Детальніше. Максим Нефьодов, глава Державної митної служби, заявив . «Ми напрацювали спільно з Офісом президента законопроект (я сподіваюся, що його буде внесено як першочерговий) щодо того, щоб спростити питання звільнення та найму на держслужбу. Зміни до закону про держслужбу необхідні для оновлення реформованої митної служби. Зараз цей закон не дозволяє легко брати на роботу і звільняти співробітників. Вони у будь-який момент можуть піти на лікарняний і де-факто перебувати там вічно. До цього часу позбувся посади лише один із керівників митниць, звільнення яких вимагав президент Володимир Зеленський. Це голова Львівської митниці».
Ідею спрощення процедури працевлаштування та звільнення держслужбовців також підтримав секретар Національної інвестиційної ради, новообраний народний депутат від партії «Слуга народу» Давид Арахамія. Водночас він вважає, що спрощена процедура має діяти чітко визначений період часу.
Давид Арахамія зазначив: «Чинний закон (про держслужбу — Авт.) зараз просто не працює: щоб звільнити навіть рядову посаду, доведеться витратити рік. А люди не хочуть чекати рік, люди скажуть: ми тобі посаду дали, ми всі голосували і таке інше. Тобто, кредит довіри є, але він дуже короткостроковий — немає зараз просто часу, щоб його марнувати. Давайте зробимо особливий період і визначимо це по часу. Скільки вам треба? Два роки? На два роки, на особливий період, зробимо дуже спрощені правила щодо найму і звільнення, а потім повернемося до нормального зваженого закону».
⟶ У «Слузі народу» пояснили принцип визначення складу комітетів Верховної Ради. Слуги народу керуються вимогою закону про пропорційне представництво у комітетах. Воно має відбуватися за результатами позачергових виборів до Верховної Ради. Тому, на думку «Слуги народу», саме їхня партія має отримати 60% місць в усіх комітетах.
⟶ 10% від суми «відкату»: викривачів корупції планують винагороджувати. Українців, які повідомлятимуть про масштабні факти корупції, планують винагороджувати 10% від суми виявленого хабара. В Офісі Президента (ОП) готують законопроєкти, які встановлять механізм повідомлення про корупцію, а також права і гарантії захисту «викривачів» та їхніх близьких. З словами Руслана Рябошапки, заступника керівника ОП, Володимир Зеленський внесе такі закони як невідкладні до Верховної Ради для позачергового розгляду. Адже нові способи мотивації громадян за повідомлення про корупцію вимагають змін до чинного законодавства.
Фото: pexels.com