Карантин вихідного дня: чи скасують його через суд і що можуть запровадити натомість?

Wow
WTF

До Окружного адміністративного суду Києва надійшли одразу три позови з вимогою скасувати встановлений Урядом «карантин вихідного дня». З позовами звернулися Львівський будинок органної та камерної музики, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки та Львівський кіноцентр. Вони позиваються до Кабінету міністрів, пише Громадське.

Чому це важливо. Запровадження карантину вихідного дня викликало неоднозначні оцінки у суспільстві загалом та серед підприємців зокрема. Близько десяти мерів міст відмовилися виконувати таке рішення Уряду. Водночас Уряд планує побачити результати карантину за 2 тижні. Якщо їх не буде, то вводитимуть жорсткіший карантин.

Детальніше. На думку позивачів, встановлені обмеження негативно вплинуть на діяльність закладів культури та призведуть до втрат приблизно 50% їхніх доходів за вихідні дні. Наразі суд вирішує, чи відкривати провадження в адміністративній справі.

Карантин вихідного дня — альтернатива жорсткому карантину. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що поки що повний локдаун в країні не будуть вводити, адже наразі є альтернатива — «карантин вихідного дня». Але над цією альтернативою треба працювати разом і досягти хоча б плато і зупинки зростання епідемії.

«Основне завдання карантину вихідного дня — зафіксувати захворюваність на рівні 12 тисяч. Якщо цього не буде, то ми будемо вимушені піти на більш жорсткі заходи. Це лише 6 днів у листопаді, які можуть дати Україні шанс», — сказав прем’єр-міністр. 

Підсумки першого карантину вихідного дня: активність жителів великих міст тими днями знизилася на 27%. В Україні в умовах карантину вихідного дня активність жителів великих міст з населенням понад 100 тисяч осіб минулої суботи знизилася на 18,5%, а у неділю — на 27%, повідомив секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данилов. Президент, реагуючи на інформацію, назвав рішення про введення карантину вихідного дня «правильним кроком».

За даними Центру економічної стратегії, українці, реагуючи на спалах епідемії коронавірусу, почали знижувати соціальну активність. На початку листопада пересування пішим ходом чи автомобілем знизилося приблизно на 4%, за місяць – на 14%.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: pexels.com

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів

«Хамелеон». Prometheus запускає безплатний курс про психологію виживання в полоні

Курс не лише надає необхідні знання про те, як поводитися у полоні та реагувати на найскладніші ситуації, але й вчить адаптивної поведінки, що може забезпечити шанси на виживання та повернення додому. Навчання запустили освітня платформа Prometheus спільно з Центром готовності цивільних Благодійного фонду Сергія Притули.

Читати далі
+ 69 слів
Що там ще
+ 9452 новин