Коронавірус, який спричинив пандемію, міг виникнути через зміни клімату

Коронавірус SARS-CoV-2 міг з’явитися через глобальні зміни клімату. Про це свідчать результати дослідження учених з Кембриджського, Гавайського університетів та Потсдамського інституту з вивчення змін клімату. Його опублікували у Science of the Total Environment. Дослідження стосується того, як змінювалося харчування та проживання кажанів, які, за однією з гіпотез, могли стати джерелом пандемії.

Чому це важливо. Дослідники кажуть, що через кліматичні зміни можуть відбуватися мутації й інших вірусів і, можливо, вони передаватимуться людям.

Детальніше. Учені дослідили, як змінювалася рослинність у світі, а також як мігрували різні види кажанів та чим вони харчувалися. Через зміни клімату тварини переселялися в інші регіони. Разом з ними в цих місцевостях поширювалися й нові віруси. Науковці кажуть, що через нові взаємодії віруси еволюціонували й кажани почали заражатися й заражати інших більш небезпечними штамами. 

Збільшення популяції кажанів у конкретному регіоні може призвести до мутацій вірусів та передачі їх людині. За словами дослідників, від кажанів, імовірно, походять близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром (MERS-CoV), тяжкий гострий респіраторний синдром SARS-CoV-1 та SARS-CoV-2.

У ХХ столітті близько 40 видів кажанів переселилися до південної провінції Китаю Юньнань та прилеглих регіонів М’янми та Лаосу. Також у цьому регіоні проживають панголіни (ящери), які, імовірно, були проміжними господарями SARS-CoV-2. Це можливий варіант виникнення пандемії коронавірусу. Однак він, як і кожен інший, не є достовірним.

Мовою цифр. Загалом кажани переносять близько трьох тисяч різних коронавірусів. Більшість з них не призводять до захворювань і не передаються людині. 

Ще кілька новин про коронавірус, які треба знати

  • Антитіла матерів, які хворіли на коронавірус, можуть через плаценту передатися дитині. Про це свідчить дослідження педіатра Дастіна Фленнері з дитячої лікарні Філадельфії та його колег. Припускають, що вакцинація вагітних жінок може бути дієвою для новонароджених дітей.
  • Німеччина закупила 200 тисяч доз експериментального препарату від коронавірусу на основі антитіл. Це перша країна Європейського Союзу, яка випробовуватиме такий спосіб лікування.
  • Від щеплення вакциною проти коронавірусної хвороби наразі не зафіксували жодного випадку смерті. Йдеться про найбільш розповсюджені нині препарати, наприклад, Pfizer.
  • Розумні гаджети, які вимірюють частоту серцебиття, температуру шкіри й інші фізіологічні показники, можуть виявити COVID-19 за кілька днів до появи перших симптомів. Вони виявляють майже непомітні зміни в серцебитті людини, які можуть свідчити про коронавірус ще за тиждень до виявлення симптомів чи виявлення вірусу тестом.

Фото: pexels.com

Геноцид, який ми (ще) не знаємо, сьогодні — День роковин депортації кримських татар

Згідно з офіційними даними, у віддалені регіони Радянського Союзу — від північного Передуралля до республік Середньої Азії — депортували 191 044 кримських татар, а за даними самоперепису, проведеного Національним рухом кримських татар, — 423 100.

О 4 ранку 18 травня 1944 року почалося масове примусове виселення кримських татар із території Криму. Агенти НКВС давали людям 15 хвилин на збори, дозволяли взяти з собою до 500 кг речей на сім’ю. До роковин геноциду кримських татар ми підготували для вас маловідомі факти про ті події та спробуємо розвінчати деякі міфи.

Читати далі
+ 385 слів

У Мелітополі український рух опору підірвав російський бронепоїзд. Важливе за 18 травня

У захопленому Мелітополі український рух опору підірвав під час руху російський бронепоїзд з військовими та технікою.

Читати далі
+ 17 слів

«Нова українська хвиля»: у Києві та Львові відбудеться фестиваль українських фільмів

19 травня у Києві та Львові почнеться кінофестиваль «Нова українська хвиля». У програмі заходу будуть фільми, зняті після 2014 року, які створили культурне явище так-званої «нової української хвилі». Організаторами фестивалю є мережа кінотеатрів «Планета Кіно» та «Gogol.Media».

Читати далі
+ 24 слів

В «Дії» запустили збір коштів на допомогу армії через платформу UNITED24

Донейти можна зробити через Apple Pay, Google Pay або ввести дані картки. Якщо ви хочете долучитися до збору, треба зайти в «Дію», де на головному вікні має з’явитися напис United24 з кнопкою «Допомогти армії». Натиснувши на неї, у вас буде можливість зробити донейт або переглянути, скільки коштів уже зібрали. Якщо ж вікна із написом United24 немає, спробуйте оновити додаток. 

Читати далі
+ 18 слів

В Україні запустили платформу, яка допомагає волонтерам шукати донорів закордоном

Проєкт HelpHubUa – це платформа, яка об’єднує українських волонтерів з активістами та донорами за кордоном і дозволяє іноземним благодійникам перераховувати гроші на конкретні потреби волонтерських ініціатив.

Читати далі
+ 81 слів

До України відправлять гаазьких експертів для розслідування військових злочинів росіян. Головне за ніч та ранок 18 травня

Гаазький суд відправить до України 42 експерти які будуть розслідувати військові злочини вчинені росіянами, — Deutsche Welle.

Читати далі
+ 21 слів

Кримськотатарське розстріляне Відродження: трагедія 1938 року

18 травня щорічно вшанують пам’ять жертв радянського злочину з депортації кримських татар. За наказом з Москви бійці НКВД у цей день 1944 року зігнали до залізничних вагонів майже все кримськотатарське населення та відправили в бік Узбекистану. Але за шість років до цієї події відбувся інший акт знищення цієї нації, який деякі історики прирівнюють за кількістю жертв до масових депортацій. 17 квітня 1938 року розстріляли найвизначніших представників кримськотатарського народу— письменників, істориків, громадських діячів, художників, викладачів. Про це пише «Крим. Реалії».

Читати далі
+ 57 слів

Порятунок військових з Азовсталі триватиме до їхнього повернення додому. Головне за 17 травня

Операція з порятунку українських військових з Азовсталі триватиме до їхнього повного повернення додому з непідконтрольної території. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 4216 новин