Нирку свині успішно пересадили людині. Що це змінить?

У Нью-Йоркському університеті Langone Health вперше пересадили нирку генно модифікованої свині людині, не викликавши негайного відторгнення імунною системою. Про це повідомляє reuters.com.

Чому це важливо. Це досягнення є серйозним прогресом, який дозволить зменшити гостру нестачу людських органів для трансплантації.

Хто став перший реципієнтом?

Пацієнтка з мертвим мозком. Її рідним дозволили провести експеримент до того, як її відключать від засобів життєзабезпечення. У неї виявили легку ниркову недостатність. Нова нирка була прикріплена до пацієнтки протягом трьох днів і зберігалася поза її тілом, щоб дослідники мали до неї постійний доступ.

Результати експерименту

За словами хірурга трансплантолога доктора Роберта Монтгомері, «нирка виглядала досить нормально і виробляла ту кількість сечі, на яку вони розраховували, жодних доказів раннього відторгнення виявлено не було». Лікарі планують протягом наступних одного-двох років провести більше досліджень. 

Але є одне але. Оскільки нирка перебувала в тілі всього три дні. Є вірогідність, що під час довгострокових експериментів, виникнуть нові проблеми. Учасниками таких досліджень будуть пацієнти з низькими шансами на отримання людських нирок і поганими прогнозами на діалізі. Нирка генно модифікованої свині може бути для людини вже як постійний трансплантат, або як тимчасовий, поки пацієнт не отримає людську нирку.

Довідка. Ще у 2020 році була виведена лінія свиней, яка отримали назву GalSafe. Спочатку їх використовували як їжу для людей з алергією на м’ясо. Вчені змінили гени свині так, що її тканини більше не містять молекули, які викликають миттєве відторгнення організмом людини.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Тищенка виключили з партії «Слуга народу»

Голова партії Олена Шуляк, керуючись статутом політсили, ухвалила рішення про виключення Миколи Тищенка з партії «Слуга народу», повідомила депутатка.

Читати далі
+ 54 слів

The New Yorker опублікував короткометражку української режисерки

Американське видання «The New Yorker» опублікувало документальний короткометражний фільм «Я не хотіла знімати фільм про війну» («I Did Not Want to Make a War Film») української режисерки Надії Парфан.

Читати далі
+ 80 слів

30% територій України забруднено вибухонебезпечними предметами

Станом на січень 2023 року через збройну агресію Росії майже третина територій України замінована. На її очищення знадобляться десятки років. Про це розповів голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук в ефірі телемарафону на Суспільному.

Читати далі
+ 36 слів

Нічна атака дронами-камікадзе — спроба виснажити ППО

Перед масовою ракетною атакою по Україні РФ випускає дешевші за ракети дрони-камікадзе «Шахед-136». Про це в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

Читати далі
+ 75 слів

ЗСУ вперше навчатимуться у Норвегії

Близько ста перших українських військових прибудуть цієї весни на базу Національної гвардії в Тронделаг. Вони пробудуть у Норвегії п’ять-шість тижнів, перш ніж інші українські військові прийдуть на зміну пізніше цього року –– повідомив газеті міністр оборони Бйорн Арільд Грам.

Читати далі
+ 15 слів

Понад 600 кінострічок: в Україні запустили сайт-базу українського кіно

Сайт-база ukrainefilms.com містить всі твори українського кінематографа. Від архівних стрічок до сучасних новинок. Про це повідомляє пресслужба Українського інституту у Facebook.

Читати далі
+ 20 слів

У Голосіївському районі Києва внаслідок падіння частини ракети є постраждалі і загиблий

Під час ранкової ракетної атаки росіяни влучили у нежитлову забудову в Голосіївському районі Києва.

Читати далі
+ 39 слів

«Пункти незламності» на Одещині забезпечать інтернетом від Starlink

«Пункти незламності» 16 територіальних громад Одеського району вже отримали все необхідне для забезпечення місцевих жителів швидким та безперебійним інтернетом, повідомляє Одеська районна військова адміністрація.

Читати далі
+ 12 слів
Що там ще
+ 5447 новин