади вищої освіти перейшли на дистанційне навчання, бо для продовження роботи наживо вакцинувалися замало працівників. Детальніше про нові обмеження читайте далі.

Чому це важливо. Темпи поширення коронавірусу зростають. Наразі найдієвіші методи боротьби з пандемією — вакцинація та карантинні обмеження.

Читати далі
+ 120 слів

Організатора «тітушок» під час Революції Гідності засудили на вісім років

Юрій Крисін отримав 8 років позбавлення волі за викрадення і катування активістів Революції Гідності у 2014 році. Таке рішення ухвалив Дарницький районний суд Києва. Нагадаємо, Крисін також фігурував у справі вбивства журналіста В’ячеслава Веремія, за що отримав 5 років ув’язнення у 2018 році. 

Фото: pravda.com.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Заявки на субсидії, оформлення соцдопомоги та не лише. Що ще можна тепер зробити у «Дії»

У порталі «Дія» запрацюють ще десять послуг до кінця 2021 року. Там можна буде отримати такі нові послуги:

  • заповнити заявку на отримання соціальної субсидії;
  • оформити пенсію;
  • звернутися за наданням соціальних послуг і призначенням компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги;
  • оформити соціальну допомогу на дітей, над якими встановлена опіка чи піклування; на дітей одиноким матерям; на тяжкохворих дітей; під час усиновлення дитини; особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Усі документи для отримання послуг можна подавати в електронному вигляді.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Платформу Amber Alert для пошуку зниклих дітей запустили в Україні

Сервіс запрацював через Facebook. Amber Alert – система екстрених сповіщень про зникнення дітей. Через неї у стрічці новин у соцмережі Facebook з’являтимуться пости про дітей, які зникли неподалік. У цих дописах буде відображатися інформація про дитини, світлини, а також контакти, за якими може звернутися людина, яка бачила дитину.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3244 новин