На відео, де торгують державними посадами, — дійсно брат глави Офісу Президента

«На плівках я зустрічаюсь із різними людьми, які пропонують різноманітні проєкти та ідеї, а також висвітлюють існуючі проблеми і корупційні схеми, які є у відповідних структурах. Той факт, що мій брат працює в Офісі Президента, не має обмежувати мої законні права на трудову діяльність. Я український громадянин і свої права знаю», — так Денис Єрмак на своїй сторінці у Фейсбуці прокоментував оприлюднені записи, де він «торгує» державними посадами.

Чому це важливо. Одразу після оприлюднення відео глава Офісу Президента Андрій Єрмак запевняв, що Гео Леросові, який опублікував записи, «доведеться відповідати публічно за кожне слово твоєї брехні. Я і моя родина — чесні і порядні люди», а сам депутат є «інструментом, який використовують люди, які сьогодні борються з українською владою і командою президента».

Детальніше. Головний герой відео, Денис Єрмак, запевняє, що «я вільний громадянин, який має право зустрічатися з ким завгодно, знайомитися із ідеями громадян, проектами, брати на розгляд ії резюме. Я не є державним чиновником і в мене є громадська організація «Українське Бюро Національного Розвитку» яке займається разробками, науковими адаптаціями проектів, пов’язаних з економікою, соціонікою». 

Щодо змісту розмов та фактичної «торгівлі» посадами, то Денис Єрмак зазначив, що принцип його роботи — це важливість саме проєктів, а не людей, «які просто хочуть зайняти посади, так як наше бюро та я особисто ніяк до призначень не відносимось. Але, якщо проєкт доречний, вигідний для держави – я згідно з законом направляю сам проєкт та резюме його автора у органи державної влади».

«Мочити» конкурентів?

У розпорядженні журналістів-розслідувачів Bihus.Info з’явилося близько 30 годин прихованих зйомок зустрічей Дениса Єрмака та його помічників з потенційними кандидатами на високі державні посади, що відбувалися в серпні-жовтні 2019-го. Журналісти доводять, що Денис Єрмак взявся організовувати кампанію знищення бізнесу найбільшого приватного порту України «ТІС», який розташований в Одесі, і його міжнародних партнерів.

На користь такої версії свідчить те, що на великій частині зустрічей «команди Єрмака» обговорюють припинення бізнесового росту компанії «ТІС» і впливу в Україні однієї з найбільших у світі контейнерних компаній — данської Maersk. «Знищувати зв’язки» двох компаній Єрмак з помічниками беруться нібито в інтересах конкурентів — одеської фірми «КТЛ Україна». Вона є частиною турецької компанії Kinay Group. З розмови помічників Єрмака-молодшого випливає, що турецький бізнес готовий платити 300 тисяч доларів на місяць за реалізацію такого плану.

Контекст. Нагадаємо, що 29 березня народний депутат Гео Лерос опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці відео, а яких брат глави Офісу Президента Андрія Єрмака — Денис Єрмак — говорить про працевлаштування різних людей на державні посади Опубліковані відео знімали 20 серпня, 16 і 23 вересня, 3 жовтня 2019 року. У розмовах йдеться про посади на Київській митниці, у Міністерстві інфраструктури, в Укрзалізниці. Наприклад, на одному записі людина претендує на посаду заступника міністра інфраструктури і хоче курувати Укрзалізницю. Ці «побажання» висловлюють Денисові Єрмаку.

Після публікації відео правоохоронці відкрили одразу п’ять кримінальних справ. Три відкриті через оприлюднення відео, ще одна — розслідує законність запису. Лише одна справа стосується корупції, яка зображена на відео. Про це розповіла юридична компанія, що захищає депутата, який опублікував записи. 

Довідка. Гео Лерос обіймав посаду позаштатного радника Президента Володимира Зеленського. Його звільнили у березні 2020 року. Також Лерос виступив проти ініціативи глави Офісу Президента Андрія Єрмака щодо створення консультативної ради у Мінську за участі представників ОРДЛО.

Денис Єрмак — молодший брат Андрія Єрмака. У 2014-2017 роках Денис брав участь в АТО. Там отримав контузію головного мозку. Зараз Денис Єрмак займається науково-дослідницькою роботою. Працює в Інституті стратегічних досліджень, обіймає позицію радника директора інституту Олександра Литвиненка. У листопаді 2019-го року, після походу Андрія у владу, Єрмак-молодший створив «Українське Бюро Національного розвитку». Компанія займається розробкою і супроводом державних та інвестиційних проєктів.

Фото: pexels.com

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин