Звели найбільший у світі будинок, надрукований на 3D-принтері

Двоповерховий будинок збудували в Дубаї (ОАЕ) лише за 21 день. Його висота — 10 м, а площа — 640 метрів, повідомляє Construction Dive.

Чому це цікаво. Це поки найбільший будинок у світі, який надрукували на 3D-принтері.

Детальніше. Для будівництва стін на місце привезли 3D-принтер розміром із автомобіль. Його рухали майданчиком за допомогою крану. Замість традиційних фарб та паперу використовували пісок, цемент, гіпс. Будівлю розташовано фактично посеред пустелі. Така технологія дозволяє надрукувати об’єкт у будь-якому кліматі, але найбільша проблема – підібрати потрібну будівельну суміш. Споруджувала будинок будівельна компанія «Apis Cor».

Бюджет проєкту не розголошується. Для порівняння, два роки тому «Apis Cor» презентувала демонстраційний будинок площею 400 м² , який коштував близько 10 тисяч доларів. Компанія планує реалізувати наступний проєкт у Каліфорнії та Луїзіані у межах програми будівництва доступного житла.

Довідка. Дубай ухвалив міську стратегію 3D-друку в будівництві, яка передбачає, що до 2025 року кожен четвертий будинок у місті будуватиметься за допомогою 3D-принтера. Ця технологія знизить вартість будівництва, витрати людської праці та обсяг будівельних відходів.

Завершено будівництво найдовшої стіни, надрукованої на 3D-принтері. Перша у світі набережна довжиною 500 метрів надрукована на 3D-принтері в китайському місті Сучжоу неподалік Шанхая. Стіна складається з окремих частин, які забезпечують захист прибережній лінії від сильної течії річки, повідомляє WinSun3-DBilders.

3D-друк дозволяє виготовляти берегові конструкції, які захищають землю від ерозії і при цьому не завдають шкоди місцевій флорі і фауні.

⟶ WhatsApp запустив нову платну функцію нагадувань. Вона діє завдяки боту «Any.do» і дає змогу контролювати розклад користувача. Сервіс працює як звичайний діалог: користувач пише текст-нагадування та визначає час сповіщення. Бот також зберігає важливі повідомлення з інших діалогів, повідомляє The Village. Доступ до функції мають ті користувачі, які передплатили сервіс «Any.do Premium.» Його вартість — три долари на місяць.

Фото: vokrugsveta.ua

Квитки до звільненого Криму передали депутатам Європарламенту

Активісти «Жовтої стрічки» зібрали історії спротиву на півострові від українських та кримськотатарських діячів та передали їх євродепутатам у Брюсселі. До послань додали квитки на майбутні перші залізничні рейси до звільненого Криму. Про це повідомив Укрінформ.

Читати далі
+ 10 слів

Російських та білоруських гравців допустять до Вімблдонського турніру

Найстаріший двотижневий турнір великого тенісу планує зняти заборону з російських та білоруських гравців за умови, що вони будуть виступати як нейтральні спортсмени.

Читати далі
+ 111 слів

Пересадку лицьового нерва вперше провели в Україні

Операцію зробили військовослужбовцю в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у телеграмі. 

Читати далі
+ 48 слів

«Доступновіль». alyona alyona випустила кліп про доступність українських міст

Ініціатива розробляє проєкт для підтримки людей з інвалідністю. Останній прагне привернути увагу до зручності інфраструктури та відновлення України для комфортного життя всіх людей, особливо під час повоєнної відбудови. 

Читати далі
+ 88 слів

93% українців вірять у перемогу України у війні — соцопитування

У закінчення війни до кінця року вірить 50% громадян, а найчастіше як перемогу розглядають вигнання російських військ з усієї території країни та відновлення кордонів січня 2014 року. Таке дослідження зробив Центр Разумкова.

Читати далі
+ 51 слів

Книжковий Арсенал 2023 відбудеться з 22-25 червня

Книжки на фестивалі продаватимуть локальні київські книгарні. Про це йдеться на сайті фестивалю. 

Читати далі
+ 133 слів

«Злий жарт». З 1 квітня Росія стане головою Радбезу ООН

WTF

За графіком ООН Росія має місяць головувати в Раді Безпеки. Це організація, яка дає рекомендації щодо підтримки і відновлення миру та безпеки в світі.

Читати далі
+ 84 слів

Твори дітей з Ірпеня видадуть окремою збіркою

Мистецький проєкт «Ірпінь – Мій Дім» почав збір літературних доробків юних мешканців Ірпеня. Дитячі твори стануть основою нової книги видавництва «Саміт-Книга». Ірпінський міський голова Олександр Маркушин повідомив, що видати збірку планують до Дня захисту дітей.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 5940 новин