Кіберполіція створила Telegram-канал з порадами для користувачів

Офіційний Telegram-канал завів Департамент кіберполіції України. Про це розповіла прессекретарка відомства Юлія Квітко.

Чому це корисно. На каналі фахівці публікуватимуть поради із кібербезпеки.

Детальніше. На каналі уже розмістили перший пост про те, як захистити свій Telegram від зламу. Ось що радять експерти із кіберполіції: 

🔘    заборонити віддалену заміну sim-карти

🔘    увімкнути у налаштуваннях Telegram-акаунту двоетапну аутентифікацію

🔘   використовувати надійний пароль, який має містити не менше 8 символів (більш детально про надійний пароль https://cyberukraine.in.ua)

🔘   запам’ятайте або збережіть у надійному місці Ваш новий пароль.

Довідка. Як з’явився Telegram. Проект створив Павло Дуров, засновник соцмережі ВКонтакті. В інтерв’ю газеті «Нью-Йорк Таймс» він розповів, що перша ідея додатку прийшла до нього ще у 2011 році. Тоді до його дверей приходив спецназ. Коли спецпризначенці пішли, Дуров відразу написав своєму братові Миколі. Тоді він усвідомив, що у нього немає безпечного способу комунікації з братом. 

Сервіс побудований на технології шифрування листування MTProto. Її розробив брат Павла Микола. Сам Telegram спочатку був експериментом компанії Digital Fortress (належить Павлові Дурову), щоб протестувати технологію MTProto на великих навантаженнях. 14 серпня 2013 року з’явився перший клієнт Telegram для пристроїв на платформі iOS.

У Bolt тепер можна перевозити домашніх тварин. Сервіс запустив нову послугу Pets. Вона дає змогу замовити перевезення тварин. Сервіс дозволяє перевозити невеликих тварин, які можна розмістити в салоні авто: собак, котів та інших. Пасажиру під час поїздки необхідно використовувати підстилку, клітку, переноску, вологі серветки, щоб не забруднити салон авто та для комфортного перевезення тварини.

Хакерам вдалося зламати Telegram. Як захиститися користувачам? Зловмисники можуть отримати доступ до чужого листування у Telegram. Про це кажуть у компанії Group-IB, яка спеціалізується на запобіганні кібератак. Щоб захиститися від хакерів, фахівці рекомендують встановити для входу в Telegram додатковий фактор авторизації: окрім обов’язкового SMS також пароль.

У компанію Group-IB надійшли скарги від кількох російських бізнесменів. Вони заявили, що хтось зміг отримати доступ до їхнього листування у Telegram.

У месенджері Telegram користувач отримував повідомлення від сервісного каналу Telegram з кодом підтвердження, хоча користувач його не запитував. Після цього на смартфон жертви надходило SMS з кодом активації. Тоді ж у сервісному каналі Telegram відображалося повідомлення про вхід з нового пристрою.

У компанії додають, що техніка постраждалих не була зараженою шпигунськими програмами, облікові записи й сім-картки теж у порядку. Зловмисники отримували доступ до месенджера через коди активації з SMS. Наразі невідомо, як вони перехоплювали повідомлення.

Фото: pexels.com

Кінематографісти і кінокритики вимагають звільнити керівництво Держкіно

Звільнити керівництво Держкіно, зупинити реорганізацію «Довженко-Центру» та призначити його директоркою Олену Гончарук вимагають Національна спілка кінематографістів і Спілка кінокритиків України. Про це вони повідомили на брифінгу 25 листопада.

Читати далі
+ 106 слів

В Україні вже діє понад 4 тисячі «Пунктів Незламності» і щодня їх більшає

«Пункт Незламності» — це місце безпеки під час тривалого відключення світла чи тепла. Вони обладнані електрикою, опаленням, інтернетом та альтернативним живленням. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії Пункти Незламності працюватимуть цілодобово.

Читати далі
+ 59 слів

Де шукати роботу під час війни? Проєкт Work Stability for Ukrainians

Work Stability for Ukrainians — проєкт допомоги у пошуку роботи українцям та українкам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала у лютому Росія в Україні. Його запустили у червні 2022 року, щоби створити умови для безпечного працевлаштування мільйонам людей, які наразі шукають роботу в Україні та в інших країнах.

Читати далі
+ 121 слів

Погодні умови сповільнюють відновлення електроенергії

«Через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго)». Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Читати далі
+ 6 слів

«Військо́виця», «ви́селенка», «бійчи́ня»: створено абетку фемінітивів в умовах війни

Абетка містить близько сотні слів, які вживають щодо жінок у війську чи вимушених переселенок. Проєкт «По той бік гендеру» реалізували платформа «По той бік новин» спільно з філологинею Оленою Синчак, повідомляють організатори у фейсбуці.

Читати далі
+ 5 слів

До Литви виїхало 70 тисяч українців — прем'єр-міністерка Шимоніте

Прем’єр-міністерка наголосила, що це суттєвий потік біженців для Литви (у співвідношенні з населенням країни це понад 2%), але українці успішно інтегруються в литовське суспільство. «Українці платять за свою підтримку, тому що вони платять податки – працюючи у сфері гостинності, роздрібної торгівлі, школах та на інших роботах. Це велика відмінність від хвилі мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, яку нам влаштував Олександр Лукашенко у 2021 році. Це були люди, які просто хотіли проїхати країну транзитом, щоб надалі жити деінде, у Берліні чи Амстердамі… Українці – зовсім інші», — звертає увагу прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

Читати далі
+ 22 слів

Покарати російських злочинців закликають у День боротьби із насильством проти жінок

Про критичну важливість мобілізації зусиль міжнародної спільноти, задля покарання російських злочинців, зокрема і за сексуальне насильство над жінками заявило Міністерство закордонних справ України. 

Читати далі
+ 38 слів

Франція надіслала Україні 100 генераторів

«Щоб допомогти населенню вистояти, Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів. Водночас Росія хоче зробити зиму зброєю війни.

Читати далі
+ 81 слів
Що там ще
+ 5162 новин