Які українські стрічки з’явилися у довгому списку претендентів на «Оскар», коли з’являться перші дози вакцини від коронавірусу в Україні та яку нову функцію тестує Netflix — у нашій традиційній добірці новин вихідних.
- Одразу дві українські стрічки — у довгому переліку номінантів на «Оскар-2021». Мова про «Атлантиду» та «Земля блакитна, ніби апельсин». Перша представлена у номінації «Найкращий міжнародний художній фільм». Нагадаємо, саме «Атлантиду» Український Оскарівський комітет обрав як національного претендента на «Оскар». Українська стрічка режисерки Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» змагається у номінації «Найкращий документальний повнометражний фільм».
- 117 тисяч доз вакцини Pfizer/BioNTech отримає Україна в лютому. Їх поділять між працівниками лікарень, у яких надають допомогу пацієнтам із COVID-19. Паралельно протягом перших пів року, але починаючи з лютого, Україна зможе отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford для наступних етапів кампанії. Усе це — безкоштовно у межах глобальної ініціативи ВООЗ COVAX. Вона покликана надати доступ до вакцини країнам з низьким та середнім рівнем доходу. В рамках цієї ініціативу планується забезпечити 20% населення України вакциною.
- Помер військовий, якого поранив снайпер терористів на Донбасі. Українського військового Романа Дзюбенка поранили 26 січня неподалік Новоолександрівки на Луганщині. Ворожа куля пробила наскрізь каску воїна, він перебував у тяжкому стані. У чоловіка залишилися дружина та піврічний син.
- Цифра добірки: 2 мільйони євро. Стільки австрієць подарував селу, яке врятувало його родину від нацистів. Французька комуна Шамбон-сюр-Ліньон на південному сході Франції надає притулок всім нужденним. Її мешканці також врятували тисячі євреїв від рук нацистів. Австрієць Ерік Швам, який помер минулого місяця у віці 90 років, втік туди зі своєю родиною у 1943 році. Мер комуни заявив, що Швам залишив «велику суму», але точну цифру не назвав. Попередній мер раніше говорив про суму 2 мільйони євро.
- Netflix тестує нову функцію: таймер автоматичного вимкнення відео. Поки функція доступна користувачам Android: таймер автоматичного вимкнення зупиняє показ відео через проміжок часу, який встановив користувач. У окремих глядачів платформи у вікні перегляду контенту з’явиться значок годинника. Якщо його торкнутися, можна поставити таймер на 15, 30 або 45 хвилин, а також встановити ліміт на кінець фільму чи серіалу, який переглядається. Програма припинить відтворювати відео на моменті, який вказав користувач.
Фото: cinema.in.ua