Підлітки не вживають більше марихуани після легалізації медичного канабісу — дослідження

LIKE

Немає доказів, що легалізація марихуани у медичних цілях заохочує підлітків її вживати. Про це свідчить дослідження групи американських науковців, опубліковане в Academic Times.

Чому це важливо. Медичний канабіс є важливим для важкохворих людей, які стикаються з постійним болем. Не в усіх країнах світу препарат можна використовувати.

Детальніше. Дослідники проаналізували понад 140 інших досліджень, які стосуються легалізації медичного канабісу. Також науковці кажуть, що легалізація марихуани знижує вживання алкоголю, однак марихуана може стати його замінником. Через легалізацію канабісу меншає кількість смертей через опіоїди, тютюн і ДТП. Окрім цього, через дозволену марихуану люди вживають менше ліків для виправлення проблем зі сном і тривожністю, які відпускають за рецептом.

Медичний канабіс: що треба знати?

The Ukrainians створив спецпроєкт про «Траву, що лікує» і розвінчав міфи про медичний канабіс:

Міф 1. Медичні препарати із вмістом канабісу викликають звикання. Ні. Медичні препарати, які містять у своєму складі канабіс, не є наркотиками, а тому не викликають залежності. Це такі ж ліки, як і будь-які інші.

Міф 2. З появою ліків на основі канабісу люди вдаватимуть хворих, щоб отримати препарат. Медичні препарати із вмістом канабісу не потраплятимуть у вільний обіг. Їх можна буде отримати лише після відповідного діагнозу, винятково за рецептом і в дозуванні, яке визначить лікар. За схожою схемою призначають, наприклад, сильні антидепресанти. Продаж ліків без рецепта є порушенням закону.

Міф 3. Використання марихуани навіть у медичних цілях може призвести до деградації особистості хворого чи до інших побічних ефектів. Навіть рекреаційний, тобто не медичний, канабіс посідає лише 11-те місце за рівнем шкоди на організм людини, тоді як алкоголь — 5-те місце, а нікотин у тютюні — 9-те місце. При цьому і тютюн, і алкоголь в Україні є легальними. 

Міф 4. Легалізація медичного канабісу призведе до збільшення кількості наркозалежних, зокрема узалежнених від важких наркотиків. Медичні препарати, які містять у своєму складі канабіс, не є наркотиками. Тому поява подібних ліків, які, тим паче, видаватимуть лише рецептурно та під наглядом лікаря, ніяк не може впливати на збільшення кількості наркозалежних у країні.

Міф 5. Під прикриттям вирощування марихуани для медичного використання в Україні з’являтимуться наркотичні плантації. Зовсім ні. Вирощування медичного канабісу — не хаотичний процес. Для наукових досліджень, скажімо, установа муситиме отримати окремий дозвіл та володіти статусом наукової. Для досліджень будуть визначені конкретні норми дозволених обсягів вирощування конопель, правила зберігання й доступу, а їхнє дотримання пильнуватиме поліція.

Міф 6. Передозування медичними препаратами на основі канабісу може призводити до смерті. На сьогодні не було зафіксовано жодного випадку смерті від передозування канабісом чи препаратами на його основі. Смертельною дозою марихуани є 680 кілограмів — щоб померти, людина має викурити 20-40 тисяч цигарок протягом 15 хвилин.

Фото: pexels.com

Україна може вступити до НАТО без етапу Плану дій щодо членства. Головне за 16 травня

Україна може вступити до НАТО без етапу Плану дій щодо членства (ПДЧ), як Швеція та Фінляндія. Про це заявила тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін. За її словами, ПДЧ дозволяє державі-кандидату досягнути вимог для сумісності з Альянсом, а якщо країна вже відповідає їм, План дій стає непотрібним.

Читати далі
+ 64 слів

Хто такий Волтер Дюранті та чому українські журналісти просять позбавити його Пулітцерівської премії?

Учасники об’єднання українських медіа, журналістів та громадських організацій «Медіарух» звернулися до Комітету Пулітцерівської премії із проханням позбавити проросійського автора Волтера Дюранті престижної нагороди.

Читати далі
+ 43 слів

Telegram-bot для «Архіву війни» запустила «Докудейз»

Члени команди уже зібрали понад 19 годин відеосвідчень про злочини росії проти України. Telegram-bot дасть можливість кожному швидко та зручно поділитися наявною інформацією — відео- та аудіозаписами, які документують події війни.

Чому це важливо. Чим більше зберуть інформації та доказів про воєнні злочини РФ в Україні, тим більшими будуть шанси притягнути до відповідальності та покарати винних.

Читати далі
+ 51 слів

Прикордонники змусили окупантів відступити за лінію держкордону на Сумщині. Новини станом на 12:00 16 травня

Вранці росіяни відкрили вогонь по території Сумської області поблизу кордону з рф. На територію України намагалися зайти диверсанти. Українські прикордонники дали бій та змусили окупантів відступити за лінію державного кордону.

Читати далі
+ 44 слів

«Завдяки вам, хлопці, ми вчора поклали ворожу колону». Як волонтерська організація ШТАБ 24 підтримує Збройні сили

Ця історія почалася з ініціативи трьох львівських друзів — Олега Проця, Максима Кочергана та Кості Гощевського— які з перших днів повномасштабного російського вторгнення передають необхідну військову амуніцію захисникам у регіони найскладніших бойових дій по всій країні.

Читати далі
+ 245 слів

Залаштунки Євробачення 2022 від членкині офіційного фан-клубу Євробачення в Україні OGAE Ukraine

Євробачення 2022 відбувалося в італійському Турині після перемоги гурту «Måneskin» із піснею «Zitti E Buoni». Провідним мотивом Євробачення стали слова «the sound of beauty», а сцена була побудована за мотивами італійських сонця та саду.

Читати далі
+ 132 слів

ЗСУ вийшли на держкордон України з рф на Харківщині. Важливе за ніч та ранок 16 травня

На Харківщині бійці Тероборони ЗСУ відтіснили сили рф, вийшли на держкордон України з росією і відновили там український прикордонний знак. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Читати далі
+ 17 слів

Музичні «обійми» на Євробаченні: як країни підтримали Україну на пісенному конкурсі

14 травня відбувся фінал «Євробачення-2022» в італійському місті Турині. Протягом усього конкурсу глядачі бачили, як країни-учасниці змагання використовували і прапор України, і її символіку. Зазначимо, що за офіційними правилами Євробачення, активна пропаганда і політичні висловлювання заборонені, а учасникам, які це порушують, загрожує дискваліфікація та штраф. Пропонуємо згадати найбільш виразні акти підтримки України на цьогорічному пісенному конкурсі.

Читати далі
+ 114 слів
Що там ще
+ 4201 новин