Кросівки з блокчейном запатентував Nike

Патент на блокчейн-сумісні кросівки «CryptoKicks» отримала компанія Nike. При покупці взуття створюється цифровий токен (ідентифікатор), до якого прив’язані ідентифікаційні коди кросівок і його власника, повідомляє Naked Scienсe.

Чому це корисно. Схема дасть можливість запобігти підробці взуття, оскільки клієнт зможе перевірити справжність придбаної пари, відсканувавши спеціальний код на коробці.

Детальніше. Якщо власник «CryptoKicks» забажає продати взуття, він може віддати їх покупцеві як фізично, так і передавши токен. «Права» на кросівки можна зберігати в цифровому гаманці разом з криптовалютами. 

Також за допомогою токенів у Nike зможуть контролювати обсяги продажів «CryptoKicks» та їхнього перепродажу.

Поки що компанія лише запатентувала такі кросівки. Фізично взуття поки немає. 

YouTube посилить боротьбу з образливим контентом. Соцмережа більше не дозволятиме публікувати відео, які «зловмисно когось ображають» за ознаками раси, гендерної приналежності чи сексуальної орієнтації. У межах нової політики щодо утисків та домагань із платформи також видалятимуть “натяки на погрози насильством”. 

До впровадження змін на YouTube уже були заборонені відео, які:

містять явні погрози насильство;

знущаються із зовнішності;

оприлюднюють особисту інформацію;

заохочують утиски та домагання щодо окремої людини;

Нова політика також забороняє:

«завуальовані» погрози насильством, на кшталт «краще стережіться»;

імітацію насильства над людиною;

зловмисні образи за ознакою раси, гендерної приналежності чи сексуальної орієнтації;

У YouTube заявили, що нова політика стосуватиметься усіх: як політиків та популярних блогерів, так і звичайних користувачів. Авторам відео, які послідовно порушують правила, обмежать отримання прибутку від реклами, їхні відео можуть видалити, а канал — закрити.

Глава Twitter анонсував створення соцмережі нового покоління.  Згодом соцмережа стане децентралізованою і матиме відкритий вихідний код, який дозволить користувачам створювати сервери для спілкування за вказаними правилами, написав на своїй сторінці Джек Дорсі. 

 До того ж, користувачі у новій соцмережі зможуть спілкуватися  в електронній пошті — використовуючи різні майданчики й загальний протокол.

Фото: pexels.com

Кінематографісти і кінокритики вимагають звільнити керівництво Держкіно

Звільнити керівництво Держкіно, зупинити реорганізацію «Довженко-Центру» та призначити його директоркою Олену Гончарук вимагають Національна спілка кінематографістів і Спілка кінокритиків України. Про це вони повідомили на брифінгу 25 листопада.

Читати далі
+ 106 слів

В Україні вже діє понад 4 тисячі «Пунктів Незламності» і щодня їх більшає

«Пункт Незламності» — це місце безпеки під час тривалого відключення світла чи тепла. Вони обладнані електрикою, опаленням, інтернетом та альтернативним живленням. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії Пункти Незламності працюватимуть цілодобово.

Читати далі
+ 59 слів

Де шукати роботу під час війни? Проєкт Work Stability for Ukrainians

Work Stability for Ukrainians — проєкт допомоги у пошуку роботи українцям та українкам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала у лютому Росія в Україні. Його запустили у червні 2022 року, щоби створити умови для безпечного працевлаштування мільйонам людей, які наразі шукають роботу в Україні та в інших країнах.

Читати далі
+ 121 слів

Погодні умови сповільнюють відновлення електроенергії

«Через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго)». Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Читати далі
+ 6 слів

«Військо́виця», «ви́селенка», «бійчи́ня»: створено абетку фемінітивів в умовах війни

Абетка містить близько сотні слів, які вживають щодо жінок у війську чи вимушених переселенок. Проєкт «По той бік гендеру» реалізували платформа «По той бік новин» спільно з філологинею Оленою Синчак, повідомляють організатори у фейсбуці.

Читати далі
+ 5 слів

До Литви виїхало 70 тисяч українців — прем'єр-міністерка Шимоніте

Прем’єр-міністерка наголосила, що це суттєвий потік біженців для Литви (у співвідношенні з населенням країни це понад 2%), але українці успішно інтегруються в литовське суспільство. «Українці платять за свою підтримку, тому що вони платять податки – працюючи у сфері гостинності, роздрібної торгівлі, школах та на інших роботах. Це велика відмінність від хвилі мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, яку нам влаштував Олександр Лукашенко у 2021 році. Це були люди, які просто хотіли проїхати країну транзитом, щоб надалі жити деінде, у Берліні чи Амстердамі… Українці – зовсім інші», — звертає увагу прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

Читати далі
+ 22 слів

Покарати російських злочинців закликають у День боротьби із насильством проти жінок

Про критичну важливість мобілізації зусиль міжнародної спільноти, задля покарання російських злочинців, зокрема і за сексуальне насильство над жінками заявило Міністерство закордонних справ України. 

Читати далі
+ 38 слів

Франція надіслала Україні 100 генераторів

«Щоб допомогти населенню вистояти, Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів. Водночас Росія хоче зробити зиму зброєю війни.

Читати далі
+ 81 слів
Що там ще
+ 5162 новин