Рецептурні препарати — за електронним рецептом. Медичні можливості з 1 квітня

Тепер можна отримати рецепт для ліків і в електронному форматі. Проте гормональні засоби, призначені для контрацепції, можна купувати тільки з рецептом від лікаря. Цю виписку, як і для інших рецептурних засобів, можна отримати не лише у паперовому форматі, але й в електронному.

Останній можна отримати на всі зареєстровані в Україні медикаменти за рецептом лікаря. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Від 1 квітня пацієнти зможуть обрати, який рецепт отримати від лікаря: паперовий чи електронний. Виписати рецепт можуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП. 

Окрім цього, буде змога отримати рецепт дистанційно, якщо у вас гостре чи хронічне захворювання або потребуєте продовжити лікування чи профілактику. Для цього в системі потрібно попередньо вказати діагноз та звернутись до сімейного лікаря.

Як отримати електронний рецепт?

Записатися до лікаря на приймання та обрати там вид рецепта.

Вас зареєструють в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) та сформують е-рецепт, де вкажуть дієву речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з приймання ліків. Після цього ви отримаєте СМС-повідомлення з номером електронного рецепта та унікальним кодом його погашення.

За допомогою спеціального дашборда ви знайдете найближчі аптеки, які працюють з електронними рецептами.

Для того, щоб придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити з СМС — номер рецепта та код погашення.

Екстрена контрацепція — теж за рецептом

«Заборона продавати без рецепту засоби екстреної контрацепції для мене є злочинним законом», — відреагувала лікарка-гінекологиня Наталія Лелюк на своїй Фейсбук сторінці.

Фахівчиня пояснила, що таку контрацепцію потрібно використовувати максимально швидко після незахищеного статевого контакту. При умовах відсутності постійної медичної допомоги та обмежених ресурсів в Україні, особливо у прифронтових територіях, де не налагоджено виписки медичних препаратів, такий закон є неприйнятним.

Фото: galka.if.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

відреагувати
LIKE
1
Noo
Wow
WTF

Читайте НЗЛ на оновленому сайті

Відтепер «Новини здорової людини» шукайте в окремому розділі на сайті The Ukrainians Media.

Читати далі
+ 11 слів

(Не)доступні ліки: що відбувається в аптеках і чи можливий дефіцит?

Noo
Wow
WTF

«Ціни абсолютно неадекватні, аптечні мережі та виробники повинні дати комфортніші умови нашим людям». Після цього звернення Володимира Зеленського 10 лютого 2025 року фармринок увійшов у період реформ. Створення Національного каталогу цін, заборона маркетингових угод, ухвалення постанов про державне регулювання цін і, зрештою, низка суперечок. Відтоді минуло 11 місяців. Що відбувалося на фармринку протягом цього часу та чому говорять про ймовірний дефіцит ліків? Чи справді це може статися — читайте в публікації НЗЛ.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 2083 слів

У центрі Superhumans вперше встановили протез, призначений для екстремального спорту

У центрі Superhumans вперше пацієнтові встановили протез Ottobock Pro Cave для екстремальних видів спорту. Ростислав, який має ампутацію ноги вище коліна та руки, зміг покататися на сноуборді завдяки цій ініціативі. Про це розповіли на Facebook-сторінці центру.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 24 слів

У Бельгії та Сан-Марино скасували покази російських фільмів. Що відомо?

У двох європейських країнах скасували покази російських фільмів. У Сан-Марино заборонили демонстрацію стрічки телеканалу RT «Міністерство біологічної війни», заплановану на 7 лютого. А в Брюсселі наприкінці січня не покажуть фільм «Записки з Росії». Про це повідомило Посольство України в Бельгії.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 19 слів

Міноборони та Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських БпЛА

Очільник Міністерства оборони Михайло Федоров заявив, що Україна разом із Space X розв’язують проблему використання Starlink на російських безпілотниках. За його словами, міністерство звернулося до компанії вже за кілька годин після появи таких дронів над українськими містами.

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 5 слів

Росіяни вбили двох цивільних на Сумщині, які намагалися евакуюватися

Війська РФ атакували FPV-дронами двох людей, які намагалися евакуюватися з Сумщини. Про це 27 січня повідомили в Сумській обласній військовій адміністрації.

Читати далі
+ 1 слів

Сили оборони уразили радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» вартістю 100 мільйонів доларів США

Українські військові атакували радіолокаційну станцію «Небо-СВУ» на тимчасово окупованій території Луганщини. Її вартість — 100 мільйонів доларів США. Про це повідомили в Генштабі. 

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 25 слів

Еліна Світоліна програла «нейтральній» Сабалєнці на Australian Open

Сьогодні, 29 січня, відбувся півфінал жіночого тенісу на Australian Open-2026, у якому змагалася українська тенісистка Еліна Світоліна та білоруска з нейтральним статусом Аріна Сабалєнка. Про це повідомляє «Суспільне Спорт».

Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 13522 новин