Лариса Мудрак — нова голова Українського культурного фонду. Що про неї відомо?

Політична та громадська діячка, у минулому — заступниця голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України, а також керівниця Головної служби інформаційної політики Секретаріату Президента України. Що ще відомо про нову голову УКФ — далі у новині.

Чому це важливо. УКФ сприяє розвиткові української культури, підтримує українські культурні проєкти.

Детальніше. Лариса Мудрак відома як заступниця голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України. Також вона є заслуженою журналісткою України. Освіту жінка здобувала на факультеті (тепер це інститут) журналістики КНУ імені Т. Шевченка. Крім того, прослухала курс персонології в Києво-Могилянській академії. Пані Мудрак навчалася і за кордоном: пройшла курс медійного менеджменту в Міжнародному інституті менеджменту мас-медіа у Сан-Франциско, США.

Свою журналістську кар’єру вона розпочала як завідувачка відділу фантастики та заступниця головного редактора журналу «Наука-Фантастика». Окрім того, працювала в редакції Радіо Свобода: спочатку в Києві, потім у Мюнхені та Празі, а згодом знову повернулася до Києва. Є авторкою подкасту «Українські герої» на Громадському та лавреаткою загальнонаціональної програми «Людина року» в номінації «Журналіст року в галузі друкованих ЗМІ».

Що ж до політичної кар’єри, то її жінка розпочала у 2005 році. Була першою заступницею керівника пресслужби Секретаріату Президента України з 2005 по 2006 роки. Згодом стала керівницею пресслужби Секретаріату Президента України, а потім виросла до керівниці Головної служби інформаційної політики Секретаріату Президента України. Указом Президента у 2010 році її призначили членкинею Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України.

У цій організації з 2010 по 2014 Лариса Мудрак була заступницею голови. Захищала дітей від потенційно шкідливого контенту на телебаченні та впроваджувала цифрове ТБ та нові медіа. З 2011 по 2014 роки політикиня-медійниця представляла нашу країну в Керівному Комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства.

Пані Мудрак — волонтерка становлення найбільшої в Україні інституції «Мистецький Арсенал», яку створили за ініціативи Президента України Віктора Ющенка. Станом на зараз вона є президенткою Win Win Communication та СЕО в Family Business Network Ukraine, віцепрезиденткою Асоціації благодійників України.

Своїми головними завданнями на новій посаді жінка вважає:

  • стабілізацію, професіоналізм і відкритість роботи Наглядової ради;
  • сформувати нову стратегію роботи фонду, адже нинішня діє до 2021 року;
  • сприяти вдосконаленню внутрішньої організації та комунікації роботи фонду.

Цитата. «Маю честь і відповідальність очолити Наглядову раду УКФ. Для спільноти культури та й для всієї країни ця інституція має велику роль, а її розвиток – це маркер спроможності бути модерними, відкритими й сильними в часи змін і викликів. Час ротацій закономірний і в цьому теж є своя сила. Сила для росту, великого масштабу та флагманських загальнонаціональних проєктів», — прокоментувала своє призначення Лариса Мудрак.

Довідка. Український культурний фонд — державна установа, яку створили у 2017 році. Він сприяє розвитку національної культури та мистецтва у державі, забезпечує доступ українців до культурних надбань нашої країни. Також УКФ інтегрує українську культуру у світовий культурний простір. Інституція підтримує проєкти на конкурсних засадах. Першою головою фонду була Марина Порошенко. Її наступником став Михайло Захаревич, який на днях склав повноваження за власним бажанням.

Фото: zaxid.net

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин