Хто став перший реципієнтом?
Пацієнтка з мертвим мозком. Її рідним дозволили провести експеримент до того, як її відключать від засобів життєзабезпечення. У неї виявили легку ниркову недостатність. Нова нирка була прикріплена до пацієнтки протягом трьох днів і зберігалася поза її тілом, щоб дослідники мали до неї постійний доступ.
Результати експерименту
За словами хірурга трансплантолога доктора Роберта Монтгомері, «нирка виглядала досить нормально і виробляла ту кількість сечі, на яку вони розраховували, жодних доказів раннього відторгнення виявлено не було». Лікарі планують протягом наступних одного-двох років провести більше досліджень.
Але є одне але. Оскільки нирка перебувала в тілі всього три дні. Є вірогідність, що під час довгострокових експериментів, виникнуть нові проблеми. Учасниками таких досліджень будуть пацієнти з низькими шансами на отримання людських нирок і поганими прогнозами на діалізі. Нирка генно модифікованої свині може бути для людини вже як постійний трансплантат, або як тимчасовий, поки пацієнт не отримає людську нирку.
Довідка. Ще у 2020 році була виведена лінія свиней, яка отримали назву GalSafe. Спочатку їх використовували як їжу для людей з алергією на м’ясо. Вчені змінили гени свині так, що її тканини більше не містять молекули, які викликають миттєве відторгнення організмом людини.
Фото: pexels.com
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики