«Квіти України» — об’єкт культурної спадщини. Що це змінює?

LIKE

Будівля отримала статус нововиявленого об’єкта культурної спадщини столиці, відтак підлягає захисту. Це розпорядився зробити Департамент охорони культурної спадщини КМДА. Про це повідомив депутат Київради Володимир Прокопів.

Чому це важливо. Під час підготовчих робіт у червні цьогоріч забудовник обрізав коріння 30-літнього винограду, зіпсувавши таким чином унікальний вигляд будинку. Крім того, він демонтував унікальні люстри та вітражі з інтер’єру. Суд наклав арешт на будівлю і тепер вона має юридичний захист.

Детальніше. Тепер без письмового дозволу органу, який охороняє культурну спадщину, будь-які види робіт на об’єкті «Квіти України» — заборонені. Упродовж місяця власник має укласти охоронний договір для «Квітів України».

Цей документ зобов’язується зберігати будівлю. КМДА не дозволяла забудовнику розпочинати будівельні роботи на цій території. Тож коли там з’явився паркан, Департамент видав припис, який зупинив будь-які види робіт у цій будівлі.

Що далі? Копію наказу Департаменту охорони культурної спадщини КМДА вже направили до Мінкульту. Незабаром «Квіти України» внесуть до державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Дізнайтеся більше про ситуацію навколо «Квітів України»:

  •  На «Квіти України» суд наклав арешт. Що це значить? У центрі Києва на вулиці Січових Стрільців почали зносити модерністичний фасад навчально-методичного павільйону «Квіти України». Щоб зупинити руйнування, на територію будмайданчика прорвалися активісти. Тоді міністр культури Олександр Ткаченко закликав зупинити демонтаж будівлі. Суд наклав арешт на неї. Цим рішенням заборонили проводити будь-які роботи на об’єкті. Станом на сьогодні повного тексту рішення суду про організацію немає.

Копайте глибше:

  • Люди хитають паркан (Reporters)

Фото: zaborona.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів

«Хамелеон». Prometheus запускає безплатний курс про психологію виживання в полоні

Курс не лише надає необхідні знання про те, як поводитися у полоні та реагувати на найскладніші ситуації, але й вчить адаптивної поведінки, що може забезпечити шанси на виживання та повернення додому. Навчання запустили освітня платформа Prometheus спільно з Центром готовності цивільних Благодійного фонду Сергія Притули.

Читати далі
+ 69 слів
Що там ще
+ 9452 новин