Двоповерховий будинок збудували в Дубаї (ОАЕ) лише за 21 день. Його висота — 10 м, а площа — 640 метрів, повідомляє Construction Dive.
Чому це цікаво. Це поки найбільший будинок у світі, який надрукували на 3D-принтері.
Двоповерховий будинок збудували в Дубаї (ОАЕ) лише за 21 день. Його висота — 10 м, а площа — 640 метрів, повідомляє Construction Dive.
Чому це цікаво. Це поки найбільший будинок у світі, який надрукували на 3D-принтері.
Детальніше. Для будівництва стін на місце привезли 3D-принтер розміром із автомобіль. Його рухали майданчиком за допомогою крану. Замість традиційних фарб та паперу використовували пісок, цемент, гіпс. Будівлю розташовано фактично посеред пустелі. Така технологія дозволяє надрукувати об’єкт у будь-якому кліматі, але найбільша проблема – підібрати потрібну будівельну суміш. Споруджувала будинок будівельна компанія «Apis Cor».
Бюджет проєкту не розголошується. Для порівняння, два роки тому «Apis Cor» презентувала демонстраційний будинок площею 400 м² , який коштував близько 10 тисяч доларів. Компанія планує реалізувати наступний проєкт у Каліфорнії та Луїзіані у межах програми будівництва доступного житла.
Довідка. Дубай ухвалив міську стратегію 3D-друку в будівництві, яка передбачає, що до 2025 року кожен четвертий будинок у місті будуватиметься за допомогою 3D-принтера. Ця технологія знизить вартість будівництва, витрати людської праці та обсяг будівельних відходів.
⟶ Завершено будівництво найдовшої стіни, надрукованої на 3D-принтері. Перша у світі набережна довжиною 500 метрів надрукована на 3D-принтері в китайському місті Сучжоу неподалік Шанхая. Стіна складається з окремих частин, які забезпечують захист прибережній лінії від сильної течії річки, повідомляє WinSun3-DBilders.
3D-друк дозволяє виготовляти берегові конструкції, які захищають землю від ерозії і при цьому не завдають шкоди місцевій флорі і фауні.
⟶ WhatsApp запустив нову платну функцію нагадувань. Вона діє завдяки боту «Any.do» і дає змогу контролювати розклад користувача. Сервіс працює як звичайний діалог: користувач пише текст-нагадування та визначає час сповіщення. Бот також зберігає важливі повідомлення з інших діалогів, повідомляє The Village. Доступ до функції мають ті користувачі, які передплатили сервіс «Any.do Premium.» Його вартість — три долари на місяць.
Фото: vokrugsveta.ua
Активісти «Жовтої стрічки» зібрали історії спротиву на півострові від українських та кримськотатарських діячів та передали їх євродепутатам у Брюсселі. До послань додали квитки на майбутні перші залізничні рейси до звільненого Криму. Про це повідомив Укрінформ.
Найстаріший двотижневий турнір великого тенісу планує зняти заборону з російських та білоруських гравців за умови, що вони будуть виступати як нейтральні спортсмени.
Операцію зробили військовослужбовцю в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у телеграмі.
Ініціатива розробляє проєкт для підтримки людей з інвалідністю. Останній прагне привернути увагу до зручності інфраструктури та відновлення України для комфортного життя всіх людей, особливо під час повоєнної відбудови.
У закінчення війни до кінця року вірить 50% громадян, а найчастіше як перемогу розглядають вигнання російських військ з усієї території країни та відновлення кордонів січня 2014 року. Таке дослідження зробив Центр Разумкова.
Книжки на фестивалі продаватимуть локальні київські книгарні. Про це йдеться на сайті фестивалю.
За графіком ООН Росія має місяць головувати в Раді Безпеки. Це організація, яка дає рекомендації щодо підтримки і відновлення миру та безпеки в світі.
Мистецький проєкт «Ірпінь – Мій Дім» почав збір літературних доробків юних мешканців Ірпеня. Дитячі твори стануть основою нової книги видавництва «Саміт-Книга». Ірпінський міський голова Олександр Маркушин повідомив, що видати збірку планують до Дня захисту дітей.