Майже 70% українців вважають карантин ефективним ― опитування

Більше половини опитаних заявили, що обмежили вихід з дому у зв’язку з карантином. Третина зазначили, що дотримуються часткових обмежень. Кожен десятий зазначив не дотримується карантину. Такі дані опитування соціологічної групи «Рейтинг», яке було проведене двома хвилями (І хвиля 25-27 березня, ІІ хвиля 28-30 березня).  

Чому це цікаво. Соціологічне опитування дає змогу визначити загальний настрій населення, його переживання під час карантину.

Детальніше. Абсолютна більшість українців бачать реальною загрозу розповсюдження коронавірусу в Україні. У порівнянні з початком карантину кількість тих, хто бачить загрозу, зросла з 73% до 87%. 51% людей вважає, що коронавірус загрожує їм та їхнім родинам. 41% думає навпаки.  

Можливе введення надзвичайного стану в Україні підтримали 49% респондентів. Проти ― 43%. Проте 83% українців підтримують можливу заборону на проведення масових заходів, страйків, мітингів в умовах надзвичайного стану в країні. 71% не заперечує проти можливого обмеження в’їзду та виїзду в окремі міста та області. 65% згодні на можливе обмеження руху транспортних засобів та їх огляд. 58% опитаних готові до оголошення комендантської години в містах. 80% респондентів проти можливого надання державі права примусово вилучати майно у юридичних та фізичних осіб в умовах надзвичайного стану.

74% людей підтримують запровадження штрафів за порушення карантину. 19% ― проти. Майже 80% опитаних підтримують рішення Уряду про продовження карантину до 24 квітня 2020 року.

Понад 60% українців зазначили, що мали роботу до запровадження карантину. 35% з них продовжують працювати у звичному режимі. 29% працюють дистанційно, 32% ― у відпустці за власним бажанням, а 4% втратили роботу.

Майже 80% опитаних хвилюються, що в Україні буде затяжна економічна криза. Близько 60% респондентів зазначили, що їхніх заощаджень вистачить менше, ніж на місяць. 16% матимуть достатньо коштів на два місяці, 7% ― на три місяці, 6% ― на пів року і лише 3% можуть прожити на заощадження рік і більше.

44% українців оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, 23% ― як напружений.

Довідка. Опитування проводили серед населення України віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Метод опитування ― телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера.

Вибіркова сукупність: I хвиля — 1000 респондентів (25-27 березня 2020 р.), ІІ хвиля — 1000 респондентів (28-30 березня 2020 р.). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 ― не більше, ніж 4%.

Фото: pexels.com

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин