Передачу коронавірусу повітрям недооцінюють — думка науковців

Wow

Применшує ризик поширення коронавірусу повітряним шляхом та має переглянути свої рекомендації щодо запобігання коронавірусу Всесвітня організація охорони здоров’я. Про це йдеться у відкритому листі, який підписали 239 науковців з 32 країн, пише Українська правда із посиланням на The New York Times.

Чому це важливо. Нові рекомендації та правила безпеки можуть убезпечити від стрімкого поширення коронавірусу.

Детальніше. Вчені доводять, що людей можуть заражати дрібні крапельки, які виділяють хворі на коронавірус при чханні та кашлі. Тому варто переглянути рекомендації із запобігання коронавірусу. Ось що радять науковці:

  • важливо носити маски у приміщенні навіть при зберіганні дистанції;
  • медики мають користуватися потужнішими респіраторами, які фільтрують навіть найменші краплі повітря;
  • під час вентиляції повітря потрібно використовувати потужні фільтри для очищення повітря;
  • для знищення вірусу у закритих приміщеннях може знадобитися ультрафіолет.

Зазначимо, що Всесвітня організація охорони здоров’я до цього часу вважала, що коронавірус поширюється великими краплями, які виділяють люди під час чхання чи кашлю, і які одразу ж падають на поверхню. Вчені тепер ставлять ці ствердження під сумнів.

Що ще нового з’ясували про коронавірус?

ВООЗ змінила офіційну хронологію виявлення коронавірусу. Про коронавірус Всесвітня організація охорони здоров’я начебто дізналась 31 грудня 2019 року. Про це пише The Guardian з посиланням на звіт організації.

Інформацію про новий вірус ВООЗ передали її представники у Китаї. Вони нібито знайшли повідомлення на вебсайті комісії з охорони здоров’я Уханю про випадки вірусної пневмонії і повідомили про це в головний офіс 31 грудня 2019 року. Того ж дня ВООЗ отримала схожу інформацію від міжнародної мережі епідеміологічного нагляду ProMed, яка також виявила спалах пневмонії в Ухані.

Після цього 1 та 2 січня ВООЗ зверталася до офіційної влади Китаю із проханням надати інформацію про ці випадки, а 3 січня Китай надав офіційну відповідь.

Науковці Уханського інституту вірусології зберігали зразки нового типу коронавірусу з 2013 року. Про це йдеться у розслідуванні The Sunday Times, пише Bloomberg. Автори статті переконують, що у 2013 року заморожені зразки вірусу відправили у лабораторію Уханя. Тоді на одній з китайських шахт шестеро гірників захворіли на тяжку пневмонію. 

Троє з них згодом померли. Найімовірнішою причиною їхньої загибелі став коронавірус, переданий від кажана. Про це сказав лікар, керівник якого працював у відділенні невідкладної допомоги, де лікували пацієнтів. Водночас, в описі COVID-19 у доповіді, яка вийшла у лютому 2020 року, сказано, що він на 96% схожий на зразок коронавірусу RaTG13, який отримали 2013 року. Це вірус, який виявили у шахті.

Хоча у травні директор Інституту вірусології Уханя заявив, що в лабораторії немає живої копії вірусу RaTG13, тому поширення вірусу від них неможливе. Поки немає жодних доказів, що лабораторія стала джерелом глобального спалаху, який почався в Ухані. У ВООЗ немає доказів штучного походження коронавірусу.

Фото: pexels.com

Повітряні сили ЗСУ збили 6 іранських дронів. Головне за ніч і ранок 5 жовтня

Noo

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ на півдні вночі збили 6 іранських дронів-камікадзе «Shahed-136». Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Читати далі
+ 150 слів

Революція на граніті або Як українські студенти змінили історію

Революція на граніті – це назва протестів в УРСР, які тривали з 2 до 17 жовтня 1990 року. Їхньою основою стала українська молодь — переважно студенти, які влаштували голодування в центрі Києва з низкою вимог до тодішньої влади. Чому це почалося, чого вимагали протестувальники, як це відбувалося та до чого привело?

Читати далі
+ 133 слів

Захід не бачить жодної активності, пов’язаної з ядерним потенціалом Росії – Reuters

Wow

«Ми не бачимо жодних індикаторів або дій, які могли б вважатися підозрілими. Діяльність навколо російських стратегічних ядерних сил не виходить за межі звичайних», — заявило агентству Reuters обізнане джерело на умовах анонімності. Про це пише ВВС посилаючись на Reuters.  

Читати далі
+ 45 слів

Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Читати далі
+ 116 слів

Лукашенко вперше визнав участь Білорусі у війні

«Але ми нікого не вбиваємо», повідомив самопроголошений президент Олександр Лукашенко на нараді з питань воєнної безпеки під час обговорення війни в Україні.

Читати далі
+ 45 слів

окупанти вдарили ракетами поблизу Вознесенська

Сьогодні близько 11:00 росіяни завдали ракетного удару по Вознесенському району на Миколаївщині. Про це повідомляє міська рада Вознесенська. За інформацією цього джерела, поранених серед цивільного населення немає.

Читати далі
+ 28 слів

Російська контрабанда викрала українського зерна на 530 млн доларів

Завдяки супутниковим знімкам та даним морських радіотранспондерів журналісти Associated Press відстежили судна, які вивозили зерно з окупованих територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Кількість здійснених рейсів перевищує 50. Росія уже продала краденого українського зерна на 530 мільйонів доларів. Про це інформує в новому розслідуванні Associated Press.

Читати далі
+ 29 слів

Мешканців Луганщини просять евакуюватися з міст

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай просить мешканців окупованих територій евакуюватися з міст, аби не постраждати при контрнаступі Збройних сил України. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 4883 новин