Люди з інвалідністю вперше зможуть стати астронавтами

Перший набір астронавтів з фізичною інвалідністю оголосило Європейське космічне агентство (ЄКА). Для того, щоб усі мали комфортні для роботи умови, агентство адаптуватиме обладнання під кожну людину.

Чому це важливо. Люди з інвалідністю зможуть реалізувати себе у ще одній професії.

Детальніше. Астронавтами можуть стати ті, хто психологічно, когнітивно, технічно і професійно кваліфіковані для роботи астронавтами, але мають фізичну інвалідність. Кожен претендент має мати ступінь магістра природничих наук, медицини, інженерії, математики, комп’ютерних наук або ж кваліфікацію льотчика-випробувача та інженера-випробувача. Також потрібні не менше трьох років відповідного професійного досвіду і вільне володіння англійською мовою.

Відбір астронавтів має відбуватися на основі таких оцінок:

  • червона: група інвалідності несумісна з поставленим перед астронавтом завданням або несумісна на безпечному рівні;
  • жовта: група інвалідності може стати повністю сумісною з завданням, але з деякими коригуваннями, модифікаціями або нововведеннями;
  • зелена: група інвалідності сумісна з поставленим завданням.

Як правильно називати людей з інвалідністю?

Так і називати. Терміни «люди з особливими потребами», «люди з обмеженими можливостями» та «інваліди» є некоректними. Перші два можна застосувати до будь-кого, вони не позначають інвалідність. Останній акцентує увагу на інвалідності, а не на людині.

Варто використовувати «people first language», тобто мову, у якій на першому місці людина: дівчина на інвалідному візку, а не інвалід-колясочник; людина, у якої аутизм, а не аутист. Також можна, залежно від виду інвалідності, казати «люди з ураженням опорно-рухового апарату», «з порушеннями зору чи слуху».

Інвалідність не основна характеристика людини. Тому слід уникати ярликів, медичних діагнозів, збірних образів, а також не треба жаліти чи героїзувати людей з інвалідністю, драматизувати, розповідаючи про їхнє життя.

Чи можна стати астронавтом в Україні?

В Україні відкрили магістратуру з космічної інженерії. КПІ та Дніпровський національний університет готуватимуть фахівців у ракетно-космічних напрямках. У Дніпрі є науково-дослідний центр компанії Firefly Aerospace (це приватне аерокосмічне підприємство), куди студенти приходитимуть на різні заходи та конференції. До слова, це одна із 9 компаній, з якими NASA планує співпрацювати у місії висадки на Місяць. 

Також в Україні освіту у космічній сфері можна отримати у столичному Національному авіаційному університеті на аерокосмічному факультеті і Харківському авіаційному інституту. Щоб стати астронавткою чи космонавтом ще потрібно після закінчення навчання три роки пропрацювати за фахом. 

Окрім освіти є ще низка вимог до того, щоб стати космонавтом. Наприклад, NASA (американське управління з аеронавтики та дослідження космічного простору) висуває такі:

  • ступінь бакалавра або магістра з інженерії, біології, фізики, інформатики або математики;
  • не менше трьох років роботи за фахом або 1000 годин нальоту на реактивних літаках;
  • відмінна фізична форма, здатність витримувати високі фізичні і психічні навантаження;
  • хороший зір;
  • кров’яний тиск не вище за 140/90;
  • зріст від 157 до 190 сантиметрів (бажано, але не обов’язково).

Фото: pexels.com

«Європейська солідарність» випередила «Слугу народу» в рейтингу партій — соцопитування

В Україні домінують чотири політичні сили: «ЄС», «Слуга народу», «Батьківщина» і «ОПЗЖ». Відрив між ними коливається в межах статистичної похибки. Про це свідчить крайнє опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). Результати цього дослідження майже не відрізняються від рейтингів партій наприкінці травня 2021 року.

Читати далі
+ 183 слів

Нирку свині успішно пересадили людині. Що це змінить?

У Нью-Йоркському університеті Langone Health вперше пересадили нирку генно модифікованої свині людині, не викликавши негайного відторгнення імунною системою. Про це повідомляє reuters.com.

Чому це важливо. Це досягнення є серйозним прогресом, який дозволить зменшити гостру нестачу людських органів для трансплантації.

Читати далі
+ 17 слів

Truth Social: Дональд Трамп запускає власну соцмережу

Експрезидент США Дорнальд Трамп оголосив, що планує запустити соцмережу з назвою Truth Social. Про це повідомила пресслужба його компанії Trump Media and Technology Group.

Читати далі
+ 45 слів

Rozetka, Сільпо, Ашан та Glovo: українські компанії масово відмовляються від співпраці з Yaro

Один з найбільших інтернет-магазинів в Україні Rozetka зняв з продажу продукцію бренду ТМ Yaro після скандалу з його засновницею Юлією Приваловою. Також співпрацю припинили мережі магазинів Сільпо, Епіцентр, Алло, Ашан, Варус, служби доставки Glovo та Rocket, а також мережа кав’ярень «Idealist».

Читати далі
+ 46 слів

Українському програмісту відмовили у працевлаштуванні через українську мову

Антон Капелюшний поділився на своїй сторінці у Facebook скріншотами листування з українською IT-компанією TechExpace. Чоловік уже домовився про співбесіду з HR-менеджеркою, але перед розмовою його запитали про володіння російською. 

Антон відповів, що грамотно пише і говорить цією мовою, але надає перевагу українській та англійській і сподівається на повагу. Те, що в офісі говорять російською, Антона влаштовувало. Чоловік сподівався, що його майбутні колеги розуміють державну. Після цього компанія TechExpace скасувала співбесіду, пояснюючи це тим, що у них в пріоритеті — російська.

Нагадаємо, що раніше ми уже писали про людей, які поплатилися за зневагу до української мови. Серед іншого, HR-менеджерка компанії Columb Trade Дарина Панасюк відмовила у працевлаштуванні кандитатці, яка спілкувалася українською.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Pixel 6 і Pixel 6 Pro: що цікавого презентував Google?

LIKE

Пристрої створили на базі першого власного процесора Google під назвою Tensor, який забезпечує високу швидкість роботи, надійний захист персональних даних та роботу без підзарядки понад 24 години, пише The Verge.

Чому це цікаво. Презентація новинок від компанії може зацікавити прихильників цього бренду.

Читати далі
+ 46 слів

Як тепер виглядатиме пошук у Google на смартфонах? Компанія готує оновлення

Google оновлює механіку завантаження пошукових результатів на смартфонах. Тепер замість класичних сторінок пошуку, які були основним елементом навігації від моменту створення сервісу, компанія переходить на оновлений варіант перегляду сайтів. Система безперервно підвантажуватиме нові результати пошуку у міру прокручування сторінки вниз, утворюючи нескінченну стрічку з сайтами.

Чому це корисно. За словами менеджера пошукових продуктів Google, основна мета редизайну — зробити інтерфейс сайту більш сучасним та зручним для пошуку інформації. За статистикою, 68% користувачів по всьому світу здійснюють пошук та перегляд інформації з телефонів.

Читати далі
+ 30 слів

В додатку Apple Music Крим — частина Росії. Україна вже відреагувала

LIKE

В додатку Apple Music на сторінці, де артисти можуть відстежувати, у яких країнах  слухають їхні пісні, Крим відображається частиною Росії. На це звернула увагу спільнота Culture Ukraine на своїй сторінці в Instagram та прокоментувала: «Хто займається платформою на території нашої країни? Що за неповага?»

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що посольству України в США вже доручили звернутися до компанії Apple та вирішити проблему. Також він зазначив: «Резолюції Генеральної Асамблеї ООН чітко вимагають від усіх сторін утримуватися від дій, які можуть поставити під сумнів статус Криму як невіддільної частини території України».

Згідно з офіційною постановою Верховної Ради України, 20 лютого 2014 року — початок незаконної окупації Криму та Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконною.

Фото: plati.market

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3359 новин