Міжнародний конкурс Earth Photo обрав переможців 2020 року: світлини вражають

LIKE

Конкурс Earth Photo проводять британська урядова організація Forestry England і Королівське географічне товариство, пише Liga.Life. Щороку вони обирають світлини, які найкраще показують взаємодію людини та природи. Які фото перемогли цьогоріч — у нашому матеріалі

Чому це важливо. Мета конкурсу — привернути увагу суспільства до обговорення проблем довкілля, розповісти про світ природи, його мешканців та спілкуванні з ними.

Детальніше. Абсолютний переможець цього року — фотограф з псевдонімом Jonk. Його світлини — це сумний рефрен двадцятого століття — епохи великого прискорення. Але водночас такі фото ілюструють надію. Адже велика сила природи – терпляче приймати у себе фрагменти, залишені людською цивілізацією.

Фото «Басейн в Італії». На світлині природа відчуває себе повноправною господинею у закинутому приміщенні басейну. Автор фото — Jonk.

Фото «Театр в Абхазії». На цій світлині зображено занедбані сходи у покинутій будівлі театру, у яку потроху «продирається» природа. Автор фото — Jonk.

Фото «Кав’ярня в Абхазії». Ще один знелюднений простір, де замість підлоги тепер росте трава. Автор фото — Jonk.

Фото «Готель у Португалії». Сила природи уже майже повністю «здолала» колись розкішну будівлю готелю. Автор фото — Jonk.

Фото «Мертве дерево». Ця світлина перемогла у номінації «Мінливий ліс». На ній зображене дерево за два роки після лісової пожежі. Автор фото — Чарльз Кселот.

Фото «In Moleca». Ця світлина здобула перемогу у номінації «Зміна клімату». На фото — турист, який прибув до Венеції під час повені. Автор фото — Джо Хаббен.

Фото «Землеробство у районах посухи». Ця світлина перемогла у номінації «Природа». На фото з висоти 900 метрів над Арагоном в Іспанії видно регіон, який постраждав від посухи. Але завдяки роботі місцевих фермерів землі почали відновлюватися. Автор світлини — І Сун.

Фото «Міс». Світлина здобула перемогу у категорії «Люди». Людина на портреті наче злилася з природою і видається її органічною частинкою. Автор фото — Янжун Го.

Фото: earthphoto.world

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин