Детальніше. Фактично, усі християни святкують Різдво 25 грудня, але от час настання цієї дати різний — у Григоріанському календарі — 25 грудня. А от Юліанський календар відстає на 14 днів. Також за Юліанським календарем Різдво святкують, крім України, Росія, Грузія та Сербія.
Довідка. У Біблії не вказано, коли точно народився Ісус Христос. У 45 році до нашої ери Юлій Цезар запровадив Юліанський календар. Відповідно до нього Різдво почали святкувати 25 грудня. Цю дату пов’язували із давнім язичницьким святом «Непереможного сонця».
У чому ж проблема — чому зараз Юліанський календар відстає?
Проблема виникла, бо наша планета робить оберт навколо Сонця приблизно на 12 хвилин повільніше, ніж думали давні римляни. Тому календар почав зміщуватись. Різдво помалу наближалося до весни, а Великдень — до літа. За півтори тисячі років Юліанський календар відстав на 10 днів.
Ситуацію виправив Папа Римський Григорій ХІІІ. Він реформував календар. Деякі роки зробили невисокосними (тобто у них не було 29 лютого). Так вдалося перестрибнути оті 10 днів. Тому у 1582 році замість 4 жовтня настало 15-те. Новий календар назвали Григоріанським.
То коли ж варто святкувати Різдво?
Вибір — за вами. Православна церква України поки не перейшла на Григоріанський календар. Вона зробить це, якщо таку реформу підтримає більшість прихожан. Водночас потрібно розуміти, що святкування 25 грудня — це ще один рішучий крок від Росії та Московського патріархату.
Фото: pexels.com