Новий патент Apple ― «розумне скло» для автівок

LIKE
Wow

Новий винахід компанії ― система розумного скла. Вона здатна контролювати власну світлопроникність і теплопровідність за допомогою налаштувань шарів скла. Про це повідомляє видання The Бабель.

Чому це корисно. Регулювання освітлення та температури в салоні машини може відбуватися як за запитом водія, так і зважаючи на умови за вікном.

Детальніше. Система реагуватиме на бажання пасажирів і водія. Вона може затемнити скло ззовні, зберігши при цьому хороший огляд зсередини. Можна спланувати, де потрібна буде така функція, і запрограмувати систему заздалегідь. Для цього треба буде розставити геотеги.

Також система працюватиме без втручання водія. Якщо в лобове скло сильно світитиме сонце, то система автоматично зменшить світлопроникність.

Важливо знати на цю ж тему:

Компанія Apple неодноразово запатентовувала нові винаходи. Наприклад, їй належить проєкт комп’ютерної мишки, яка змінюватиме розмір. У Apple є патент на створення першого у світі скляного комп’ютер-моноблока. Також користувачі можуть придбати новинки компанії: MacBook Air та iPad Pro з двома камерами та новою клавіатурою.

Фото: pexels.com

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

LIKE

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин