Медичний центр у Лідсі, спортивний центр у Коста-Риці та ще 13 найкращих будівель року за версією ArchDaily

З-поміж п’яти тисяч будівель у різних категоріях (освітні, спортивні, релігійні, громадські центри, торгові об’єкти) цьогоріч до 15-ти найкращих увійшли зокрема релігійний і культурний центр ісламу в Любляні, музей художньої освіти Хуамао, магазин Apple в Бангкоку. Переможців конкурсу щороку визначають читачі архітектурного сайту, голосуючи за найкрасивіші й найбільш креативні будівлі світу.

Чому це цікаво. ArchDaily — одне із найавторитетніших світових медіа про архітектуру.

 • Клуб позакласної діяльності для хлопчиків і дівчаток (Boys and Girls Club) у Мексиці. Це місце для дітей віком від 6 до 18 років, де вони можуть займатися фізичною та інтелектуальною діяльністю у спокійній і безпечній атмосфері. Тут є кабінети для занять музикою, мистецтвом, бібліотека, мультифункціональна кімната. Цей клуб важливий, адже до нього мають доступ мешканці 15-ти бідних районів Мексики, у яких також один з найвищих рівнів злочинності.
 • Релігійний і культурний центр ісламу в Любляні у Словенії (Islamic Religious and Cultural Center in Ljubljana). До центру входять теологічна школа, культурний і офісний корпуси, житло для общини, перша у Словенії мечеть, яку видно з будь-якого боку між іншими будівлями.
 • Музей художньої освіти Хуамао (Huamao Museum of Art Education) у Китаї. Це будівля трикутної форми із заокругленими кутами. Вона вкрита хвилеподібними алюмінієвими листами. Колір музею постійно змінюється з чорного на срібний, залежно від кута, під яким на нього дивитися, та освітлення. 
 • Медичний центр Меггі (Maggie’s Leeds Centre) у британському місті Лідс. У ньому отримують практичну та емоційну допомогу люди, які мають онкологічні захворювання. Тут є простір для групових занять, бібліотека, спортзал і сад на даху. Дизайн розроблений так, щоб люди відчували себе спокійніше й комфортніше. Тут багато натуральних фактур і екологічних матеріалів.
 • Спортивний центр у Коста-Риці (Costa Rica Athletic Center). Він має вигляд невеличкого села поміж дерев. Тут є магазини з речами для серферів і велосипедистів, зали джиу-джитсу, студія йоги, центр масажу. 
 • Житловий комплекс Qishe (Qishe Courtyard) у Китаї. Він розташований у старому районі Пекіна. Раніше житловий комплекс був у аварійному стані. Архітектори переробили будівлю, залишаючи дещо зі старого, як-от традиційний стиль будівлі, і додали нові приміщення та веранду. 
 • Мікробібліотека Warak Kayu (Microlibrary Warak Kayu) в Індонезії. Будівля, зведена на підвищенні, нагадує традиційні індонезійські будинки на сваях (дерев’яні опори). Бібліотека працює ще й як громадський центр. Є окрема зона, на якій можна проводити майстер-класи, кінопокази.
 • Магазин Apple (Apple Central World Bangkok) у Бангкоку. Будівля має вдале розташування на перехресті багатьох пішохідних і автомобільних маршрутів у центрі міста. Центральна частина магазину зроблена з білого європейського дуба, а скляний купол, покриваючи два поверхи, дозволяє відвідувачам бачити все, що відбувається надворі. 
 • Будівля Concordia Design у Вроцлаві. До неї входить кілька коворкінгів, івент-простір, фудкорт, кафе й тераса. Це єдиний об’єкт міста, який зберігся з часів обоги Бреслау (німецьке місто три місяці тримали в облозі радянські війська) у час Другої світової. Тому дизайнери показують будівлю з двох сторін: як історичну пам’ятку й новий центр для міської молоді.
 • Сховище лікеру Langjiu (The Erlang Liquor Storehouse of Langjiu Estate) у китайському місті Ерлан. Воно побудоване у долині, яка має кілька рівнів висоти. Довелося за ними розподіляти різні приміщення сховища, щоб адаптуватися до ландшафту. У дизайні використали багато традиційних елементів, зокрема теракотова цегла. На території сховища є стежка, ліфт та ескалатор для туристів.
 • Магазин бренду Off-White (Off-White Flagship Store) у Маямі. Будівля має світлонепроникний фасад. Всередині одна зі стін рухається ― вона слугує другим фасадом. Тут же є громадський простір, який можна використовувати як галерею, мініподіум, сцену.
 • Бамбукові хостели (Bamboo Hostels) у Китаї. Ці будівлі привертають увагу до того, що можна урізноманітнювати архітектуру, використовуючи не лише звичні бетон і залізо, а й природні екологічні матеріали. Серцевина готелю ― камені та утрамбована земля. Усі приміщення обплітає бамбуковий каркас. 
 • Ринкова площа в колумбійському місті Грамалоте (Gramalote Market Square). Дах будівлі ― бетонні модулі у вигляді перевернутих колон, у яких збирається дощова вода. На нижньому майданчику розмістилися фермерський ринок, фудкорт, магазини й музичний майданчик.
 • Бамбуковий купол та павільйони (Bamboo Bamboo, Canopy and Pavilions) у Китаї. Це інсталяція, яку виконали з природних матеріалів і так, аби не змінювати середовище. Бамбукові плетіння займають вільні місця між зеленню та скелями. Ними можна милуватися, а також купол здатен захистити від дощу.
 • Житлові споруди проєкту Presence in Hormuz 2 в Ірані. Це багато маленьких куполоподібних будиночків, збудованих з глини. Таке житло нескладно швидко звести за потреби, а його вигляд характерний для місцевості.

Фото: boty.archdaily.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

22 січня — День Соборності України: чому про це важливо пам'ятати?

103 роки тому відбулося проголошення Акту Злуки. Саме у цей день Українська народна республіка та Західноукраїнська народна республіка об’єдналися у соборну Україну. Незадовго до того 9 січня 1918 року Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу. 

Чому це важливо. Цей день є символом того, що українці, попри чвари, можуть об’єднатися.

Читати далі
+ 77 слів

Онлайн-медіа — головне джерело новин для українців — опитування

70% українців найбільше користуються онлайн-медіа для перегляду новин, 60% обирають телебачення, 12% — друковані видання. Водночас більшість прихильників інтернет-медіа читають лише випадкові публікації, а не усвідомлено вибирають джерела. Найретельнішими споживачами новин є читачі друкованої преси. Про це йдеться в опитуванні, яке провела компанія «Оперативна соціологія» на замовлення Центру контент-аналізу. 

Чому це важливо. Опитування є репрезентативним і відображає актуальні настрої українців.

Читати далі
+ 42 слів

Інстаграм дозволив робити ремікси з будь-яких відео. Що це означає?

Тепер в соцмережі можна відповідати і записувати дуети з будь-якими відео. Раніше ця функція була доступна лише для роликів сервісу Reels (аналог ТікТоку всередині Інстаграму). Про це повідомили Techcrunch.

Читати далі
+ 5 слів

Додаткові умови для НАТО від Росії, стягнення російських військ до кордонів України та не лише. Чого хоче РФ?

WTF

Росія розширила свої вимоги до «гарантій безпеки», висунутих нещодавно. За додатковими умовами НАТО має вивести свої війська з двох країн. Про це повідомляє пресслужба МЗС Росії. Паралельно РФ продовжує стягувати війська, зброю та пальне до кордону з Україною.

Чому це важливо. Вимоги Росії до НАТО безпосередньо впливають на подальшу долю України та на подальший хід збройного конфлікту на сході нашої держави.

Читати далі
+ 156 слів

Цифрову колекцію африканських марок створив український стартап

NFT–екземпляри можна купити з 1 лютого. Для цього потрібно авторизуватися за допомогою криптогаманця. Всього у колекції буде 10 тисяч звичайних марок, тисяча — рідкісних, 100 — суперрідкісних, 10 — ультрарідкісних та одна — унікальна. Вже представили три марки, на яких зображені традиційні африканські маски. Ексклюзивною стане історична марка «Слон», яка є першою поштовою маркою Кот-д’Івуара як незалежної країни. Створили їх український стартап STAMPSDAQ та представники пошти Кот-д’Івуара у західній Африці. 

STAMPSDAQ — українсько-естонський стартап. На його сайті можна купити, продати й обміняти авторизовані поштові марки та інтерактивні твори мистецтва у вигляді цифрових активів NFT.  

NFT або non-fungible token — це цифровий сертифікат власності на об’єкт: текст, картинку, відео, аудіо, ігрові предмети.

Фото: stampsdaq.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів

Рижик, Доббі та Царапка: нові банкомати Монобанку будуть схожими на котів

Чорні банкомати з вушками з’являться вже в першому кварталі 2022 року. Крім того, у кожного з них буде кличка. Таку концепцію розробило агентство Banda, повідомив засновник Монобанку Олег Гороховський.

Читати далі
+ 9 слів

«У відрядження на 6-9 місяців». Рідні та друзі російських військових — про перекидання військ РФ на кордон з Україною

Росія продовжує стягувати війська з Далекого Сходу та Сибіру на захід. Зараз вони перебувають за 40 км від кордону з Україною. Про це пише Радіо Свобода.

Чому це важливо.  Радіо Свобода і Conflict Intelligence Team провели спільне розслідування та розповіли про переміщення російських підрозділів, а також оприлюднили цитати родичів солдатів і офіцерів, які стверджують, що їхніх рідних відправили на кордон з Україною.

Читати далі
+ 41 слів

«Клондайк»: український фільм візьме участь у кінофестивалі «Санденс» у США

LIKE

Стрічку «Клондайк» про події війни на сході України та катастрофу рейсу MH17 покажуть в межах міжнародної конкурсної програми World Cinema Dramatic Competition. Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно. 

Чому це важливо. Драма режисерки Марини Ер Горбач «Клондайк» є першою українською ігровою стрічкою, яка буде представлена в міжнародній конкурсній програмі WORLD CINEMA DRAMATIC COMPETITION кінофестивалю Sundance Film Festival.

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 3825 новин