В Атлантичному океані пластику в 10 разів більше, ніж вважалося

Noo
WTF

В Атлантичному океані міститься близько 200 мільйонів тонн пластику. Він завдає значної шкоди морській екосистемі: забруднює природне середовище і вбиває морських тварин. Про це йдеться в науковій публікації у виданні Nature Communications, повідомляє Громадське. 

Чому це важливо? Забруднення пластмасою є найбільш поширеною проблемою, яка стосується морського середовища. Пластик впливає на морських тварин та чистоту водойм, а це своєю чергою загрожує здоров’ю людини та сприяє зміні клімату.

Детальніше. Дослідники Національного центру океанографії в Саусгемптоні, США Катсіарина Пабортсава та Річард Лемпіт зосередилися на трьох найпоширеніших видах пластику, які забруднюють океани: поліетилен, поліпропілен і полістирол. Вони відібрали зразки води з глибини до 200 метрів із 12 різних місць Атлантичного океану на ділянці довжиною в 10 тисяч кілометрів.

Аналіз води й підрахунки вчених показали: на відібраній ними ділянці Атлантичного океану може бути десь від 12 до 21 мільйона тонн трьох найпоширеніших видів пластику. Якщо масштабувати підрахунки на всю площу океану, то вийде близько 200 мільйонів тонн пластику. Це вдесятеро більше, ніж вважалося до того.

Хоча автори дослідження брали воду лише з Атлантичного океану, вони стверджують: в інших океанах пластику так само більше, ніж вважається. І це має спонукати уряди країн вживати заходів, аби скорочувати шкідливі викиди в океани.

Чому забруднення води пластиком є небезпечним?

Пластик це дешевий матеріал. За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, щороку у світі виробляється понад 300 мільйонів тонн пластику. Відходи пластику складають 80% всього морського сміття. Як мінімум 8 млн тонн цього матеріалу щорічно потрапляє в океани. 

Вплив пластику на морських тварин

Найбільш помітним є вплив пластику на морських тварин, які плутають пластмасові відходи з добиччю та проковтують сміття. Вони також страждають від рваних ран, інфекцій, зниження можливості плавати та внутрішніх пошкоджень. Поруч з цим пластик сприяє поширенню бактерій, які руйнують екосистему. 

Вплив пластику на здоров’я людини

Невидимий пластик був ідентифікований у проточній воді, солі й присутній у всіх зразках, зібраних у світових океанах, включаючи Арктику. Деякі хімічні речовини, які використовуються в процесі виробництва пластику є канцерогенними та порушують роботу ендокринної системи організму людини. 

Токсичні забруднювачі також накопичуються на поверхні пластмасових матеріалів в результаті довгої взаємодії з морською водою. Коли морські організми ковтають пластмасове сміття, ці забруднювачі потрапляють до їх харчової системи. Передача шкідливих речовин між морськими організмами та людиною під час вживання морських продуктів була визначена як небезпечна для здоров’я людини. 

Вплив пластику на зміни клімату 

Пластик є нафтопродуктом, який також сприяє глобальному потеплінню. При спалюванні пластмасових відходів в атмосфері відбувається викид вуглекислого газу. 

Що ще варто знати про пластик 

  • Бактерію, що живиться токсичним пластиком, виявили на сміттєзвалищі у Німеччині. Новий штам бактерії сімейства Pseudomonas зможуть використовувати для розчеплення пластику після того, як її вдосконалять.
  • У Японії створили біопластик, який розкладається в морях та океанах. Матеріал може позитивно повпливати на клімат, оскільки розв’яже проблему з морським сміттям, — кажуть науковці.
  • В Україні з 2022 року може стати менше пластику. Обмежити реалізацію поліетиленових пакетів та пакетів зі спеціальними соляними добавками і мікропластиком, а також заборонити спонукати споживачів їх купувати в Україні пропонують автори законопроєкту №2051-1.
  • Мікропластик у питній воді не загрожує людині. Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що наразі наявність мікропластику в питній воді не загрожує здоров’ю людей. 

 

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин