Штучний інтелект здатен написати курсову роботу, а ще допомагає медикам діагностувати рак, Xiaomi повертається на ринок планшетів, а робот-хірург уперше в Україні прооперував дитину. Детальніше про ці та інші технологічні новини читайте у нашій добірці.
Зонд NASA зробив фото Венери в інфрачервоному діапазоні. Учені не знали, що апарат Parker здатний у ньому працювати. На світлині не можна побачити поверхню Венери через її щільну атмосферу. Однак зонд зміг вловити теплове випромінювання планети й сфотографував її найбільший і найхолодніший гірський хребет. Спочатку апарат запустили для вивчення сонячної корони (зовнішньої частини атмосфери Сонця), однак тепер його можуть використовувати й для дослідження Венери.
Робот-хірург Da Vinci вперше в Україні прооперував дитину. Операцію без жодного розрізу зробили 13-річній дівчинці з патологією кишківника у Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. Дитину до цього оперували вже тричі, однак її стан погіршувався. Робот-хірург зробив три проколи, а його камера транслювала на монітор зображення оперованої ділянки у тривимірній проєкції з 20-кратним збільшенням. Такий спосіб оперування дозволяє травмувати мінімальну площу здорових тканин. Da Vinci можна використовувати для видалення пухлин нирок, передміхурової залози, злоякісних новоутворень товстої та прямої кишки, а також у гінекології та в кардіохірургії.
Штучний інтелект здатен написати непогану курсову роботу за 20 хвилин. За неї можна отримати оцінку «задовільно». Людям на це потрібно три дні. Під час експерименту студенти та штучний інтелект GPT-3 мали написати роботи на різні теми: історії США, права, творчості. Алгоритм писав неглибокі й менш описові тексти, ніж люди. Однак часто роботи штучного інтелекту й студентів були дуже схожими. Тексти оцінювали люди, які мають наукові ступені й чималий досвід у викладацькій діяльності.
Унікальний всюдихід SHERP презентувала Україна. Снігоболотохід показали в Туреччині. Він не має аналогів у світі. Машину створювали впродовж 20 років. Всюдихід має кілька моделей. SHERP N1200, яку показали в Туреччині, здатна перевезти 1200 кілограмів. На суші максимальна швидкість снігоболотохода ― 40 км/год, на водянистій місцевості ― 6 км/год. На годину їзди він використовує 5 літрів пального.
Системи на основі штучного інтелекту, які виявлятимуть рак, розробляють у Японії. Вони зможуть аналізувати рентгенівські й ендоскопічні знімки і вказувати на аномалії, які можуть свідчити про рак. Один з таких проєктів створили компанія-розробник штучного інтелекту Preferred Networks та Медична асоціація Кіото. Система допомагає діагностувати рак легенів за знімками грудної клітини ― вона забарвлює іншим кольором ділянки з аномаліями. Інший прилад, створений Національним раковим центром Японії та компанією-виробником електроніки NEC, аналізує ендоскопічні знімки товстої кишки. Він подає звуковий сигнал або виводить повідомлення на монітор, коли виявляє пухлину. Наразі проєкти ще тестують.
Xiaomi знову вироблятиме планшети. Перший за три роки планшет Xiaomi Mi Pad 5 матиме електронне перо й оболонку MIUI for Pad. Девайс має підтримувати роботу на кількох пристроях і дозволяти транслювати екран смартфона на ноутбук. Коли планшет буде в продажу, наразі невідомо.
Фото: pexels.com