Детальніше. До тренерського штабу Михайличенка увійде його колишній партнер по грі в «Динамо» Вадим Євтушенко. 16 серпня новий-старий тренер проведе перше тренування з командою. У футбольному клубі відзначають, що під його керівництвом «біло-сині» двічі стали чемпіонами України, а також по одному разу виграли Кубок та Суперкубок країни. Також Михайличенко двічі був тренером збірної України з футболу. Після її невиходу на Чемпіонат світу під керівництвом Михайличенка у 2008 році 11 тисяч людей підписали петицію за його звільнення з посту головного тренера збірної та Григорія Суркіса з посади президента ФФУ.
Контекст. 13 серпня «Динамо» за підсумками двох матчів з бельгійським «Брюґґе» завершило свою боротьбу у кваліфікації Ліги чемпіонів. Кияни програли бельгійському «Брюґґе» за сумою двох матчів. Після поразки з мінімальним рахунком у Бельгії, динамівці в Києві зіграли унічию з рахунком 3:3. Для «Динамо» єврокубковий сезон продовжиться у груповому турнірі Ліги Європи, а «Брюґґе» пройшло до плей-офф раунду Ліги чемпіонів. Саме після цієї поразки 14 серпня у команді повідомили про звільнення головного тренера Олександра Хацкевича і його тренерського штабу.
⟶ «Динамо» зрівнялося з «Шахтарем» за кількістю титулів в історії України. Здобуття цьогорічного Суперкубку дозволило «Динамо» наздогнати «Шахтар» за кількістю чемпіонських титулів у всіх турнірах в історії незалежної України. У киян 15 перемог в українській Прем’єр-лізі, 11 Кубків України та 8 Суперкубків. В активі «Шахтаря» 12 титулів e чемпіонаті України, 13 національних Кубків, 8 Суперкубків і один Кубок УЄФА. Усього по 34 трофеї у кожного клубу.
⟶ Не бути «диванним експертом»: добірка книжок на футбольну тематику:
«Копаний м’яч. Коротка історія українського футболу в Галичині 1909-1944» Дениса Мандзюка. Історія українського копаного м’яча почалася задовго до війни і того часу, коли Україну почали ідентифікувати як державу. У книжці — спроба дослідити історію українського футболу в Галичині у першій половині ХХ століття . Тут не просто документально зафіксовано історію матчів, а й простежено долю популярних у міжвоєнні роки футболістів, вміщено авторські версії й оцінки тодішніх футбольних подій та інтриг.
«Мессі» Ґільєма Балаґе. Ґільєм Балаґе, зібравши коментарі впливових людей зі світу футболу, привідкриває завісу, яким насправді був у житті та футболі Ліонель Мессі, вихідець із бідних кварталів аргентинського містечка Роcаріо, якого охрестили генієм футболу.
«Роналду» Ґільєма Балаґе. Як Роналду вдалося здійснити мрію мільйонів? Як він розвивав свій талант і став тим, ким є сьогодні? Зірковий шлях гравця й особистості описує спортивний журналіст та футбольний експерт Ґільєм Балаґе.
Дізнайтеся більше:
- Дівчата виходять на поле. Чим живе український жіночий футбол. Історія команди Вищої ліги, що тренується на сільському стадіоні.
- На своєму місці. Як спортсмени-мрійники без грошей і стадіонів розвивають американський футбол в Україні.
Фото: fcdynamoua