Коронавірус, який спричинив пандемію, міг виникнути через зміни клімату

Коронавірус SARS-CoV-2 міг з’явитися через глобальні зміни клімату. Про це свідчать результати дослідження учених з Кембриджського, Гавайського університетів та Потсдамського інституту з вивчення змін клімату. Його опублікували у Science of the Total Environment. Дослідження стосується того, як змінювалося харчування та проживання кажанів, які, за однією з гіпотез, могли стати джерелом пандемії.

Чому це важливо. Дослідники кажуть, що через кліматичні зміни можуть відбуватися мутації й інших вірусів і, можливо, вони передаватимуться людям.

Детальніше. Учені дослідили, як змінювалася рослинність у світі, а також як мігрували різні види кажанів та чим вони харчувалися. Через зміни клімату тварини переселялися в інші регіони. Разом з ними в цих місцевостях поширювалися й нові віруси. Науковці кажуть, що через нові взаємодії віруси еволюціонували й кажани почали заражатися й заражати інших більш небезпечними штамами. 

Збільшення популяції кажанів у конкретному регіоні може призвести до мутацій вірусів та передачі їх людині. За словами дослідників, від кажанів, імовірно, походять близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром (MERS-CoV), тяжкий гострий респіраторний синдром SARS-CoV-1 та SARS-CoV-2.

У ХХ столітті близько 40 видів кажанів переселилися до південної провінції Китаю Юньнань та прилеглих регіонів М’янми та Лаосу. Також у цьому регіоні проживають панголіни (ящери), які, імовірно, були проміжними господарями SARS-CoV-2. Це можливий варіант виникнення пандемії коронавірусу. Однак він, як і кожен інший, не є достовірним.

Мовою цифр. Загалом кажани переносять близько трьох тисяч різних коронавірусів. Більшість з них не призводять до захворювань і не передаються людині. 

Ще кілька новин про коронавірус, які треба знати

  • Антитіла матерів, які хворіли на коронавірус, можуть через плаценту передатися дитині. Про це свідчить дослідження педіатра Дастіна Фленнері з дитячої лікарні Філадельфії та його колег. Припускають, що вакцинація вагітних жінок може бути дієвою для новонароджених дітей.
  • Німеччина закупила 200 тисяч доз експериментального препарату від коронавірусу на основі антитіл. Це перша країна Європейського Союзу, яка випробовуватиме такий спосіб лікування.
  • Від щеплення вакциною проти коронавірусної хвороби наразі не зафіксували жодного випадку смерті. Йдеться про найбільш розповсюджені нині препарати, наприклад, Pfizer.
  • Розумні гаджети, які вимірюють частоту серцебиття, температуру шкіри й інші фізіологічні показники, можуть виявити COVID-19 за кілька днів до появи перших симптомів. Вони виявляють майже непомітні зміни в серцебитті людини, які можуть свідчити про коронавірус ще за тиждень до виявлення симптомів чи виявлення вірусу тестом.

Фото: pexels.com

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів

«Хамелеон». Prometheus запускає безплатний курс про психологію виживання в полоні

Курс не лише надає необхідні знання про те, як поводитися у полоні та реагувати на найскладніші ситуації, але й вчить адаптивної поведінки, що може забезпечити шанси на виживання та повернення додому. Навчання запустили освітня платформа Prometheus спільно з Центром готовності цивільних Благодійного фонду Сергія Притули.

Читати далі
+ 69 слів
Що там ще
+ 9452 новин