Лариса Мудрак — нова голова Українського культурного фонду. Що про неї відомо?

Політична та громадська діячка, у минулому — заступниця голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України, а також керівниця Головної служби інформаційної політики Секретаріату Президента України. Що ще відомо про нову голову УКФ — далі у новині.

Чому це важливо. УКФ сприяє розвиткові української культури, підтримує українські культурні проєкти.

Детальніше. Лариса Мудрак відома як заступниця голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України. Також вона є заслуженою журналісткою України. Освіту жінка здобувала на факультеті (тепер це інститут) журналістики КНУ імені Т. Шевченка. Крім того, прослухала курс персонології в Києво-Могилянській академії. Пані Мудрак навчалася і за кордоном: пройшла курс медійного менеджменту в Міжнародному інституті менеджменту мас-медіа у Сан-Франциско, США.

Свою журналістську кар’єру вона розпочала як завідувачка відділу фантастики та заступниця головного редактора журналу «Наука-Фантастика». Окрім того, працювала в редакції Радіо Свобода: спочатку в Києві, потім у Мюнхені та Празі, а згодом знову повернулася до Києва. Є авторкою подкасту «Українські герої» на Громадському та лавреаткою загальнонаціональної програми «Людина року» в номінації «Журналіст року в галузі друкованих ЗМІ».

Що ж до політичної кар’єри, то її жінка розпочала у 2005 році. Була першою заступницею керівника пресслужби Секретаріату Президента України з 2005 по 2006 роки. Згодом стала керівницею пресслужби Секретаріату Президента України, а потім виросла до керівниці Головної служби інформаційної політики Секретаріату Президента України. Указом Президента у 2010 році її призначили членкинею Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України.

У цій організації з 2010 по 2014 Лариса Мудрак була заступницею голови. Захищала дітей від потенційно шкідливого контенту на телебаченні та впроваджувала цифрове ТБ та нові медіа. З 2011 по 2014 роки політикиня-медійниця представляла нашу країну в Керівному Комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства.

Пані Мудрак — волонтерка становлення найбільшої в Україні інституції «Мистецький Арсенал», яку створили за ініціативи Президента України Віктора Ющенка. Станом на зараз вона є президенткою Win Win Communication та СЕО в Family Business Network Ukraine, віцепрезиденткою Асоціації благодійників України.

Своїми головними завданнями на новій посаді жінка вважає:

  • стабілізацію, професіоналізм і відкритість роботи Наглядової ради;
  • сформувати нову стратегію роботи фонду, адже нинішня діє до 2021 року;
  • сприяти вдосконаленню внутрішньої організації та комунікації роботи фонду.

Цитата. «Маю честь і відповідальність очолити Наглядову раду УКФ. Для спільноти культури та й для всієї країни ця інституція має велику роль, а її розвиток – це маркер спроможності бути модерними, відкритими й сильними в часи змін і викликів. Час ротацій закономірний і в цьому теж є своя сила. Сила для росту, великого масштабу та флагманських загальнонаціональних проєктів», — прокоментувала своє призначення Лариса Мудрак.

Довідка. Український культурний фонд — державна установа, яку створили у 2017 році. Він сприяє розвитку національної культури та мистецтва у державі, забезпечує доступ українців до культурних надбань нашої країни. Також УКФ інтегрує українську культуру у світовий культурний простір. Інституція підтримує проєкти на конкурсних засадах. Першою головою фонду була Марина Порошенко. Її наступником став Михайло Захаревич, який на днях склав повноваження за власним бажанням.

Фото: zaxid.net

Повітряні сили ЗСУ збили 6 іранських дронів. Головне за ніч і ранок 5 жовтня

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ на півдні вночі збили 6 іранських дронів-камікадзе «Shahed-136». Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Читати далі
+ 150 слів

Революція на граніті або Як українські студенти змінили історію

Революція на граніті – це назва протестів в УРСР, які тривали з 2 до 17 жовтня 1990 року. Їхньою основою стала українська молодь — переважно студенти, які влаштували голодування в центрі Києва з низкою вимог до тодішньої влади. Чому це почалося, чого вимагали протестувальники, як це відбувалося та до чого привело?

Читати далі
+ 133 слів

Захід не бачить жодної активності, пов’язаної з ядерним потенціалом Росії – Reuters

Wow

«Ми не бачимо жодних індикаторів або дій, які могли б вважатися підозрілими. Діяльність навколо російських стратегічних ядерних сил не виходить за межі звичайних», — заявило агентству Reuters обізнане джерело на умовах анонімності. Про це пише ВВС посилаючись на Reuters.  

Читати далі
+ 45 слів

Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Читати далі
+ 116 слів

Лукашенко вперше визнав участь Білорусі у війні

«Але ми нікого не вбиваємо», повідомив самопроголошений президент Олександр Лукашенко на нараді з питань воєнної безпеки під час обговорення війни в Україні.

Читати далі
+ 45 слів

окупанти вдарили ракетами поблизу Вознесенська

Сьогодні близько 11:00 росіяни завдали ракетного удару по Вознесенському району на Миколаївщині. Про це повідомляє міська рада Вознесенська. За інформацією цього джерела, поранених серед цивільного населення немає.

Читати далі
+ 28 слів

Російська контрабанда викрала українського зерна на 530 млн доларів

Завдяки супутниковим знімкам та даним морських радіотранспондерів журналісти Associated Press відстежили судна, які вивозили зерно з окупованих територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Кількість здійснених рейсів перевищує 50. Росія уже продала краденого українського зерна на 530 мільйонів доларів. Про це інформує в новому розслідуванні Associated Press.

Читати далі
+ 29 слів

Мешканців Луганщини просять евакуюватися з міст

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай просить мешканців окупованих територій евакуюватися з міст, аби не постраждати при контрнаступі Збройних сил України. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 4883 новин