Продати приватність або чому нейромережа радить видалити Instagram

Створюючи акаунт в Instagram користувачі дають згоду на продаж своїх даних та передачу їх владі та рекламодавцям. Цей і ще 20 небезпечних пунктів знайшов у договорі з цією соцмережею онлайн-сервіс Guard. Він коротко пояснює небезпечні пункти інтернет-платформ та соцмереж. Про цей сайт пише видання The Next Web. 

Чому це важливо. Найчастіше користувачі не вникають у зміст договору, який пропонують перед встановленням застосунку, та його умови. Тепер можна переглянути (і бути шокованим), на що і на яку інформацію соціальні мережі мають право і подивитись у відсотках, наскільки небезпечною є така «політика» застосунку.

Детальніше.  Програма Guard працює за допомогою штучного інтелекту. Алгоритм вивчив договори популярних застосунків та платформ і виявив головні небезпеки, які ховаються за великими текстами із юридичними термінами.

Guard також відслідкувала, скільки разів сервіси потрапляли у скандали із передачею даних. Також вона оцінює усі ризики для користувачів і повідомляє, чи варто взагалі створювати акаунти в застосунку або встановлювати інтернет-платформу.

Instagram програма радить видалити. 

Одну із найвищих оцінок отримав Telegram. Він не потрапляв у жоден скандал із витоком даних, а найбільшу небезпеку нейромережа побачила у пункті «Ми ніколи не видалимо ваші картинки з смішними котиками, тому що вони нам теж подобаються».

Алгоритм проаналізував документи найбільш популярних сервісів, але користувачі також можуть запропонувати й інші сайти — для цього потрібно заповнити спецільну форму. Також, оскільки Guard працює за допомогою нейромережі, користувачам пропонують покращити її роботу розпізнання небезпечних пунктів в договорі. Для цього потрібно зіграти у міні-гру. 

→ Українська аудиторія Facebook та Instagram зростає. Рекламне агентство PlusOne провело дослідження, в якому вивчило особливості української аудиторії в Facebook та Instagram. На початку осені 2019 року рекламні інструменти Facebook змогли охопити 18 млн унікальних користувачів. Незважаючи на деактивацію 1 млн фейковий акаунтів, аудиторія продовжує зростати. В Instagram більше користувачів серед аудиторії до 30 років, ніж у Facebook. Кількість користувачів Instagram знижується починаючи з 26-річних, а Facebook — з 32-річних. В українському Facebook переважає жіноча аудиторія, яка становить понад 61%, або 7,6 млн, користувачів. Чоловіків зареєстровано 4,9 млн, це приблизно 39%. Найбільше, як чоловіків, так і жінок, зареєстрована віком від 29 до 35 років. У Instagram гендерне співвідношення аналогічне за дещо менших цифр: чоловіків — 4,1 млн, жінок — 6,3 млн. Однак вікові особливості аудиторії інші. Серед обох статей Instagram найпопулярніший у 19-річних, а також в аудиторії 25–26 років. 

Штучний інтелект навчили грі в хованки. На початку на невеликому віртуальному майданчику розмістили агентів: синіх (які ховаються) і червоних (які шукають).Спочатку вони безладно бігали по карті і червоні без проблем знаходили синіх. Але з часом, коли нейромережа зрозуміла суть гри, червоним ставало все складніше. Спочатку у синіх з’явився час на підготовку — тоді вони зрозуміли, що можуть закриватися від супротивників ящиками. Минуло багато раундів, перш ніж червоні зрозуміли, що можуть долати перепони за допомогою трамплінів.Так проходило навчання — агентів поміщали у нові умови, в яких сині постійно знаходили спосіб сховатися, після чого червоні обов’язково знаходили лазівку, як обійти перешкоди. Дослідники OpenAI, які розробили мережу, ніяк не допомагали агентам — до всіх рішень нейромережа доходила сама.

Фото: Pixabay / Pexels

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів
Що там ще
+ 9454 новин