Обвалилась остання скульптура Пінзеля з фасаду Бучацької ратуші

У Бучачі, що на Тернопільщині, обвалилась остання із 14 статуй відомого скульптора Йогана Георга Пінзеля. Ніхто не постраждав. Скульптура «Геракл, що вбиває лернейську гідру» раніше прикрашала місцеву ратушу — пам’ятку архітектури XVIII століття. Від скульптури відкололись частини руки та тулуба, тож остаточно тріснута фігура може впасти у будь-яку хвилину, — повідомляє ZAXID.NET.

Чому це важливо. Творчість Йогана Пінзеля високо цінується мистецтвознавцями з усього світу. Роботи майстра демонстрували у Луврі у 2012 році.

Детальніше. Представники влади, реставратори та науковці з Львівської політехніки наголошували на нагальності реставрації скульптури ще торік, але відновлення не трапилося. 

Віктор Гребеньковський, ініціатор створення фестивалю «Дні Пінзеля», розповідає, що раніше Бучацьку ратушу унікальну пам’ятку архітектури, прикрашали 14 скульптур Йогана Пінзеля. Три з них втратили при реставрації у 2003 році, а решту перенесли в інше приміщення.

Довідка. Йоган Пінзель — галицький скульптор середини ХVІІІ століття, майстер епохи бароко. Відомі меценати того часу, серед яких Микола Потоцький, замовляли Пінзелю виконання оздоблювальних робіт. Сьогодні можна побачити оздоблення майстра на соборі Святого Юра та Домініканського костелу у Львові. Також до нашого часу вціліли приналежні фігури святих Миколая, Августина, Домініка, виконані Пінзелем до 1764 року.

Окрім Львова, Пінзель працював у кількох інших містах Тернопільської та Івано-Франківської областей. У самому ж Бучачі (тепер Тернопільська область) він очевидно провів останні роки свого життя.

Фахівці називають майстра львівським Мікеланджело. Найбільша колекція скульптур Пінзеля зберігається у Львівській галереї мистецтв. Сьогодні багато робіт Пінзеля знищені або вкрадені, а збережені твори потребують реставрації та збереження. 

Фото: zaxid.net

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин