Перша міжнародна конвенція про заборону харасменту набула чинності у світі

LIKE

Над Конвенцією про повне викорінення насильства і домагання у трудовій сфер працювала Міжнародна організація праці (МОП). У цій організації представлені 187 країн, Україна теж є серед них. Наразі Конвенцію ратифікували лише шість держав: Аргентина, Намібія, Сомалі, Уругвай, Фіджі та Еквадор. Про це повідомляє Громадське.

Чому це важливо. Конвенція потенційно намагатиметься боротися з насильством та переслідуваннями у сфері праці.

Детальніше. Шість держав (Аргентина, Намібія, Сомалі, Уругвай, Фіджі та Еквадор), які ратифікували документ, зобов’язані до 25 червня 2022 року на законодавчому рівні заборонити насильство і домагання на роботі. Крім того, вони зобов’язали себе забезпечити співробітникам і співробітницям вільний доступ до правового захисту.

МОП переконана, що насильство відбувається у різних формах і завдає шкоди у фізичному, економічному, сексуальному та психологічному плані. Пандемія COVID-19 ще більше ускладнила  цю проблему, адже від початку спалаху хвороби у різних країнах повідомляли про багато форм насильства та домагань, пов’язаних із роботою, особливо щодо жінок та інших вразливих груп.

Довідка. Харасмент (від англ. «harassment» — переслідування, домагання) — форма дискримінації. Це будь-яка небажана та настирлива фізична і словесна поведінка, яка ображає або принижує людину, або порушує недоторканність її приватного життя.

Коментар. «Особливість цієї конвенції в тому, що вона говорить про неприпустимість домагань. Чоловіків до жінок, жінок до чоловіків, жінок до жінок і чоловіків до чоловіків. Справи в суді про домагання зазвичай не закінчуються на користь позивачок. Також позитивний момент цієї конвенції — працедавці мають забезпечити захист працівників від насильства і домагань не лише на роботі, а й під час добирання з роботи і на роботу. Однак коли конвенцію про заборону харасменту ратифікують в Україні — невідомо»,  — розповіла в коментарі для НЗЛ Марія Дмитрієва, українська ліва націоналістична радикальна феміністка, блогерка, гендерна дослідниця, перекладачка, засновниця і модераторка Фемінізм-УА.

Як борються з харасментом в Україні?

Одна з найпоширеніших форм гендерного насильства — це домашнє насильство (domestic violence), іншими словами насильство у сім’ї, якщо говорити мовою українського законодавства.

У 2001 році українські депутати прийняли закон «Про попередження насильства в сім’ї». Це був перший у колишніх радянських республіках спеціальний законодавчий акт, який спонукає до боротьби з побутовим насильством. Відповідно до цього закону, насильство в сім’ї — будь-якi умиснi дiї фiзичного, сексуального, психологiчного чи економiчного спрямування одного члена сiм’ї стосовно iншого члена сiм’ї, якщо цi дiї порушують конституційні права i свободи члена сiм’ї як людини та громадянина i завдають йому моральну шкоду, шкоду його фiзичному чи психiчному здоров’ю. Крім того, цей закон класифікує типи насильства в сім’ї: фізичне, психологічне, економічне та сексуальне.

Україна підписала Стамбульську конвенцію 7 листопада 2011 року. Головне завдання цього проєкту — підготувати до ратифікації та сприяти імплементації Стамбульської конвенції. Процес її ратифікації в Україні сповільнився через опір консервативної групи народних депутатів, які заперечують вживання слова «гендер» у тексті закону.

Також в Україні з 1997 року працює Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда — Україна». Його напрям — запобігання торгівлі людьми, особливо жінками й дітьми, ліквідація всіх форм дискримінації та насильства в суспільстві, сприяння дотриманню прав людини, гендерної рівності й захисту прав дітей.

Фото: 5.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

База даних про репресованих українців поповнилася даними про понад дві тисячі осіб

«У середині березня база даних «Український мартиролог XX ст.» поповнилася картками ще про 2006 постраждалих осіб, у тому числі 88 фотодокументами», — повідомляє Державна архівна служба України.

Читати далі
+ 25 слів

Понад 30 влучань зазнали українські ГЕС з початку масових обстрілів енергосистеми

Російська армія завдала понад 30 ударів по гідроенергетичних об’єктах. Сума збитків сягає близько 40 млрд гривень. Про це повідомили в «Укргідроенерго».

Читати далі
+ 24 слів

Пантеон Героїв на Аскольдовій Могилі пропонують створити в Україні

Військова медикиня ЗСУ, депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова створила петицію на сайті президента про розбудову Національного Пантеону Героїв України на Аскольдовій Могилі. 

Читати далі
+ 64 слів

ЗСУ надійшли перші 122-мм артилерійські снаряди українського виробництва

Державний концерн «Укроборонпром» налагодив виробництво 122-мм снарядів за кордоном у кооперації із країною НАТО та вже відвантажив першу партію Збройним силам України. Про це повідомляє сам концерн.

Читати далі
+ 74 слів

Україна отримає позику від МВФ у розмірі 15,6 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років. 

Читати далі
+ 70 слів

РФ завдала ракетного удару по Київщині. Важливе за ніч і ранок 22 березня

Нині триває повітряна тривога по всій Україні.

Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.

Читати далі
+ 200 слів

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів
Що там ще
+ 5855 новин