В Атлантичному океані пластику в 10 разів більше, ніж вважалося

Noo
WTF

В Атлантичному океані міститься близько 200 мільйонів тонн пластику. Він завдає значної шкоди морській екосистемі: забруднює природне середовище і вбиває морських тварин. Про це йдеться в науковій публікації у виданні Nature Communications, повідомляє Громадське. 

Чому це важливо? Забруднення пластмасою є найбільш поширеною проблемою, яка стосується морського середовища. Пластик впливає на морських тварин та чистоту водойм, а це своєю чергою загрожує здоров’ю людини та сприяє зміні клімату.

Детальніше. Дослідники Національного центру океанографії в Саусгемптоні, США Катсіарина Пабортсава та Річард Лемпіт зосередилися на трьох найпоширеніших видах пластику, які забруднюють океани: поліетилен, поліпропілен і полістирол. Вони відібрали зразки води з глибини до 200 метрів із 12 різних місць Атлантичного океану на ділянці довжиною в 10 тисяч кілометрів.

Аналіз води й підрахунки вчених показали: на відібраній ними ділянці Атлантичного океану може бути десь від 12 до 21 мільйона тонн трьох найпоширеніших видів пластику. Якщо масштабувати підрахунки на всю площу океану, то вийде близько 200 мільйонів тонн пластику. Це вдесятеро більше, ніж вважалося до того.

Хоча автори дослідження брали воду лише з Атлантичного океану, вони стверджують: в інших океанах пластику так само більше, ніж вважається. І це має спонукати уряди країн вживати заходів, аби скорочувати шкідливі викиди в океани.

Чому забруднення води пластиком є небезпечним?

Пластик це дешевий матеріал. За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, щороку у світі виробляється понад 300 мільйонів тонн пластику. Відходи пластику складають 80% всього морського сміття. Як мінімум 8 млн тонн цього матеріалу щорічно потрапляє в океани. 

Вплив пластику на морських тварин

Найбільш помітним є вплив пластику на морських тварин, які плутають пластмасові відходи з добиччю та проковтують сміття. Вони також страждають від рваних ран, інфекцій, зниження можливості плавати та внутрішніх пошкоджень. Поруч з цим пластик сприяє поширенню бактерій, які руйнують екосистему. 

Вплив пластику на здоров’я людини

Невидимий пластик був ідентифікований у проточній воді, солі й присутній у всіх зразках, зібраних у світових океанах, включаючи Арктику. Деякі хімічні речовини, які використовуються в процесі виробництва пластику є канцерогенними та порушують роботу ендокринної системи організму людини. 

Токсичні забруднювачі також накопичуються на поверхні пластмасових матеріалів в результаті довгої взаємодії з морською водою. Коли морські організми ковтають пластмасове сміття, ці забруднювачі потрапляють до їх харчової системи. Передача шкідливих речовин між морськими організмами та людиною під час вживання морських продуктів була визначена як небезпечна для здоров’я людини. 

Вплив пластику на зміни клімату 

Пластик є нафтопродуктом, який також сприяє глобальному потеплінню. При спалюванні пластмасових відходів в атмосфері відбувається викид вуглекислого газу. 

Що ще варто знати про пластик 

  • Бактерію, що живиться токсичним пластиком, виявили на сміттєзвалищі у Німеччині. Новий штам бактерії сімейства Pseudomonas зможуть використовувати для розчеплення пластику після того, як її вдосконалять.
  • У Японії створили біопластик, який розкладається в морях та океанах. Матеріал може позитивно повпливати на клімат, оскільки розв’яже проблему з морським сміттям, — кажуть науковці.
  • В Україні з 2022 року може стати менше пластику. Обмежити реалізацію поліетиленових пакетів та пакетів зі спеціальними соляними добавками і мікропластиком, а також заборонити спонукати споживачів їх купувати в Україні пропонують автори законопроєкту №2051-1.
  • Мікропластик у питній воді не загрожує людині. Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що наразі наявність мікропластику в питній воді не загрожує здоров’ю людей. 

 

У Нью-Йорку провели концерт до 100-ліття прем’єри Щедрика

На концерті «Notes from Ukraine» — «Нотатки з України» виступили хори з України та Північної Америки. Захід провели до ювілею виконання українського Щедрика на тому ж місці, що і 100 років тому — у Карнеґі-Холі. Про це повідомило Суспільне з посиланням на організаторів. Переглянути запис концерту можна на Vimeo.

Читати далі
+ 26 слів

Погрози продовжують надходити українським посольствам та консульствам

В Іспанії поліція вилучила ще три конверти з очима тварин. Вони були адресовані посольству України в Мадриді, генеральному консульству в Барселоні та консульству в Малазі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 45 слів

«Від кожного вибуху світ в тобі наче перевертається». Євангеліна, 20 років, бариста, виїхала з Луганщини 2 квітня

Wow

Дівчина проживала у Лисичанську на Луганщині. Там працювала баристою та допомагала своїй сім’ї. Проте ворог не дав їй можливості залишитися у рідному місті та змусив тікати з власного дому. Єва та її родина змогли виїхати з-під жахливих обстрілів лише 2 квітня. Зараз, коли уже пережила такий болючий досвід, дівчина готова розповісти свою історію.

Читати далі
+ 93 слів

Суп «У страшних муках» та фуа-гра: UAnimals запрошує депутатів до онлайн-ресторану

Заклад відкриває свої віртуальні двері для чиновників, які підтримують законопроект 8150 про внесення змін до закону«Про захист тварин від жорстокого поводження». Це написали на своєму сайті гуманістичний рух UAnimals.

Читати далі
+ 78 слів

Відшкодування коштів за купівлю генераторів: у яких містах діє програма?

Через планові та аварійні відключення електроенергії українці все більше переходять до використання інших джерел електроенергії. Місцеві ради в свою чергу запроваджують програми часткового відшкодування вартості генераторів для мешканців багатоквартирних будинків. 

Читати далі
+ 371 слів

Оператори дронів зможуть пройти онлайн-курс від фонду «Повернись живим» та Prometheus

Благодійна організація «Повернись живим» й освітня платформа Prometheus запускають навчальний онлайн-курс «Основи тактики застосування коптерів DJI Мavic 3 та Autel EVO II в бойових умовах». Про це повідомили на сайті фонду.

Читати далі
+ 41 слів

Шольц закликав Путіна вивести війська з України

Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час телефонної розмови закликав російського президента Володимира Путіна перейти до дипломатичних рішень. Зокрема, вивести війська з України. Про це повідомляє видання «Der Spiegel».

Читати далі
+ 1 слів

Чому в Україні забороняють Московський патріархат

«Релігійні організації повинні не порушувати права і свободи громадян, не нести загрози життю, здоров’ю та безпеці», — пояснює Центр стратегічних комунікацій у своєму Телеграм-каналі «Справді».

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 5209 новин