Не ходіть у гори: погода значно погіршилася

Рятувальники просять туристів не ходити в гори через погіршення погодних умов у Карпатах. Про це йдеться на сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.

Чому це важливо. Похід у гори у холодну пору року без належної підготовки загрожує обмороженням або навіть смертю.

Детальніше. Нещодавно у Карпатах суттєво похолодало і випав сніг, такі умови небезпечні навіть для досвідчених туристів. «Тим, хто все-таки зважиться на таку подорож, варто пам’ятати, що безпека в горах залежить від багатьох факторів, зокрема – належної підготовки, організованості, дисципліни, дотримання елементарних правил безпеки», – розповідають у ДСНС.

Головна вимога безпеки – зареєструватися та отримати консультацію працівників гірської пошуково-рятувальної служби щодо обраного маршруту і можливого погіршення погодних умов.

Якщо зібралися у похід: що варто пам’ятати. Поради від ДСНС:

  1. обов’язково інформуйте своїх близьких і знайомих про проходження вашого маршруту й очікуваний час повернення з походу;
  2. уникайте походів поодинці, мінімальна рекомендована кількість учасників туристичної групи складає не менше 3 осіб;
  3. переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу. Візьміть з собою достатню кількість їжі та води (зігріваючі напої – чай, кава), а також необхідний теплий одяг та взуття і медикаменти;
  4. поцікавтеся умовами місцевості і прогнозом погоди;
  5. обов’язково візьміть з собою перевірені туристичні карти.

Як не померти, коли загубився взимку у горах. Поради лижника, який вижив. Чотири доби киянин Ігор Грищенко вважався зниклим безвісти після хуртовини на карпатській горі Гимба у Різдво 2019 року. На третій день він зміг зробити короткий дзвінок та повідомити, що живий. А на четвертий його нарешті знайшли. 

Після усього пережитого чоловік поділився із ВВС порадами, як вижити, коли загубився у горах взимку: «Пояснює, що вижити у холодних горах йому багато в чому допомогла підготовка — батьки майстри спорту з альпінізму і з дитинства слухав історії про походи в гори. Утім, і помилки визнає: «Тепер вже точно знаю, що у туман краще нікуди не ходити, а треба спускатися вниз. Якщо збираєтесь йти в гори, то обов’язково підготуйтесь: візьміть мінімальний набір для виживання, біпер (пристрій для пошуку людей у лавинах), горішки чи снеки — щось калорійне, щоб «зарядити» голову».

На обидва свої телефони популярного бренду хлопець нарікає: «Це телефони не для гір взагалі… В одному було 40% заряду, коли він вимкнувся на холоді». Радить брати такі, які гарно тримають заряд, ще краще — з GPS». 

Українці з пересадженими органами підкорили Говерлу і встановили рекорд. 28 вересня цього ролу 25 осіб із пересадженими органами, підкорили Говерлу та встановили національний рекорд «Наймасовішого сходження на найвищу точку України людьми, які живуть із донорськими органами».

Протягом 4 годин група з 90 учасників підіймалася на гору. До сходження також долучились рідні колишніх пацієнтів, деякі з яких стали донорами, представники МОЗ, лікарі-трансплантологи, представники парламентського комітету з питань здоров’я нації та голова комісії Київради з питань охорони здоров’я, журналісти, дві бригади швидкої та рятувальники.

«Цим сходженням ми хотіли показати суспільству, що трансплантація — це шанс на друге життя. І люди із донорськими органами є повноцінними членами суспільства», — розповіла Ірина Заславець, організаторка ініціативи та голова ГО «Всеукраїнська платформа донорства “iDonor”».

Фото: pexels.com

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин