Як геймери допомагають дослідникам у боротьбі з коронавірусом, які бренди смартфонів є найпопулярнішими серед українців та як Apple змінює правила розміщення додатків у AppStore — зібрали для вас найважливіші технологічні новини.
- Apple змінює правила розміщення додатків у AppStore. Щоб розмістити застосунок у AppStore, з 8 грудня цього року розробник має вказувати, які персональні дані він вимагатиме від користувачів свого додатку. Інформацію збиратимуть через AppStore Connect. Apple буде цікавитися, чи збирає додаток дані про: контактну інформацію, здоров’я, фінансові дані, геолокацію, особисті дані (наприклад, колір шкіри, сексуальну орієнтацію, політичні погляди), історію пошуків, покупки. Також розробники мають пояснити, як саме збираються використовувати дані.
- Найпопулярніші смартфони в Україні: Xiaomi, Samsung, Huawei. Аналітична компанія Canalys опублікувала список найпопулярніших брендів смартфонів в Україні у третьому кварталі цього року. Перше місце посів Xiaomi. Продажі смартфонів цього бреду у третьому кварталі збільшилися на 82%. Другий за популярністю бренд серед українців — Samsung. Динаміка зростання негативна, бренд втратив 6%. Найгіршу динаміку популярності своїх смартфонів показав Huawei, чиї гаджети опинилися на 3 місці — компанія втратила 22 %. Четверте місце у компанії ZTE. І на п’ятому місці опинилася Oppo з ростом популярності смартфонів аж на 576%.
- У капсулі Hyperloop вперше проїхалися пасажири. Американська система Virgin Hyperloop у Лас-Вегасі успішно завершила випробування своєї надшвидкісної транспортної технології та перевезла перших людей. Двомісна капсула Pegasus (XP-2) зі швидкістю 172 км/год перевезла по вакуумному тунелю перших пасажирів. Ними стали топменеджери компанії. Раніше організація провела понад 400 тестових поїздок свого транспорту без людей на борту. Розробники хочуть розвинути швидкість свого транспорту до 1223 км/год. У Virgin Hyperloop стверджують, що подорож від Нью-Йорка до Вашингтона займе всього 30 хвилин. Це вдвічі швидше, ніж переліт на комерційному літаку, і у чотири рази швидше, ніж поїздка на швидкісному потязі. Компанія Virgin планує отримати сертифікати безпеки до 2025 року, а до 2030 року планує почати комерційні перевезення з пасажирськими кабінами на 28 осіб.
- «Uber-проїзний»: сервіс запускає опцію підписки. Uber запустив нову послугу для постійних користувачів сервісу Shuttle у Києві у вигляді пакетів-підписок на кілька поїздок. Нова пропозиція на підписку включає пакети на 4, 10, 20 або 30 поїздок зі знижкою до 70% у порівнянні зі звичайною ціною за поїздку. Використовуючи ці пакети, постійні клієнти можуть заощадити гроші та зручніше контролювати використані поїздки. Пакети дійсні тільки для поїздок в Uber Shuttle і можуть бути використані у радіусі 2 км від місць посадки і висадки, обраних пасажирами під час покупки. Також компанія оновила додаток.
- Штучний інтелект допомагатиме людям з порушенням зору у Японії. Японські компанії проведуть тестування кейса, у якому вбудовано штучний інтелект для надання допомоги людям з порушенням зору. П’ять компаній розробили цей кейс з вбудованими камерами і сенсорами для фіксування перешкод, які розташовані поблизу людей. Штучний інтелект прораховує рухи людей і за допомогою вібрації через ручку кейса орієнтує користувача. У сукупності зі спеціальним рюкзаком, в якому є ще одна камера, цей кейс може навіть точно повідомляти користувачеві, як далеко від нього перебувають інші люди.
- Першу у світі установку для збереження енергії у повітрі створять у Британії. Установка зберігатиме енергію у вигляді дуже стисненого повітря. Адже світ намагається не лише перейти на відновлювані джерела електроенергії, а й на екологічніші способи її зберігання. Нова установка використовуватиме надлишок електроенергії з вітряних електростанцій, які вони виробляють вночі, аби стиснути повітря настільки сильно, що воно стане рідиною при -196°C. Коли рідке повітря нагріватиметься, воно розширюватиметься. Потік повітря від цього запустить рух турбіни та виробництво електроенергії. Отриману енергію можна подати назад в електромережу.
- Геймери допомагають дослідникам у боротьбі з коронавірусом. Понад 170 тисяч учасників онлайн-гри Eve Online уже виконали 47 мільйонів мініігрових завдань проєкту «Діскавері». Він допомагає вченим зрозуміти вплив коронавірусу на імунну систему людини. У мінігрі геймерам пропонують класифікувати білки на основі зображень. Штучний інтелект збирає отримані дані докупи і відправляє їх на аналіз дослідникам. Кількість виконаних геймерами завдань наразі є еквівалентна 36 рокам класифікації осередків.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня
Фото: itc.ua