Республіканці США мають розбіжності щодо фінансування України

У Республіканській партії США виникли внутрішні розбіжності щодо подальшого фінансування України. Умовно партія меншості поділилась на два табори: тих, хто хоче затягнути гаманці й тих, хто відкрито наполягає продовжувати надавати Києву військову допомогу. Про це повідомляє представник Ради національної безпеки США у POLITICO.

 

Що відомо?

Голова Республіканської партії, яка, ймовірно, отримає контроль над Палатою після листопадових виборів, Кевін Маккарті заявив про наміри суттєво скоротити розмір пакета допомоги Україні у боротьбі проти Росії.
Водночас багато республіканців не підтримали заяву свого лідера. Зокрема Брайан Фітцпатрік наголосив, що допомога США не має бути «порожнім чеком», адже «Путін тільки й розраховує на те, що Захід забуде про війну в Україні, тож у жодному разі не можна відмовлятись від фінансових зобов’язань перед Києвом».

Білий дім не попереджав український уряд про можливість припинення допомоги, якщо в січні республіканці візьмуть під контроль хоча б одну палату Конгресу. Втім адміністрація американського Президента наголосила, що Володимиру Зеленському відомо про таку ймовірність.

Що зміниться для України?

Помічники Байдена вважають, що Маккарті, принаймні деякий час, утримуватиме фінансову воронку відкритою для України, хоча й наполягатиме на менших цифрах. Для багатьох у Конгресі такі прогнози лише посилили нагальність надання грудневого великого пакета військової допомоги Києву. Нагадаємо, ухвалений напередодні законопроєкт про тимчасове державне фінансування включав 12 мільярдів доларів для України.

Тим часом представник Ради національної безпеки США також наголосив на тому, що адміністрація й надалі проситиме Конгрес допомагати Києву відбивати атаки Москви «стільки, скільки буде потрібно».

Фото: censor.net

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин