Що може відбуватися в Афганістані найближчим часом?

«Талібан» після приходу до влади намагається показати, що дотримуватиметься дещо демократичніших принципів, ніж у 1996-2001 роках. Таліби готові до компромісів і налагодження відносин з іншими країнами, пообіцяли не переслідувати представників попередньої влади й оголосили їм амністію, а ще ― закликають до уряду різних людей і навіть жінок, повідомляє Європейська правда. Однак шаріатське право за лишається визначальним. Що може чекати на Афганістан ― читайте далі.

Чому це важливо. Від того, яким буде спосіб правління «Талібану» в Афганістані, залежить рівень життя мешканців країни, їхні права, а також спокій чи нова війна між різними етнічними й релігійними групами.

Детальніше. Ймовірно, таліби відмовляться від учинення масового публічного насильства ― покарань і страт. Однак і далі життя в суспільстві регулюватиметься шаріатом. Можливо, противників «Талібану» переслідуватимуть і знищуватимуть непоказово й без розголосу ― так зберігатиметься вигляд більш ліберального правління й таліби завойовуватимуть визнання інших країн.

Таліби можуть затвердити диктатуру зі сильним контролем людей та збереженням суспільного порядку за нормами шаріату, проте без потрясінь. Можливо, доведеться шукати компромісів з регіональними та етнічними елітами.

Однак за певний час нова влада матиме справу з дефіцитом ресурсів. Афганістан ― доволі бідна країна, тому державного бюджету може забракнути навіть на утримання армії в тому складі, у якому вона є зараз. Озброєні чоловіки можуть формувати нові рухи або поповнювати наявні терористичні угрупування.

Ще одна небезпека ― пуштунський націоналізм «Талібану». Він може провокувати міжетнічні чвари й розвиток нових збройних конфліктів. Через можливі проблеми з розподілом ресурсів можуть стати більш радикальними афганські суннітські групи, які виступатимуть проти шиїтів (групи мусульман, які дотримуються дещо різних норм ісламу).

Варто врахувати, що не весь Афганістан під владою «Талібану». Люди в Панджшерській долині неподалік від столиці Кабула планують продовжити боротьбу проти талібів. Люди, які залишилися від афганської армії, син національного героя Ахмад Шаха Масуда і віцепрезидент Афганістану Салех закликають людей продовжувати захист країни. Невідомо, чи цей рух стане успішним, адже у їхній владі обмежені ресурси й територія і наразі немає підтримки інших країн. Однак він усе ж може призвести до нової громадянської війни в Афганістані.

Копайте глибше. Війна в Афганістані: що відбувається та хто такі таліби?

Фото: foreignaffairs.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

окупанти готують провокацію на Запорізькій АЕС

росіяни хочуть звинуватити працівників станції в зберіганні зброї на території тимчасово окупованої ЗАЕС. Задля цього окупанти тортують працівників і вимагають у них «зізнання» про те, що нібито ще в березні вони скинули зброю в бетонні чаші охолоджувальних басейнів на станції.

Читати далі
+ 53 слів

В Україні зроблять реєстр олігархів

У реєстрі має міститися прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, ідентифікаційні дані та реквізити паспортів олігархів.

Читати далі
+ 41 слів

ЗСУ звільнили острів Зміїний

Українські захисники повністю звільнили острів Зміїний від російських окупантів. Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Читати далі
+ 5 слів

Чехія розробила безпілотник для України. Його подарують ЗСУ

У Чехії сконструювали безпілотник-розвідник Bivoj, який вже скоро використовуватимуть українські військові. Головне завдання дрону – передавати точні дані на відстані від 50 до 60 км, що дозволить українській артилерії покращити свої результати. Про це повідомляє ČTK.

Читати далі
+ 1 слів

ЗСУ відбили наступ на Херсонщині. Важливе за ніч та ранок 30 червня

Збройні Сили України відбили штурм окупантів на Херсонщині. росіяни хотіли вибити українські підрозділи з щойно визволених населених пунктів, але їм це не вдалося. Про це повідомило оперативне командування «Південь».

Читати далі
+ 95 слів

Посіпака нацистів й конкурент Бандери. 4 міфи про Романа Шухевича

Сьогодні — день народження Романа Шухевича. З цієї нагоди розвінчуємо міфи про провідника ОУН. Розповідаємо про те, чи дійсно головнокомандувач УПА був нацистським агентом та отримував подарунки від Гітлера, про конкуренцію з Бандерою та пошуки зниклого тіла Шухевича.

Читати далі
+ 227 слів

100 грн за пляшку води, спалення українських книжок та знесення будинків. Останні новини з тимчасово окупованого Маріуполя

Ціни. Попри відсутність грошей та будь-якого заробітку у маріупольців, ціни постійно зростають. Півторалітрова пляшка води коштує близько 100 грн, кілограм свинини — 600 грн. Також окупанти пропонують свої приватні похоронні послуги вартістю 10000 грн за одне тіло. Про це повідомляє Головне управління розвідки. Водночас радник мера Маріуполя Петро Андрющенко каже, що 1,5 л води коштують у місті 40 грн.

Читати далі
+ 173 слів

У Польщі збирають на Байрактар для України. Головне за ніч та ранок 29 червня

У Польщі збирають гроші на Байрактар для України. За добу зібрали вже близько 90 тисяч доларів. Про збір оголосив громадський діяч Славомір Сєраковський.

Читати далі
+ 61 слів
Що там ще
+ 4404 новин