Докладніше. Робот використовує ультразвук для того, щоб знайти вену, а також має аналізатор на основі центрифуги. Туди кров перекачується одразу після забору.
Робота над вдосконаленням пристрою ще триває. Розробники планують використовувати його в машинах швидкої допомоги і лікарнях.
⟶ У Китаї запустили мобільний додаток, який покаже чи контактували ви з хворими на коронавірус. Створили додаток китайський уряд разом з компанією China Electronics Technology Group Corporation. «Детектор тісного контакту» показує користувачеві, чи був він поблизу людини, яка має підтверджений діагноз або ж підозру на коронавірус.
Щоб скористатись додатком, користувач має відсканувати QR-код на свій смартфон і використати платіжні системи (Alipay або платформа WeChat). Користувач має ввести ім’я чи номер посвідчення особи. Кожен зареєстрований номер телефону можна використати для перевірки не більше трьох посвідчень. Людям, щодо яких ризик захворювання підтвердився, рекомендують залишатися вдома і повідомити місцеві органи охорони здоров’я. Додаток бере інформацію із бази даних органів охорони здоров’я та управління транспортом.
Що називають «тісним контактом»:
- люди, які працюють, навчаються чи живуть разом;
- лікарі, медперсонал, члени родин та інші, хто контактував із пацієнтами або тими, хто про них піклується;
- пасажири та члени екіпажу літаків, поїздів та інших видів транспорту, яким користувався хворий на коронавірус.
База ідентифікує людину, яка ймовірно була заражена, навіть якщо під час контакту з вами не мала симптомів. Наприклад, якщо ви сиділи у трьох рядах від інфікованої (або ймовірно інфікованої) особи у літаку.
Коронавірус — це вірус з групи гострих респіраторних вірусних інфекцій, яке викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Це зоонозна інфекція, тобто вона може передаватися від тварини до людини. Зазвичай, такі віруси не несуть загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко мутувати та ставати небезпечними. З’явився з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань.
Всесвітня організація охорони здоров’я дала йому офіційну назву — COVID-19. В Китаї хворобу тимчасово назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia). Це означає пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.
Коронавірус розповсюдився десяткою країн. Наразі померло 1013 осіб. Двоє українців заразились на круїзному лайнері.
⟶ 4 факти про коронавірус, які спростовують популярні фейки.
Про посилки з Китаю. Неможливо заразитися новим коронавірусом через посилку. ВООЗ не рекомендує жодних обмежень по торгівлі та переміщенні товарів з Китаю.
Чи передається вірус через фрукти. Фрукти — непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Ймовірність того, що вірус зможе існувати поза організмом більше 2 діб, — мінімальна.
Хто має більший шанс ураження. Люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.
Чи довго вірус живе на поверхні. За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості засоби дезінфекції можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.
Фото: Engadget