Звільняти митників стане простіше

Офіс президента пропонує спростити процедури прийняття та звільнення держслужбовців, щоб оновити митну службу. Новацію пропонують запровадити на певний період, а потім повернутися до стандартної практики.

Чому це важливо. Таке нововведення може зробити роботу державних чиновників більш ефективною.

Детальніше. Максим Нефьодов, глава Державної митної служби, заявив . «Ми напрацювали спільно з Офісом президента законопроект (я сподіваюся, що його буде внесено як першочерговий) щодо того, щоб спростити питання звільнення та найму на держслужбу. Зміни до закону про держслужбу необхідні для оновлення реформованої митної служби. Зараз цей закон не дозволяє легко брати на роботу і звільняти співробітників. Вони у будь-який момент можуть піти на лікарняний і де-факто перебувати там вічно. До цього часу позбувся посади лише один із керівників митниць, звільнення яких вимагав президент Володимир Зеленський. Це голова Львівської митниці».

Ідею спрощення процедури працевлаштування та звільнення держслужбовців також підтримав секретар Національної інвестиційної ради, новообраний народний депутат від партії «Слуга народу» Давид Арахамія. Водночас він вважає, що спрощена процедура має діяти чітко визначений період часу.

Давид Арахамія зазначив: «Чинний закон (про держслужбу — Авт.) зараз просто не працює: щоб звільнити навіть рядову посаду, доведеться витратити рік. А люди не хочуть чекати рік, люди скажуть: ми тобі посаду дали, ми всі голосували і таке інше. Тобто, кредит довіри є, але він дуже короткостроковий — немає зараз просто часу, щоб його марнувати. Давайте зробимо особливий період і визначимо це по часу. Скільки вам треба? Два роки? На два роки, на особливий період, зробимо дуже спрощені правила щодо найму і звільнення, а потім повернемося до нормального зваженого закону».

У «Слузі народу» пояснили принцип визначення складу комітетів Верховної Ради. Слуги народу керуються вимогою закону про пропорційне представництво у комітетах. Воно має відбуватися за результатами позачергових виборів до Верховної Ради. Тому, на думку «Слуги народу», саме їхня партія має отримати 60% місць в усіх комітетах. 

10% від суми «відкату»: викривачів корупції планують винагороджувати. Українців, які повідомлятимуть про масштабні факти корупції, планують винагороджувати 10% від суми виявленого хабара. В Офісі Президента (ОП) готують законопроєкти, які встановлять механізм повідомлення про корупцію, а також права і гарантії захисту «викривачів» та їхніх близьких. З словами Руслана Рябошапки, заступника керівника ОП, Володимир Зеленський внесе такі закони як невідкладні до Верховної Ради для позачергового розгляду. Адже нові способи мотивації громадян за повідомлення про корупцію вимагають змін до чинного законодавства.

Фото: pexels.com

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин