Ракові клітини можуть перенести хіміотерапію «у сплячці». Однак з цим можна боротися

Ракові клітини, подібно до багатьох ссавців, можуть впадати у сплячку. Так вони перечікують несприятливі для життя умови, як-от хіміотерапію. Однак учені стверджують, що таке поводження ракових клітин можна використати проти них. Про це йдеться в дослідженні канадських науковців, яке опубліковане в журналі Cell, повідомляє Громадське.

Чому це важливо. Це дослідження може стати корисним у розробці більш ефективного лікування раку.

Детальніше. Ракові пухлини використовують «стратегію виживання ембріона». Тобто подібно до того, як за несприятливих умов у деяких ссавців зменшується метаболізм і призупиняється розвиток ембріона, у ракових клітин також сповільнюється обмін речовин і ділення. Усі процеси відновлюються, коли минають загрози.

Учені довели це явище експериментально. Мишам підсаджували ракові клітини, які утворювали пухлини. Під час курсу хіміотерапії ріст пухлин зупинявся, а потім знову відновлювався. Саме через впадання ракових клітин у сплячку можуть виникати ускладнення в лікуванні захворювання, а також розвиватися стійкість до медикаментів.

Однак науковці знайшли вирішення проблеми. Під час впадання у сплячку в ракових клітин активується «самопоглинання» ― автофагія. Споживаючи власні білки клітини впродовж певного часу можуть вижити без інших поживних речовин. На цьому етапі науковці можуть увести в клітини речовину, яка призупиняє автофагію. Ракові клітини стають слабкими і не можуть опиратися хіміотерапії.

Фото: pexels.com

100 грн за пляшку води, спалення українських книжок та знесення будинків. Останні новини з тимчасово окупованого Маріуполя

Ціни. Попри відсутність грошей та будь-якого заробітку у маріупольців, ціни постійно зростають. Півторалітрова пляшка води коштує близько 100 грн, кілограм свинини — 600 грн. Також окупанти пропонують свої приватні похоронні послуги вартістю 10000 грн за одне тіло. Про це повідомляє Головне управління розвідки. Водночас радник мера Маріуполя Петро Андрющенко каже, що 1,5 л води коштують у місті 40 грн.

Читати далі
+ 173 слів

У Польщі збирають на Байрактар для України. Головне за ніч та ранок 29 червня

У Польщі збирають гроші на Байрактар для України. За добу зібрали вже близько 90 тисяч доларів. Про збір оголосив громадський діяч Славомір Сєраковський.

Читати далі
+ 61 слів

ЗСУ зупинили наступ росіян на чотирьох напрямках. Важливе за ніч та ранок 28 червня

Українські військові успішно відбили наступ у напрямку Довгалівка — Залиман, що на Харківщині. Ще один штурм ЗСУ відбили на Слов’янському напрямку — біля населених пунктів Довгеньке і Долина. У Бахмутському районі українські захисники зупинили наступ у напрямку Миколаївка — Спірне. Четвертий штурм ЗСУ відбили у напрямку Єгорівка — Павлівка. Ворог із втратами відійшов — Генштаб.

Читати далі
+ 55 слів

Чого ми (ще) не знаємо про основний закон країни

Сьогодні виповнюється 26 років з дня ухвалення Конституції України. Депутати Верховної Ради ухвалили цей документ лише на п’ятий рік після проголошення незалежності. З нагоди свята ми підготували маловідомі факти, завдяки якому ви дізнаєтеся більше про День Конституції України.

Читати далі
+ 36 слів

Як країни «Великої сімки» підтримають Україну: 6 тез

У Німеччині 26 червня почався триденний саміт країн «Великої сімки». На саміті обговорюють світові виклики, які спричинила повномасштабна війна росії проти України. Лідери країн «Великої сімки» на саміті заявили про безстрокову всебічну підтримку України допоки це буде потрібно.

Читати далі
+ 96 слів

Не заважаймо ЗСУ: українців просять не поширювати інформацію про контрнаступ на Херсонщині

«Знизити емоційний градус та дати військовим можливість виконувати свою роботу», — у пресцентрі Сил оборони півдня України заявили, що завищені емоційні очікування щодо швидкого звільнення Херсонщини шкодять контрнаступу.

Читати далі
+ 1 слів

ІТ-армія України атакувала вже понад 4200 російських онлайн-ресурсів

З 26 лютого понад 250 тисяч добровольців з усього світу влаштовують масові кібератаки на російські онлайн-ресурси. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації. За 4 місяці повномасштабної війни українська IT-армія атакувала понад 4200 російських сайтів:

Читати далі
+ 32 слів

На Луганщині вибухнув склад боєприпасів росіян

У тимчасово окупованому Зимогір’ї на Луганщині вибухнув склад боєприпасів окупантів.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 4398 новин