ПАРЄ визнала насильство проти кримських татар з боку Росії, ЄС продовжив санкції щодо Росії та інші новини з тимчасово окупованого Криму

Що говорили про Крим у Парламентській асамблеї Ради Європи, як активістам півострова роздають «попередження» окупанти та доки триватимуть санкції Євросоюзу щодо Росії ― читайте в нашому матеріалі.

Чому це важливо. Крим тимчасово окупований Росією вже восьмий рік. Окупанти продовжують переслідувати мешканців півострова, порушувати їхні права й контролювати всі сфери життя.

ЄС продовжує санкції проти Росії через окупацію Криму. Обмеження стосуються імпорту товарів з Криму до Європейського Союзу, інфраструктурних та фінансових інвестицій, а також туристичних послуг на півострові. Також під санкції потрапляє експорт деяких категорій товарів і технологій кримським компаніям, для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах, для розвідки й видобутку нафти, газу й мінеральних ресурсів. Ці обмеження триватимуть щонайменше до 23 червня 2022 року.

Перед днем кримськотатарського прапора ― 26 червня ― окупанти почали роздавати активістам «попередження». У них ідеться про неприпустимість порушення закону й про те, що на півострові нібито планують неузгоджений мітинг. Активістам забороняють приховувати обличчя, мати зброю, порушувати громадський порядок і здійснювати екстремістську діяльність. При цьому російські окупанти вважають екстремістською організацією навіть Меджліс кримськотатарського народу.

ПАРЄ визнала, що Росія застосовує насильство щодо кримських татар після окупації Криму. Парламентська асамблея Ради Європи не визнає окупацію Криму та Севастополя Росією і вважає цю територію українською. Також ПАРЄ визнає, що незаконна окупація Криму супроводжувалася насильством проти кримських татар. Зокрема йдеться про тортури, викрадення, заборону мирних мітингів та інші порушення прав людини, які чинить окупаційна «влада».

Асамблея звернулася до Росії з низкою вимог:

  • негайно звільнити Крим;
  • припинити використання російського законодавства в Криму, зокрема про «екстремізм» та «тероризм»;
  • скасувати рішення про заборону діяльності Меджлісу кримських татар, Мустафи Джемілєва та Рефата Чубарова;
  • забезпечити можливість вільного вивчення кримськотатарської мови;
  • звільнити всіх незаконно увʼязнених;
  • припинити примусовий призов кримчан до російської армії;
  • припинити переміщення затриманих з Криму в Росію;
  • провести чесні та справедливі розслідування справ, повʼязаних з кримськими татарами, і покарати всіх, хто причетний до насильства проти них;
  • припинити перешкоджати роботі юристів та правозахисників у Криму та допустити до півострова міжнародні органи, які захищають права людини.

У Криму за день випала рекордна для України кількість опадів. 18 червня на метеорологічній станції Ай-Петрі зафіксували 295 мм опадів за добу ― це тримісячна норма. Раніше такий рекорд зафіксували 2 вересня 1991 року на метеомайданчику Карадазької науково-дослідної геофізичної обсерваторії, коли випало 278 мм опадів.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

В Україну повернули 121 загиблого бійця

Додому повернули 12 тіл захисників, що воювали на Луганському напрямку, 107 полеглих воїнів з Донецького напрямку та двох захисників із Запорізького напрямку. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Читати далі
+ 3 слів

Трьох дітей з тимчасово окупованих територій вдалось повернути в Україну

Це хлопчики 5-ти, 11-ти та 14-ти років. Нині на дітей та їхні родини чекає тривала реабілітація та робота з психологами. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

25 українських бійців потрапили в полон під час виходу з Авдіївки

«На жаль, в ході цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це війна… Хочу сказати цим солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам — ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військовослужбовців з ворожого полону». Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Читати далі
+ 8 слів

11 безпілотників збили у Львівській області

Уламки пошкодили обʼєкт критичної інфраструктури. Дві ракети типу «Кинджал» збити не вдалось. Також під ударом опинилась критична інфраструктура Івано-Франківщини. Обійшлося без постраждалих.

Читати далі
+ 14 слів

РФ здійснила чергову масовану атаку по енергооб’єктах України. Важливе за ніч і ранок 29 березня

Цієї ночі Сили оборони збили 84 повітряні цілі: 58 «шахедів» та 26 ракет. Усього росіяни запустили по Україні 99 засобів повітряного нападу.

Читати далі
+ 140 слів

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 9460 новин