Проти монополій Apple і Google об’єдналися розробники ігор та додатків

LIKE

«Коаліцію за справедливість для додатків» організували ігровий розробник Epic Games, музичні сервіси Spotify та Deezer, власник застосунків для побачень Tinder Match Group, поштовий сервіс ProtonMail, пише Громадське.

Чому це важливо. Компанії-розробники ігор та додатків створили таку коаліцію, щоб боротися з політикою компаній-гігантів Apple Inc. та Google щодо комісій у їхніх онлайн-магазинах.

Детальніше. Загалом до коаліції увійшли 13 компаній. Об’єднання уже опублікувало свої 10 принципів справедливих умов для мобільних застосунків. Наприклад, коаліція звинувачує IT-гігантів у величезних комісіях для розміщення мобільних додатків в онлайн-магазинах (30% від доходу), забороні на поширення програм в обхід App Store та неринковому просуванні власних сервісів. Розробники обурюються, що такі умови роблять їх неконкурентоздатними. 

Позиція Google та Apple Inc. Компанії-гіганти незгодні з претензіями, вони кажуть, що ціни «стандарті для ринку».

Контекст. Apple Inc. та Google фактично контролюють весь світовий ринок застосунків для смартфонів через власне програмне забезпечення та власні магазини для застосунків — Apple Store та Google Store. Компанії використовують суперечливі тактики. Наприклад, Apple не дозволяє встановлювати на айфони додатки не з власного магазину. А Google забороняла використання версій Android, створених на базі відкритого коду. Також компанія зобов’язує всіх виробників Android-телефонів встановлювати власний пошуковик Google.

Боротьба проти монополії на ринку: чого уже досягнули?

Антимонопольний регулятор Франції цьогоріч у березні оштрафував Apple на 1,1 мільярда євро через порушення правил конкуренції та неналежну економічну поведінку щодо її посередників на ринку. Єврокомісія ледве не щороку штрафує Google. Найбільший штраф, який отримав цифровий гігант — 5 мільярдів доларів у 2018 році.

Нещодавно у Конгрес США викликали керівників чотирьох ІТ-гігантів — Apple, Google, Amazon і Facebook. Американські конгресмени підозрюють, що ці компанії зловживають своїм монопольним становищем. Раніше розробник популярної гри Fortnite, Epic Games подав до суду на Apple за порушення антимонопольних правил — компанія вилучила цю гру зі свого магазину AppStore.

Довідка. Google LLC — американська публічна транснаціональна корпорація. Її заснували у 1998 році аспіранти Стенфордського університету Ларрі Пейдж та Сергій Брін. Google LLC був найпопулярнішим пошуковим сервісом станом на 2019 рік. Він має у своїй власності, зокрема, YouTube і Blogger. Штаб-квартира корпорації розташована у Кремнієвій долині. Google.com — найвідвідуваніший сайт у світі (поряд із facebook.com). Водночас компанію звинувачують у порушенні права на приватність, авторського права та цензурі.

Apple Inc. — американська технологічна компанія з офісом у Купертіно (Каліфорнія). Вона проєктує та розробляє побутову електроніку, програмне забезпечення й онлайн-сервіси. Є першою американською компанією, чия капіталізація перевершила 1 трильйон доларів США. У середині серпня 2020 року капіталізація Apple виросла до двох трильйонів доларів. 3 вересня 2020 року ціна компанії різко впала — на 8% (180 мільярдів). Це стало рекордом для фондового ринку. Попри це, її вартість все одно перевищувала два трильйони доларів.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: pexels.com

РФ підірвала Каховську ГЕС дистанційно: що відомо станом на 12:00

О 2:50 ночі 6 червня російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Про це повідомив Зеленський після термінового засідання РНБО. 

Читати далі
+ 84 слів

Херсонська влада евакуює жителів з підтоплених районів

Херсонська міська влада допомагає евакуюватись жителям, чиї домівки під загрозою затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Читати далі
+ 25 слів

Важливе життя кожного

Поліцейський рятує собаку після підриву Каховської ГЕС.

Читати далі
+ 19 слів

«День російської мови важливіший за екоцид». Реакція українців на підрив Каховської ГЕС

Після того, як вранці ворог підірвав Каховську дамбу, ООН на Twitter-сторінці привітала росіян з Днем російської мови. На це відреагував Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук: «А ще сьогодні носії російської мови підірвали Каховську ГЕС. Але з огляду на позицію ООН, день російської мови важливіший за екоцид, вчинений росіянами. Як так? ООН, ти безнадійно хвора?».

Читати далі
+ 87 слів

Каховська ГЕС не підлягає відновленню. Важливе за ніч і ранок 6 червня

Через підрив росіян Каховська ГЕС повністю зруйнована. Станція відновленню не підлягає. Укргідроенерго наразі аналізує ситуацію. Фахівці працюють над уточненням масштабів руйнування, швидкості та обсягів води. 

Читати далі
+ 133 слів

Окупанти підірвали Каховську ГЕС

Керівник МВА Херсонської області повідомив, що мікрорайон Корабел Херсона знеструмлено та через декілька годин буде відключено газопостачання. Вода продовжує прибувати. У районі нафтогавані мікрорайону Корабел вже затоплені будинки та гаражі.

Читати далі
+ 25 слів

Українські медійники, яких визнав світ. Добірка до Дня журналіста

Щодня ці люди ризикують власним життям, аби документувати та показувати всьому світу війну Росії проти України. Тож у цей день розповідаємо про українських медійників, які здобули міжнародні нагороди завдяки своїй роботі та є відомими по всьому світу.

Читати далі
+ 145 слів

5 книжок для вашого наповненого літа. Добірка від редакції «Новин здорової людини»

Літо — чудова пора, аби приготувати багато кульбабового вина. Порозмірковувати про свої стосунки з близькими. Розібратися з родинними скелетами в сім’ї. Поностальгувати по веселих дитячих пригодах в селі. I, звичайно, посумувати, бо настав час дорослішати. Присмак такого літа можна відчути, прочитавши книжки з добірки, яку ми радимо нижче.

Читати далі
+ 120 слів
Що там ще
+ 6465 новин