Нова голова Держкіно: що відомо про Марину Кудерчук

Кудерчук працювала в адміністрації кіноконцертного залу імені Довженка у Запоріжжі, а до того — у Державній податковій інспекції, Державній податковій адміністрації та Державній податковій службі Запоріжжя і області. Хто така нова голова Держкіно?

Чому це важливо. Держкіно відповідальне за розвиток усієї кіногалузі в Україні.

Детальніше. 29 січня головою Держкіно призначили заступницю голови Запорізької обдержадміністрації Марину Кудерчук

Жінка народилася 31 березня 1980 року, їй 39 років. Закінчила Бердянський інститут підприємництва. Отримала спеціальності економістки (2004 рік), маркетологині (2008 рік) і юристки (2013 рік).

У 2001 — 2002 роках працювала менеджеркою і юристкою у ТОВ Агросинтез-Холдинг у смт Михайлівка Запорізької області, звідки вона родом.

У 2003 році почала працювати у податковій інспекції Запоріжжя і Запорізької області. З 2003 по 2012 рік пройшла шлях від податкової інспекторки до головної державної податкової ревізорки-інспекторки відділу супроводу особливо важливих перевірок управління податкового контролю податкової служби у Запорізькій області.

У серпні 2013 року  починає працювати в Департаменті екології природних ресурсів Запорізької ОДА. Спочатку як головна фахівчиня одного з відділів. Пізніше  по черзі по кілька місяців очолює два відділи департаменту, стає головною спеціалісткою-юрисконсультанткою юридичного сектору Державної екологічної інспекції та очолює один із її відділів.

З вересня 2014 по лютий 2016 року вчиться на денному відділенні Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при президенті України.

У березні 2016 року на рік повертається до Державної екологічної інспекції як завідувачка сектору організаційно-аналітичного забезпечення взаємодії із громадськістю та ЗМІ.

У березні 2017 року  стає заступницею директора комунального кінотеатру ім. Довженка Запорізької міської ради. У тому ж році на День незалежності цей кінотеатр відмовився показувати історичний фільм про героя УПА «Червоний». У лютому 2019 року вона обіймає посаду директора цього кінотеатру. 

Уже у листопаді 2019 року у Кудерчук з’являється нова робота заступниці голови Запорізької ОДА.

Коментар. Колишній в’язень Кремля, український режисер Олег Сенцов прокоментував призначення нової голови Держкіно на своїй сторінці у Фейсбуці: «Дійсно не мені, самоуку з одним сирим дебютом, коментувати призначення глави Держкіно, але невже це найкращий фахівець, ніж Юлія Синькевич?»

Довідка. Держкіно (Державне агентство України з питань кіно) — це державний орган, який координується Міністерством культури і проводить політику країни у сфері кіно. 

Що не так з конкурсом на посаду голови Держкіно? Марину Кудерчук призначили головою Держкіно за результатами другого конкурсу на цю посаду. Причому перший конкурс теж закінчився скандалом. 

21 листопада 2019 року генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич не пройшла співбесіду у межах конкурсу і втратила можливість зайняти цю посаду. На той момент Сінькевич залишилася єдиною кандидаткою на посаду голови Держкіно серед восьми претендентів, яким не вдалося пройти три етапи відбору.

Юлія Сінькевич повідомила, що низький бал, через який вона вибула з конкурсу, їй поставили за компетенцію «Ефективність управління людськими ресурсами». Вона заявляла, що має намір подати до суду. Колишній голова Держкіно Пилип Іллєнко назвав конкурс «Фарсом».

Марина Кудерчук просить судити про неї за результатами роботи. Нова голова держкіно зазначила, що має достатній досвід роботи в кіноіндустрії та закликала оцінювати її та її роботу за результатами, які будуть «найближчим часом». Вона заявила, що не має жодних кураторів серед політиків та є рівновіддаленою від усіх політичних сил:

«За часів мого перебування на посаді керівника запорізького кінотеатру ім. О.Довженка я і моя команда проводили досить багато прем’єр українських фільмів і запрошували кінематографістів. Нашій команді вдалося за короткий період часу вивести цей кінотеатр із розрухи та зробити одним з найуспішніших у Запоріжжі. У кінотеатрі ми проводили кілька фестивалів українського кіно, у залах були аншлаги, було організовано кіношколу, проводилися кіноконкурси для молоді».

Фото: 5.ua

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин