Нова голова Держкіно: що відомо про Марину Кудерчук

Кудерчук працювала в адміністрації кіноконцертного залу імені Довженка у Запоріжжі, а до того — у Державній податковій інспекції, Державній податковій адміністрації та Державній податковій службі Запоріжжя і області. Хто така нова голова Держкіно?

Чому це важливо. Держкіно відповідальне за розвиток усієї кіногалузі в Україні.

Детальніше. 29 січня головою Держкіно призначили заступницю голови Запорізької обдержадміністрації Марину Кудерчук

Жінка народилася 31 березня 1980 року, їй 39 років. Закінчила Бердянський інститут підприємництва. Отримала спеціальності економістки (2004 рік), маркетологині (2008 рік) і юристки (2013 рік).

У 2001 — 2002 роках працювала менеджеркою і юристкою у ТОВ Агросинтез-Холдинг у смт Михайлівка Запорізької області, звідки вона родом.

У 2003 році почала працювати у податковій інспекції Запоріжжя і Запорізької області. З 2003 по 2012 рік пройшла шлях від податкової інспекторки до головної державної податкової ревізорки-інспекторки відділу супроводу особливо важливих перевірок управління податкового контролю податкової служби у Запорізькій області.

У серпні 2013 року  починає працювати в Департаменті екології природних ресурсів Запорізької ОДА. Спочатку як головна фахівчиня одного з відділів. Пізніше  по черзі по кілька місяців очолює два відділи департаменту, стає головною спеціалісткою-юрисконсультанткою юридичного сектору Державної екологічної інспекції та очолює один із її відділів.

З вересня 2014 по лютий 2016 року вчиться на денному відділенні Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при президенті України.

У березні 2016 року на рік повертається до Державної екологічної інспекції як завідувачка сектору організаційно-аналітичного забезпечення взаємодії із громадськістю та ЗМІ.

У березні 2017 року  стає заступницею директора комунального кінотеатру ім. Довженка Запорізької міської ради. У тому ж році на День незалежності цей кінотеатр відмовився показувати історичний фільм про героя УПА «Червоний». У лютому 2019 року вона обіймає посаду директора цього кінотеатру. 

Уже у листопаді 2019 року у Кудерчук з’являється нова робота заступниці голови Запорізької ОДА.

Коментар. Колишній в’язень Кремля, український режисер Олег Сенцов прокоментував призначення нової голови Держкіно на своїй сторінці у Фейсбуці: «Дійсно не мені, самоуку з одним сирим дебютом, коментувати призначення глави Держкіно, але невже це найкращий фахівець, ніж Юлія Синькевич?»

Довідка. Держкіно (Державне агентство України з питань кіно) — це державний орган, який координується Міністерством культури і проводить політику країни у сфері кіно. 

Що не так з конкурсом на посаду голови Держкіно? Марину Кудерчук призначили головою Держкіно за результатами другого конкурсу на цю посаду. Причому перший конкурс теж закінчився скандалом. 

21 листопада 2019 року генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич не пройшла співбесіду у межах конкурсу і втратила можливість зайняти цю посаду. На той момент Сінькевич залишилася єдиною кандидаткою на посаду голови Держкіно серед восьми претендентів, яким не вдалося пройти три етапи відбору.

Юлія Сінькевич повідомила, що низький бал, через який вона вибула з конкурсу, їй поставили за компетенцію «Ефективність управління людськими ресурсами». Вона заявляла, що має намір подати до суду. Колишній голова Держкіно Пилип Іллєнко назвав конкурс «Фарсом».

Марина Кудерчук просить судити про неї за результатами роботи. Нова голова держкіно зазначила, що має достатній досвід роботи в кіноіндустрії та закликала оцінювати її та її роботу за результатами, які будуть «найближчим часом». Вона заявила, що не має жодних кураторів серед політиків та є рівновіддаленою від усіх політичних сил:

«За часів мого перебування на посаді керівника запорізького кінотеатру ім. О.Довженка я і моя команда проводили досить багато прем’єр українських фільмів і запрошували кінематографістів. Нашій команді вдалося за короткий період часу вивести цей кінотеатр із розрухи та зробити одним з найуспішніших у Запоріжжі. У кінотеатрі ми проводили кілька фестивалів українського кіно, у залах були аншлаги, було організовано кіношколу, проводилися кіноконкурси для молоді».

Фото: 5.ua

У Моршині жоден хворий на COVID-19 не потребує госпіталізації. У місті вакцинували 75% дорослого населення

У курортному місті Моршин Львівської області на COVID-19 хворіють 22 людини, з них восьмеро — вакциновані. Усі вони лікуються вдома. Про це повідомив голова міста Руслан Ільницький.

Читати далі
+ 31 слів

Дія прикордонного проєкту «Стіна» підходить до завершення: що далі?

Термін дії проєкту «Стіна», який був створений для укріплення кордону з Росією, завершується у грудні 2021 року. Проте він досі до кінця не реалізований, тому його продовжують вже вдруге. Цьогоріч на його реалізацію виділили 330 млн гривень, що вдвічі менше, ніж передбачалося. Про це пише Українська правда.

Чому це важливо. Проєкт «Стіна» розроблений для якісного моніторингу державного кордону та можливості вчасно реагувати на небезпеку.

Читати далі
+ 58 слів

«Скіфське золото» повернуть в Київ, а не в окупований Росією Крим

LIKE

Апеляційний суд Амстердаму постановив передати 565 музейних експонатів до Державного історичного музею України в Києві. Там вони перебуватимуть до повернення Криму. Про це повідомила пресслужба суду.

Читати далі
+ 48 слів

Модернізація будинків та економія на енергоносіях: які зміни очікувати українцям від нового закону про енергоефективність?

Офіс президента вводить зміни в план споживання енергії, беручи курс на європейське законодавство. Одним з етапів модернізації стало підписання «Закону про енергетичну ефективність» та запуск нової програми — «Велика енергоефективність». Остання передбачає оновлення будинків та обладнання, що дозволить громадянам зекономити. Реновації відбуватимуться в межах державного бюджету.  

Чому це важливо.  «Підписання закону дозволить значно зекономити на витратах в майбутньому. Європейський досвід показує, що саме ці заходи є основою для підвищення енергоефективності на підприємствах», — заявила експертка Валентина Гуч-Дениченко.

Читати далі
+ 19 слів

Художній музей випустить для продажу NFT-колекцію українського мистецтва

Національний художній музей України у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить NFT-колекцію українського мистецтва. Про це повідомляє фейсбук-сторінка музею.

На початку 2022 року усі охочі зможуть придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Миколи Пимоненка та багатьох інших класиків українського мистецтва.

NFT-колекція працюватиме на основі технології блокчейн і буде мати п’ять ступенів рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Рівні неповторності відрізнятимуться анімаційними елементами у кожній роботі.

NFT, або невзаємозамінний токен — це одиниця даних у блокчейні, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент, і тому кожен з них не взаємозамінний.

Фото: glavcom.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів

Klymenko Time, Vesti, Шептун: Центр протидії дезінформації склав список проросійських телеграм-каналів

На офіційному сайті РНБО опублікували глосарій назв, термінів та словосполучень, які рекомендовано використовувати для боротьби з проросійською пропагандою. Центр протидії дезінформації створив перелік телеграм-каналів, які негативно відреагувати на цей глосарій та спробувати його дискредитувати. 

Чому це важливо. Під час інформаційної війни в Україні пропагандистські ресурси, які працюють на користь Росії, поширюють фейки у соціальних мережах та дезінформують українців. 

Читати далі
+ 77 слів

MacOS 12 Monterey випустила Apple. Що цікаво?

Apple випустила стабільну версію нової операційної системи для Mac — macOS 12 Monterey. Завантажити її можна безкоштовно. Про це повідомляють на сайті компанії.

Читати далі
+ 88 слів

Викрадачів авто суд зобов’язав читати твори Марка Твена і Тараса Шевченка

Засуджені повинні опанувати повість Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» і «Пригоди Гекльберрі Фінна», повість Джека Лондона «Біле Ікло» і вірш «Минають дні, минають ночі…» Тараса Шевченка. Про йдеться у рішенні Малиновського районного суду Одеси.

Раніше двоє чоловіків вкрали з автомобілів, що стояли на штрафмайданчику, дві магнітоли, коробку передач та автомобільні динаміки. Їх спіймали, коли вони повернулись, щоб забрати документи, які забули на місці злочину. На судовому засіданні встановили, що, попри свій вік (19 та 23 роки), у обвинувачених недостатній рівень виховання.

«Про це свідчить їхня мова, побудова речень, малий словниковий запас слів, самі висловлювання, творення складних речень для пояснення своїх думок, точніше відсутність можливості і навіть здатності побудови складного речення», — зазначив суддя.

Чоловіки погодилися співпрацювати з судом, визнали провину і розкаялися у злочині. Їх звільнили від передбаченого трирічного ув’язнення та визначили один рік випробувального терміну.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3393 новин