Росія постачає зброю бойовикам на Донбасі: дослідження The New York Times

Британська компанія Conflict Armament Research (CAR) провела дослідження та з’ясувала, що Росія систематично постачає військову допомогу бойовикам на Донбасі. Про це повідомляє The New York Times.

Чому це важливо. Дослідники стверджують, що Росія продовжує розпалювати війну, постачаючи бойовикам із псевдореспублік свою зброю.

Детальніше. Фахівці виявили кілька типів гранатометів, снайперських гвинтівок, фугасів та автоматів Калашникова, які армія України не використовує. Тому ця зброя могла з’явитися у проросійських бойовиків лише якщо її завезли з Росії. Багато видів російського озброєння використовують тільки на Донбасі.

Фахівці відстежили серійні номери та інші ідентифікаційні знаки знайденої зброї. А також дослідили російський безпілотник, який використовували бойовики. І, незважаючи на санкції Росії від ЄС та США, в ньому знайшли деталі, виготовлені у Британії, Франції, Німеччині, Іспанії та США.

Росія заперечувала передачу зброї бойовикам на Донбасі, навіть після того, як західні уряди задокументували перетин кордону основної зброї. Натомість РФ звинувачує інші країни в розпалюванні конфлікту за допомогою постачання зброї.

Контекст. Цієї осені комерційні супутникові фотографії та відео, опубліковані в соцмережах, показують, що російські танки та інша бронетехніка перебувають  близько до кордону з Україною. І це викликає побоювання в Європи та США щодо прямого вторгнення.

Але є одне але. В українській розвідці спростували інформацію про стягування військ Росії до кордонів України. За даними Міністерства закордонних справ України, Росія нарощувала військові сили у трьох напрямках: на північний схід України, Донбас і Крим. Росія заявляє, що вони можуть переміщати свої війська на своїй території на власний розсуд.

Довідка. З 27 липня 2020 року формально діє режим припинення вогню, але російські бойовики постійно його порушують та відкривають вогонь по українських військових.

Фото: dn.suspilne.media

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

США передали Україні озброєння на 350 мільйонів доларів

LIKE

Сьогодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про пакет військової допомоги для України. 

Читати далі
+ 59 слів

ЄС узгодив закупівлю мільйона боєприпасів для України

LIKE

Члени Європейського Союзу погодили колективну закупівлю мільйона боєприпасів для ЗСУ. Про це написала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас у своєму Twitter.

Читати далі
+ 109 слів

Велика Британія та Україна підписали угоду про цифрову торгівлю. Що це значить?

LIKE

Мета підтримати українську економіку та посилити британсько-українські торговельні та інвестиційні зв’язки. Про це йдеться на сайті британського уряду. 

Читати далі
+ 134 слів

Фінляндію ушосте визнали країною найщасливіших людей. А Україна піднялася з 98 місця на 92

Noo

У щорічному Глобальному звіті про щастя оприлюднили статистику щодо рівня щастя у різних країнах, яку готують науковці США на основі опитувань. 

Читати далі
+ 43 слів

Шкарлета звільнили з посади міністра освіти

Сьогодні Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів, серед них — очільника Міносвіти Сергія Шкарлета.

Читати далі
+ 52 слів

Як проголосувати за створення антикорупційної ради і навіщо

На платформі Національного агентства з питань запобігання корупції відбудеться голосування для обрання 15 членів Громадської антикорупційної ради. Про це оголосили в Міністерстві оборони України. Мета — підвищення прозорості та боротьби з корупцією в Міністерстві оборони.

Читати далі
+ 57 слів

На окупованій Луганщині загарбники влаштовують провокації з українським прапором

У Луганській області окупанти вдаються до провокацій при розшуку партизан. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація у Telegram.

Читати далі
+ 22 слів

На Херсонщині ліквідували колаборанта та організатора катівень

Сергій Москаленко, 45-річний житель Нової Каховки, співпрацював з ворогом, коли його населений пункт окупували. Про це повідомило Головне управління розвідки. 

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5835 новин