В Атлантичному океані пластику в 10 разів більше, ніж вважалося

WTF
Noo

В Атлантичному океані міститься близько 200 мільйонів тонн пластику. Він завдає значної шкоди морській екосистемі: забруднює природне середовище і вбиває морських тварин. Про це йдеться в науковій публікації у виданні Nature Communications, повідомляє Громадське. 

Чому це важливо? Забруднення пластмасою є найбільш поширеною проблемою, яка стосується морського середовища. Пластик впливає на морських тварин та чистоту водойм, а це своєю чергою загрожує здоров’ю людини та сприяє зміні клімату.

Детальніше. Дослідники Національного центру океанографії в Саусгемптоні, США Катсіарина Пабортсава та Річард Лемпіт зосередилися на трьох найпоширеніших видах пластику, які забруднюють океани: поліетилен, поліпропілен і полістирол. Вони відібрали зразки води з глибини до 200 метрів із 12 різних місць Атлантичного океану на ділянці довжиною в 10 тисяч кілометрів.

Аналіз води й підрахунки вчених показали: на відібраній ними ділянці Атлантичного океану може бути десь від 12 до 21 мільйона тонн трьох найпоширеніших видів пластику. Якщо масштабувати підрахунки на всю площу океану, то вийде близько 200 мільйонів тонн пластику. Це вдесятеро більше, ніж вважалося до того.

Хоча автори дослідження брали воду лише з Атлантичного океану, вони стверджують: в інших океанах пластику так само більше, ніж вважається. І це має спонукати уряди країн вживати заходів, аби скорочувати шкідливі викиди в океани.

Чому забруднення води пластиком є небезпечним?

Пластик це дешевий матеріал. За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, щороку у світі виробляється понад 300 мільйонів тонн пластику. Відходи пластику складають 80% всього морського сміття. Як мінімум 8 млн тонн цього матеріалу щорічно потрапляє в океани. 

Вплив пластику на морських тварин

Найбільш помітним є вплив пластику на морських тварин, які плутають пластмасові відходи з добиччю та проковтують сміття. Вони також страждають від рваних ран, інфекцій, зниження можливості плавати та внутрішніх пошкоджень. Поруч з цим пластик сприяє поширенню бактерій, які руйнують екосистему. 

Вплив пластику на здоров’я людини

Невидимий пластик був ідентифікований у проточній воді, солі й присутній у всіх зразках, зібраних у світових океанах, включаючи Арктику. Деякі хімічні речовини, які використовуються в процесі виробництва пластику є канцерогенними та порушують роботу ендокринної системи організму людини. 

Токсичні забруднювачі також накопичуються на поверхні пластмасових матеріалів в результаті довгої взаємодії з морською водою. Коли морські організми ковтають пластмасове сміття, ці забруднювачі потрапляють до їх харчової системи. Передача шкідливих речовин між морськими організмами та людиною під час вживання морських продуктів була визначена як небезпечна для здоров’я людини. 

Вплив пластику на зміни клімату 

Пластик є нафтопродуктом, який також сприяє глобальному потеплінню. При спалюванні пластмасових відходів в атмосфері відбувається викид вуглекислого газу. 

Що ще варто знати про пластик 

  • Бактерію, що живиться токсичним пластиком, виявили на сміттєзвалищі у Німеччині. Новий штам бактерії сімейства Pseudomonas зможуть використовувати для розчеплення пластику після того, як її вдосконалять.
  • У Японії створили біопластик, який розкладається в морях та океанах. Матеріал може позитивно повпливати на клімат, оскільки розв’яже проблему з морським сміттям, — кажуть науковці.
  • В Україні з 2022 року може стати менше пластику. Обмежити реалізацію поліетиленових пакетів та пакетів зі спеціальними соляними добавками і мікропластиком, а також заборонити спонукати споживачів їх купувати в Україні пропонують автори законопроєкту №2051-1.
  • Мікропластик у питній воді не загрожує людині. Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що наразі наявність мікропластику в питній воді не загрожує здоров’ю людей. 

 

Президент «Мотор Січі» блокував передачу гелікоптера для ГУР

СБУ встановила, що президент компанії з розробки, ремонту авіації В’ячеслав Богуслаєв перешкоджав роботі Сил оборони на користь агресора.

Читати далі
+ 53 слів

Танки Challenger-2 вже в Україні. Головне за ніч і ранок 28 березня

Міністр оборони показав танки Challenger-2, які передала Велика Британія. Вже скоро їх відправлять на передову. 

Читати далі
+ 150 слів

Авдіївку закривають на в'їзд. Що відбувається у місті?

Noo

Авдіївка Донецької області з 27 березня — закрита для в’їзду. Місто включили до «червоної зони». Туди не зможуть потрапити, зокрема, журналісти та волонтери. Про це повідомив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш у телеграмі. 

Читати далі
+ 294 слів

Інклюзивний електропоїзд «Львів-Рівне-Львів» запускає Укрзалізниця

«Укрзалізниця» модернізувала електропоїзд за маршрутом «Львів-Рівне-Львів», враховуючи потреби людей з інвалідністю. Поїзд №804/803/806/805 почне курсувати із 28 березня. Про це йдеться в телеграмі Укрзалізниці. 

Читати далі
+ 38 слів

РФ обстріляла ракетами Слов‘янськ на Донеччині

Щонайменше одна людина загинула, ще 25 отримали поранення. Про це повідомив керівник ОВА Павло Кириленко.

Читати далі
+ 15 слів

Новий ударний безпілотник Bayraktar TB3 презентували в Туреччині

Bayraktar TB3 розробила турецька компанія Baykar. Новий безпілотник може нести бойові вантажі вагою 280 кг і літати понад 50 годин. Про це повідомив технічний директор, співвласник Baykar Сельчук Байрактар у твітері

Читати далі
+ 22 слів

СБУ ліквідувала групу агентів ФСБ, яка збирала розвіддані про позиції та озброєння ЗСУ

У результаті спецоперації у Харківській та Донецькій областях знешкодили групу з восьми місцевих жителів, яка збирала інформацію про місце перебування та переміщення Сил оборони. Про це повідомили в СБУ.

Читати далі
+ 25 слів

Понад 58,5 мільйонів гривень на дрони-камікадзе для ГУР зібрали на платформі UNITED-24

Тепер розвідка отримає понад 2200 безпілотників FPV. Ці дрони дозволяють військовим виконувати складні маневри з високою швидкістю руху.

Читати далі
+ 36 слів
Що там ще
+ 5903 новин