МАГАТЕ завітає до України з перевіркою через заяви РФ про «брудну бомбу»

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) готове перевірити два українські ядерні об’єкти, причина — заяви Росії про розробку Україною так званої «брудної бомби».

«МАГАТЕ інспектувало один із цих об’єктів місяць тому. Всі наші висновки узгоджувалися з деклараціями України про гарантії. Жодної незаявленої ядерної діяльності або матеріалів там не виявлено», — повідомив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

МАГАТЕ готується відвідати ядерні об’єкти найближчими днями. Інспекція буде здійснюватися на запит України. Нагадаємо, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 24 жовтня провів розмову з гендиректором організації Рафаель Гроссі, під час якої запросив МАГАТЕ в Україну.

Що взагалі таке ця «брудна бомба»? Якщо простими словами, то це — звичайна бомба, наповнена радіоактивними, біологічними або хімічними матеріалами, що розсіюються під час вибуху. Для виробництва потрібні великі кількості урану, недосяжні більшості країн. Але її легше виготовити, ніж ядерну бомбу і шкоди вона наносить менше.

А в чому тоді її небезпека? Як і все, чого прагне Росія – навести паніку серед українців. «Брудна бомба — це не зброя масового знищення, як ядерні бомби, а «зброя масового руйнування», основними цілями якої є зараження і занепокоєння», — йдеться у статті незалежного агентства США ядерного регулювання у довідковій статті про брудні бомби. Це означає, що зараження зазнають тільки ті, хто безпосередньо знаходиться близько біля місця вибуху.

Хоча розвідка США заперечує можливість використання Росією такої бомби, Президент України Володимир Зеленський вважає, що заяви РФ про «брудну бомбу» в Україні лише вказують на те, що Росія готується до такої атаки.

Підготувала Стень Вікторія

Фото: zt.gov.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

РФ втрачає ініціативу у війні — британська розвідка

Замість просування до власних військових цілей, Росія почала реагувати на удари, які наносить Україна. Про це повідомляє британська розвідка.

Читати далі
+ 17 слів

Що не так з «розшуком» Залужного та Сирського в РФ? Пояснення Міноборони

Так росіяни хочуть вирішити два завдання: нівелювати статус України як жертви міжнародного злочину агресії та формально урівняти їхні злочинні дії з нашими оборонними, а також здійснити психологічний тиск і деморалізацію українських військових, пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Читати далі
+ 25 слів

У Північній Кореї засудили до довічного дитину та батьків

2-річного хлопчика разом з батьками засудили до довічного ув’язнення у трудовому таборі. Причина — у сімʼї знайшли Біблію. Про цей інцидент, який стався ще у 2009 році, розповіли в Держдепартаменті США. 

Читати далі
+ 14 слів

США оголосять про новий пакет допомоги на 300 мільйонів доларів. Головне за ніч і ранок 31 травня

Зранку було чути вибух у Межиріцькій громаді Павлоградського району Дніпропетровської області. Ворог атакував транспортне підприємство. Відомо, що внаслідок атаки легке поранення отримав 8-річний хлопчик. Нині інформація уточнюється.

Читати далі
+ 123 слів

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 6416 новин