Детальніше. Оскільки учні за парти у цьому навчальному році уже не повернуться, то напередодні уже скасували державну підсумкову атестацію для учнів 4 та 9 класів. А от ЗНО все ж проведуть. На цьому наголошують у Міносвіти. Формат і процедура тестування цьогоріч не зміняться. При складанні ЗНО в аудиторії перебуватиме максимум 15 учасників та 2 інструктори.
Обов’язковою є дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії, яка буде дотримана у зв’язку з епідемією. Соціальне дистанціювання також буде забезпечене і біля входу в приміщення, у якому проходитиме тестування, щоб уникнути скупчення людей.
У зв’язку із поширенням коронавірусу учасників ЗНО та інструкторів забезпечать засобами індивідуального захисту та антисептиком. Приміщення будуть провітрюватись та дезінфікуватись.
Абітурієнти, які зареєструвалися для участі у ЗНО, але контактували з хворими або самі інфікувались коронавірусом, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, коли одужають або вийдуть із самоізоляції. Якщо через ізоляцію чи хворобу вони будуть змушені пропустити й додаткову сесію тестування, то будуть звільнені від ЗНО за станом здоров’я. Таке правило діяло і раніше для людей із низкою захворювань. Умови вступу таких абітурієнтів визначає кожен університет окремо.
Коли відбудеться ЗНО-2020?
Терміни проведення основної та додаткової сесії затвердять залежно від дати закінчення карантину. Якщо він завершиться до початку червня, то основна сесія ЗНО відбудеться з 25 червня по 17 липня, результати ЗНО оприлюднять не пізніше 31 липня, додаткова сесія ЗНО триватиме з 25 липня до 11 серпня.
Якщо карантин триватиме до початку серпня, то основна сесія ЗНО відбудеться з 17 серпня до 4 вересня, результати ЗНО стануть відомі не пізніше 17 вересня. Додаткова сесія ЗНО — з 22 вересня по 6 жовтня.Терміни вступної кампанії у заклади вищої освіти будуть залежати від термінів проведення ЗНО.
А що там зі ЗНО в магістратуру?
У зв’язку із продовженням карантину реєстрація для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) триватиме з 12 травня до 5 червня 2020 року включно. Вона відбуватиметься повністю онлайн. Для реєстрації абітурієнт має надіслати скановані копії або фотокопії документів (яких саме, можна дізнатися на сайті УЦОЯО) на електронну адресу приймальної комісії. У разі успішної реєстрації учасникові надішлють скановану копію екзаменаційного листа на електронну адресу, зазначену в заяві-анкеті.
Що ще важливо знати на цю тему:
Дистанційне навчання у школах відбуватиметься практично до кінця травня. Водночас навчальний рік триватиме до 1 липня, а навчальний процес для учнів усіх класів, крім 11, закінчиться так, як визначить педрада школи.
До 15 червня мають оформити свідоцтва про здобуття базової середньої освіти, свідоцтва досягнень та табелі. Учням 1-8-х і 10-х класів, які не планують переводитися в іншу школу, рекомендують надіслати копії табелів електронною поштою або в інший спосіб. Оригінал документа школярам вручать уже у вересні 2020-2021 навчального року. Що ж до учнів випускних класів, то МОН радить не проводити останніх дзвоників та випускних вечорів.
Інформацію про всі зміни в освітніх процесах через карантин, та відповіді можна знайти на спеціальному інфоресурсі – mon-covid19.info.
Фото: pexels.com