Психічне здоров’я батьків стане кращим, якщо діти житимуть окремо — науковці

Самопочуття та психічне здоров’я батьків покращується, коли їхня дитина чи діти починають жити окремо. До таких висновків прийшли вчені Гайдельберзького університет Рупрехта-Карла, найстарішого університету в Німеччині. 

Чому це важливо. Про батьків можна потурбуватись своєю відсутністю, а не присутністю в одній квартирі чи будинку. 

Детальніше. Дослідження, які провели науковці Крістоф Беккер, Ізидора Кірхмайєр та Стефан Траутман, виявили, що народження дітей покращує самопочуття та психічний стан батьків загалом, а також запобігає депресивним симптомам. 

Вчені проаналізували дані опитування, в якому взяли участь більше 55 000 осіб старших за 50 років. З’ясувалося, що в цій групі у батьків спостерігався більш високий рівень задоволення життям і більш низька ймовірність депресії, ніж у бездітних респондентів. Проте такі дані стосувались сімей, у яких діти вже покинули будинок.

Вчені пояснюють цей результат тим, що дорослі діти урізноманітнюють соціальне життя батьків, не викликаючи при цьому стресів, які батьки зазнають під час виховання дітей. Крім того, вони можуть піклуватися про батьків і підтримувати їх фінансово. А бездітні люди в літньому віці частіше страждають від самотності та шкодують про рішення не заводити дітей.

За посиланням можна прочитати про досвід тих, хто живе із батьками.

Типи стосунків батьків і дітей. Є декілька етапів або ж типів стосунків, сценарій яких можливий після того, як діти з’їжджають від своїх батьків. 

  • Неперерізана пуповина. Відносини, в яких батьки не хочуть примиритися з дорослістю дітей. Вони живуть минулим — коли діти були вдома. Їм здається, що цей етап повернеться. Вони критикують дітей за їхні рішення. Вони не можуть вийти зі своїх колишніх батьківських ролей.
  • Допомога, яка узалежнює. Тип відносин, в яких батьки допомагають дітям матеріально або займаються вихованням онуків. Такі стосунки дозволяють батькам тісно контактувати з дітьми на основі любові та допомоги. Однак вони часто стають джерелом невдоволення батьків і дітей. Батьки не помічають змін, які відбуваються у їхніх стосунках із дітьми та в їхньому теперішньому житті. Вони намагаються постійно використовувати колишню владу, не переглядаючи цих зв’язків і відносин.
  • Розчароване батьківство. До цієї групи належать подружжя, чиї діти розлучилися чи живуть без шлюбу або іншим чином не реалізували очікування своїх батьків. Такі подружжя переносять відповідальність за невдале життя своїх дітей на себе. Вони трактують це як свою батьківську і виховну поразку. 
  • Подружня порожнеча після від’їзду дітей. Один з аспектів пустки після відходу дітей із дому — це брак прийняття реальності. Людина захищається перед дійсністю, шокована, що дитина насправді пішла з дому, і намагається врятуватися таким чином від почуття втрати, умовляє себе, що це просто поганий сон, від якого вона пробудиться.

Фільми про батьків і дітей. Пропонуємо список фільмів, які можна переглянути разом із батьками і зробити їх щасливішими. 

  • В гонитві за щастям. Неймовірно зворушлива і мотивуюча історія життя і взаємин батька і сина — Кріса Гарднера і його п’ятирічного сина Крістофера. Батько-одинак ​​намагається вижити в мегаполісі з дитиною, намагається пробитися вгору, і йому це вдається.
  • Армагеддон. Сімейна драма дочки і батька — нафтовика-бурильника розвиваються на тлі глобальної катастрофи — до землі летить величезний метеорит. До фатального зіткнення залишаються лічені дні. Настає Армагеддон, трагічний фінал світової історії. На метеорит висаджується група буровиків на чолі з Гаррі, там же і коханий його дочки.
  • Батько нареченої. Видати дочку заміж — нелегке завдання для кожного тата. Ця комедія підніме настрій всій сім’ї і навчить на чужому прикладі, як важливо приймати вибір своїх дітей. Крім того, в картині грає Стів Мартін, а це вже означає вдалий фільм.
  • Несплячі в Сієтлі. Романтична і неймовірно зворушлива історія хлопчика Джоні і його тата Сема. Видавець Сем болісно переживає смерть дружини і вирішує переїхати в Сієтл. Але маленький Джоні не хоче здаватися і хоче допомогти татові знайти дружину. Він дзвонить на радіопередачу і розповідає про своє бажання. Сотні дівчат відгукуються на повідомлення Джоні, але серце хлопчика зачіпає лист Енні. А ось чи зможе Сем поміняти свою думку про цю затію сина — покаже час.

Фото: Noelle Otto / Pexels

У Моршині жоден хворий на COVID-19 не потребує госпіталізації. У місті вакцинували 75% дорослого населення

У курортному місті Моршин Львівської області на COVID-19 хворіють 22 людини, з них восьмеро — вакциновані. Усі вони лікуються вдома. Про це повідомив голова міста Руслан Ільницький.

Читати далі
+ 31 слів

Дія прикордонного проєкту «Стіна» підходить до завершення: що далі?

Термін дії проєкту «Стіна», який був створений для укріплення кордону з Росією, завершується у грудні 2021 року. Проте він досі до кінця не реалізований, тому його продовжують вже вдруге. Цьогоріч на його реалізацію виділили 330 млн гривень, що вдвічі менше, ніж передбачалося. Про це пише Українська правда.

Чому це важливо. Проєкт «Стіна» розроблений для якісного моніторингу державного кордону та можливості вчасно реагувати на небезпеку.

Читати далі
+ 58 слів

«Скіфське золото» повернуть в Київ, а не в окупований Росією Крим

LIKE

Апеляційний суд Амстердаму постановив передати 565 музейних експонатів до Державного історичного музею України в Києві. Там вони перебуватимуть до повернення Криму. Про це повідомила пресслужба суду.

Читати далі
+ 48 слів

Модернізація будинків та економія на енергоносіях: які зміни очікувати українцям від нового закону про енергоефективність?

Офіс президента вводить зміни в план споживання енергії, беручи курс на європейське законодавство. Одним з етапів модернізації стало підписання «Закону про енергетичну ефективність» та запуск нової програми — «Велика енергоефективність». Остання передбачає оновлення будинків та обладнання, що дозволить громадянам зекономити. Реновації відбуватимуться в межах державного бюджету.  

Чому це важливо.  «Підписання закону дозволить значно зекономити на витратах в майбутньому. Європейський досвід показує, що саме ці заходи є основою для підвищення енергоефективності на підприємствах», — заявила експертка Валентина Гуч-Дениченко.

Читати далі
+ 19 слів

Художній музей випустить для продажу NFT-колекцію українського мистецтва

Національний художній музей України у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить NFT-колекцію українського мистецтва. Про це повідомляє фейсбук-сторінка музею.

На початку 2022 року усі охочі зможуть придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Миколи Пимоненка та багатьох інших класиків українського мистецтва.

NFT-колекція працюватиме на основі технології блокчейн і буде мати п’ять ступенів рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Рівні неповторності відрізнятимуться анімаційними елементами у кожній роботі.

NFT, або невзаємозамінний токен — це одиниця даних у блокчейні, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент, і тому кожен з них не взаємозамінний.

Фото: glavcom.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів

Klymenko Time, Vesti, Шептун: Центр протидії дезінформації склав список проросійських телеграм-каналів

На офіційному сайті РНБО опублікували глосарій назв, термінів та словосполучень, які рекомендовано використовувати для боротьби з проросійською пропагандою. Центр протидії дезінформації створив перелік телеграм-каналів, які негативно відреагувати на цей глосарій та спробувати його дискредитувати. 

Чому це важливо. Під час інформаційної війни в Україні пропагандистські ресурси, які працюють на користь Росії, поширюють фейки у соціальних мережах та дезінформують українців. 

Читати далі
+ 77 слів

MacOS 12 Monterey випустила Apple. Що цікаво?

Apple випустила стабільну версію нової операційної системи для Mac — macOS 12 Monterey. Завантажити її можна безкоштовно. Про це повідомляють на сайті компанії.

Читати далі
+ 88 слів

Викрадачів авто суд зобов’язав читати твори Марка Твена і Тараса Шевченка

Засуджені повинні опанувати повість Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» і «Пригоди Гекльберрі Фінна», повість Джека Лондона «Біле Ікло» і вірш «Минають дні, минають ночі…» Тараса Шевченка. Про йдеться у рішенні Малиновського районного суду Одеси.

Раніше двоє чоловіків вкрали з автомобілів, що стояли на штрафмайданчику, дві магнітоли, коробку передач та автомобільні динаміки. Їх спіймали, коли вони повернулись, щоб забрати документи, які забули на місці злочину. На судовому засіданні встановили, що, попри свій вік (19 та 23 роки), у обвинувачених недостатній рівень виховання.

«Про це свідчить їхня мова, побудова речень, малий словниковий запас слів, самі висловлювання, творення складних речень для пояснення своїх думок, точніше відсутність можливості і навіть здатності побудови складного речення», — зазначив суддя.

Чоловіки погодилися співпрацювати з судом, визнали провину і розкаялися у злочині. Їх звільнили від передбаченого трирічного ув’язнення та визначили один рік випробувального терміну.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3393 новин