Науковці знайшли ефективну та дешеву заміну кондиціонерам

Дослідники з університетів Саудівської Аравії та США розробили плівку для пасивного охолодження будівель, що здатна замінити кондиціонери. Про це повідомляє KAUST Discovery.

Чому це важливо. Винахід у майбутньому може замінити кондиціонери. Це зменшить споживання електроенергії та виділення газів, які сприяють розвитку парникового ефекту.

Детальніше.  Плівка допомагає знизити денну температуру повітря на 6,5 градусів. Нова розробка обійшлася вченим дешевше, ніж попередні аналоги, до того ж вона не шкодить довкіллю.

Основою плівки слугує алюмінієвий лист, покритий полідіметілсілоксаном, який мало схильний до впливу видимого діапазону сонячного випромінювання. За допомогою спеціального леза дослідники отримали потрібну товщину. Після цього плівку нагрівали в печі при температурі близько 60 градусів упродовж двох годин, щоб завершити її формування.

Наразі невідомо, чи планують учені розпочати масове виробництво цієї плівки й постачати її на ринки.

→ В Україні збираються побудувати космодром. Про це LIGA.net розповів голова компанії Space Logistics Дмитро Легеза. Наразі досліджують, чи можливе таке будівництво. Стартова ціна проекту – 50 мільйонів доларів.

→35 мерів у світі підписали Декларацію міст про чисте повітря C40 . Ініціатива C40  зобов’язує міста скорочувати забруднення повітря до 2025 року. Мери зобовʼязалися щороку публічно повідомляти про досягнутий прогрес.

Всесвітній саміт С40 у Копенгагені зібрав 80 мерів і сотні екологів з усіх сфер, рішуче налаштованих скорочувати викиди в секторах, що спричиняють зміну клімату – транспорт, будівництво, промисловість і відходи, щоб утримати глобальне потепління в межах 1,5 градуса.

Фото: discovery.kaust.edu.sa

Повітряні сили ЗСУ збили 6 іранських дронів. Головне за ніч і ранок 5 жовтня

Noo

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ на півдні вночі збили 6 іранських дронів-камікадзе «Shahed-136». Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Читати далі
+ 150 слів

Революція на граніті або Як українські студенти змінили історію

Революція на граніті – це назва протестів в УРСР, які тривали з 2 до 17 жовтня 1990 року. Їхньою основою стала українська молодь — переважно студенти, які влаштували голодування в центрі Києва з низкою вимог до тодішньої влади. Чому це почалося, чого вимагали протестувальники, як це відбувалося та до чого привело?

Читати далі
+ 133 слів

Захід не бачить жодної активності, пов’язаної з ядерним потенціалом Росії – Reuters

Wow

«Ми не бачимо жодних індикаторів або дій, які могли б вважатися підозрілими. Діяльність навколо російських стратегічних ядерних сил не виходить за межі звичайних», — заявило агентству Reuters обізнане джерело на умовах анонімності. Про це пише ВВС посилаючись на Reuters.  

Читати далі
+ 45 слів

Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Читати далі
+ 116 слів

Лукашенко вперше визнав участь Білорусі у війні

«Але ми нікого не вбиваємо», повідомив самопроголошений президент Олександр Лукашенко на нараді з питань воєнної безпеки під час обговорення війни в Україні.

Читати далі
+ 45 слів

окупанти вдарили ракетами поблизу Вознесенська

Сьогодні близько 11:00 росіяни завдали ракетного удару по Вознесенському району на Миколаївщині. Про це повідомляє міська рада Вознесенська. За інформацією цього джерела, поранених серед цивільного населення немає.

Читати далі
+ 28 слів

Російська контрабанда викрала українського зерна на 530 млн доларів

Завдяки супутниковим знімкам та даним морських радіотранспондерів журналісти Associated Press відстежили судна, які вивозили зерно з окупованих територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Кількість здійснених рейсів перевищує 50. Росія уже продала краденого українського зерна на 530 мільйонів доларів. Про це інформує в новому розслідуванні Associated Press.

Читати далі
+ 29 слів

Мешканців Луганщини просять евакуюватися з міст

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай просить мешканців окупованих територій евакуюватися з міст, аби не постраждати при контрнаступі Збройних сил України. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 4883 новин