Детальніше. Рівненське інтернет-видання «РадіоТрек» обрали переможцем у номінації «Сексистський матеріал» за статтю журналіста Максима Розенка «Зґвалтував!? «Молодий красень-хореограф, за яким упадали зграї учениць» (ФОТО/ВІДЕО)». У матеріалі автор називає жертву зґвалтування «потерпілою» (саме в лапках), порівнює її з Монікою Левінські та ідеалізує вчителя.
«Це свідчить не лише про бажання журналіста поставити під сумнів свідчення неповнолітньої, а й, фактично, про його звинувачення дівчини у поведінці, що сприяла можливому зґвалтуванню», — висловилась Ліза Кузьменко, членкиня Комісії з журналістської етики.
Також у списку номінантів цієї категорії опинилися телеканали «Україна», «1+1» та інтернет-видання «Коментарі».
У номінації «Сексистське висловлювання» переможцем обрали Юрія Сарапійчука за його висловлювання про депутатку Юлію Юзефович. За образливі слова він не лише отримав антипремію, а й втратив роботу на посаді секретаря Коростишівської міської ради.
Координаторка з гендерних питань проєкту «Кампанія проти сексизму в медіа та політиці “Повага”» Анастасія Багаліка зазначає: «Те, що Юрій Сарапійчук публічно говорив депутатці Юлії Юзефович — за межею не лише через сексизм, ці слова взагалі порушують усі допустимі правила поведінки і висловлювань чиновника на посаді».
Перемогу у категорії «Моралізатор року» присудили пресслужбі Херсонської поліції. Причиною стало повідомлення про те, що коли батько залишив свою доньку без нагляду на дитячому майданчику на кілька годин, протокол за неналежне виконання батьківських обов’язків склали на матір дитини.
«Такі повідомлення часто рясніють фразами зі звинуваченнями на адресу жінок через глибоко вкорінені у суспільстві гендерні стереотипи, що дитиною передусім має опікуватися жінка.Те, як поліція подає такі новини, лише сприяє утвердженню та виправданню образу “безпорадного батька”», — висловилась журналістка Центру прав людини ZMINA Єлизавета Сокуренко.
Фото: pexels.com
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики