NASA шукатиме життя на супутнику Юпітера

Життя шукатимуть на супутнику Юпітера, який називається Європа. Запуск місії під назвою Europa Clipper запланований на 2025 рік. Щоб схвалити місію на Європу, знадобилися десятиліття, оскільки з технічної точки зору її складно виконати. Про це повідомляє BBC. 

Чому це важливо. Наразі супутник Європа — це потенційне місце для пошуку життя за межами Землі. Під крижаним покривом Європи лежить океан глибиною 170 кілометрів. Це середовище може виявитися придатним для зародження різних біологічних видів. 

Докладніше. Наразі програма пройшла критично важливу стадію під назвою «точка С» для ключового прийняття рішення щодо запуску програми. Очікують, що Europa Clipper проведе глибинні дослідження супутника Юпітера — зокрема, місія перевірить, чи може океан під льодом підтримувати життя. Також апарат вивчить гравітаційний звʼязок Європи з Юпітером, припливні сили (наприклад, приплив і відплив води) і внутрішнє тепло, які підтримують океан у рідкому стані. У зв’язку з цим науковці припускають, що на дні можуть бути вулканічні кратери.

Хто летітиме. На борту апарату NASA будуть дев’ять інструментів включно з камерами та спектрометрами, які зроблять високоякісні знімки поверхні супутника. Також на борту буде магнітометр, який визначить силу і напрям магнітного поля, що дозволить встановити глибину і солоність океану, а також радар, який виміряє товщину крижаного покриву.

Mission (Im)possible.  Загрози для місії повʼязані з космічним середовищем навколо Юпітера. Рух супутника проходить через пояси високої радіації навколо планети. Ця радіація здатна знищити електроніку космічного апарату. Тому замість того, щоб вийти на орбіту навколо Європи, апарат місії пролетить кілька разів над супутником, щоб скоротити вплив на нього частинок магнітного поля Юпітера.

Апарат NASA передав фото ураганів на Юпітері. Станція зробила знімок під час зближення з газовим гігантом 21 грудня. На фото видно велику червону пляму та масивний шторм, який називають Oval BA. Явище досягло свого розміру у 2000 році внаслідок злиття трьох окремих ураганів. Велика червона пляма приблизно удвічі ширша за Oval BA і, на думку вчених, могла утворитися таким самим шляхом «кілька століть назад».

Італійський астронавт зіграв перший DJ-сет у космосі. Це був виступ у межах фестивалю електронної музики BigCityBeats World Club Dome Cruise Edition прямо з модуля Columbus, його транслювали на круїзний лайнер на Ібіці. Куратори проєкту з Європейського космічного агентства назвали 20-хвилинний сет з борту МКС відмінною можливістю зробити космос ближчим до звичайних людей.

Фото: Texty.org.ua

Україна отримає позику від МВФ у розмірі 15,6 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років. 

Читати далі
+ 70 слів

РФ завдала ракетного удару по Київщині. Важливе за ніч і ранок 22 березня

Нині триває повітряна тривога по всій Україні.

Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.

Читати далі
+ 200 слів

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів

Україна отримала від ЄС 1,5 млрд євро в межах макрофінансової допомоги

Європейський Союз надав Україні другий транш у розмірі 1,5 млрд євро з макрофінансового пакета на 18 млрд євро. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5851 новин