Міжнародні свідоцтва вакцинації запровадили в Україні

Такий документ Міністерство охорони здоров’я видає людям, які отримали дві дози вакцини проти коронавірусу. Його можна показувати під час перетину кордону, однак свідоцтво не є «ковідним сертифікатом», який мають запровадити 1 липня. Документ дійсний рік, а потім його дію можна буде продовжити.

Чому це важливо. Цей документ дає можливість українцям подорожувати до країн, які визнають сертифікати вакцинації.

Детальніше. Міжнародне свідоцтво про вакцинацію видають лише у паперовому варіанті. Його можна отримати одразу після другого щеплення в сімейного лікаря або у будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я. Свідоцтво дійсне при перетині кордонів, лише якщо людина отримала вакцину, схвалену Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ): CoronaVac, Pfizer, AstraZeneca.

Який вигляд має міжнародне свідоцтво про вакцинацію?

Документ має бути оформленим за міжнародними вимогами. Інформація у ньому буде українською та англійською або французькою мовами. У документі будуть прізвище, ім’я, по батькові людини, назва вакцини, якою робили щеплення, а також дати, коли це відбулося. Свідоцтво мусить містити печатку закладу охорони здоров’я, підпис лікаря та вакцинованого.

Якщо людина не може зробити щеплення проти коронавірусу через протипоказання лікаря, то замість свідоцтва про вакцинацію вона може отримати письмове роз’яснення щодо цього українською та/або англійською мовами. 

Чим відрізнятиметься «ковідний сертифікат»?

Його ще немає. Документ розробляють за зразком Digital Green Certificate ЄС та Smart Vaccination Certificate ВООЗ і планують запустити у липні. Формат сертифікату може змінюватися, позаяк міжнародні вимоги до нього ще не затверджені. Документ може існувати у двох варіантах: для внутрішнього користування і для виїзду за кордон.

У сертифікаті буде інформація не лише про вакцинацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів та одужання після COVID-19. Документ існуватиме в електронній та паперовій формах і міститиме QR-код. Паперовий сертифікат видаватимуть у закладах охорони здоров’я, а електронній  можна отримати  через додаток «Дія».

Ще кілька новин про вакцинацію, які можуть бути корисними

  • Мадрид, Барселона, Валенсія та інші міста Іспанії чекають влітку на туристів не лише з ЄС, але й з усього світу. Мандрівникам важливо завершити повний цикл щеплення за 14 днів до в’їзду в країну. Для в’їзду у країну мандрівники повинні заповнити форму медичного контролю (HCF). Це можна зробити на сайті або у додатку Spain Travel Health. Після заповнення турист отримує свій персональний QR-код. Його потрібно показати на контрольних пунктах після прибуття до Іспанії.
  • З 5 червня щеплення роблять людям, які записалися на вакцинацію проти коронавірусу через «Дію» або ж контакт-центр МОЗ. Із собою треба мати паспорт, ідентифікаційний код або копію декларації з сімейним лікарем. У пріоритеті будуть люди похилого віку. Щепитимуть препаратом CoronaVax. Список локацій тут.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

РФ подала позов в ООН та Гаагу зі звинуваченням України в обстрілі дамби

Росія звернулася до Міжнародного кримінального суду і Міжнародного суду ООН зі звинуваченнями проти України в нібито руйнуванні Каховської ГЕС «масованими артилерійськими обстрілами».

Читати далі
+ 21 слів

Дев'ять людей загинуло в окупованих Олешках внаслідок потопу

У тимчасово окупованих Олешках внаслідок затоплення загинуло дев’ять людей. На дахах власних домівок ще залишаються сотні жителів. Люди допомагають один одному і протягом двох діб забирають людей з дахів. «Кількість загиблих може збільшитися. Натомість сказати, чи є зниклі безвісти — складно, бо немає зв’язку і точно невідомо». Про це повідомив мер міста Євген Рищук.

Читати далі
+ 5 слів

На півдні України тривають активні бої

На півдні нині тривають бої за Велику Новосілку на Новопалівському напрямку. А на Запорізькому напрямку в районі Оріхова росіяни перебувають в активній обороні.  Щодо Бахмутського напрямку, то українські військові продовжують активні дії. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Читати далі
+ 13 слів

Вода, яка витікає, забруднена «букетом» токсичних речовин. Що варто знати про небезпеку після затоплення Херсонщини

Noo

У воді, яка витікає з Каховської ГЕС, є сотні тонн нафтопродуктів зі зруйнованої машинної зали, затоплених автомобілів, АЗС та інфекції зі сміттєзвалищ, кладовищ та скотомогильників. Також там містяться каналізаційні води із затоплених населених пунктів, залишки пестицидів і добрив із затоплених полів. Проте найбільше забруднення несуть мільйони тонн намулу, які винесло з водосховища сильною течією. Намул вже сягнув Очакова. «На знімках з космосу вже видно велику каламутну пляму на воді, це цей намул», — розповідає фахівець зі збереження екосистем з організації «Екодія» Богдан Кученко.

Що робити коли ви опинились в зоні затоплення? Чим небезпечний ботулізм. Що буде після того, як спаде вода? Пояснюємо далі.

Читати далі
+ 162 слів

Платіжний сервіс WayForPay отримав ліцензію

WayForPay пройшов переліцензування Національного банку України. Роботу обіцяють відновити протягом доби. Про це повідомила компанія на своїй сторінці у фейсбуці.

Читати далі
+ 1 слів

ООН допоможе Україні евакуйовувати людей з окупованої частини Херсонщини

ООН має сформувати спеціальні групи у Запоріжжі та Херсоні за умови безпечного проїзду на окуповані території. Нині ООН очікує на надання гарантій безпеки та доступ до окупованих територій від російської сторони.

Читати далі
+ 45 слів

Росіяни обстрілюють місце евакуації в Херсоні

Медійники, які фільмували наслідки російських дій, попали під обстріл в районі Херсона, де триває евакуація. Про це повідомив журналіст Стас Юрченко.

Читати далі
+ 21 слів

Оплатити навчання у школі в Нігерії тепер можна сміттям

Активісти організації «African Cleanup Initiative» з міста Лагос приймають у батьків школярів вторинну сировину, віддають її на переробку, а отримані гроші вносять на рахунок оплати за навчання дітей, повідомляє Reuters.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 6504 новин