Штучний інтелект прогнозуватиме онкологічні захворювання

LIKE

Систему зі штучним інтелектом, що може не лише виявити рак шийки матки на ранніх стадіях, а й попередити про ризики його виникнення розробила компанія Microsoft і SRL Diagnostics. Діагностика ракових клітин займає в середньому 8 годин, а з допомогою штучного інтелекту її вдасться скоротити до 2 годин.

Чому це важливо. Це допоможе швидко виявляти пацієнтів, що перебувають у групі ризику, та ефективніше боротися із захворюванням.

Детальніше. Система аналізує дані багатьох пацієнтів і виявляє, хто з них перебуває в групі ризику. Штучний інтелект здатний помітити зміни в клітинах, аномалії, передраковий стан. Очевидно, остаточною діагностикою та лікуванням займатимуться лікарі, однак нова розробка допоможе працювати якісніше та ефективніше.

Упродовж дня система може продукувати 200 слайдів, що здатні показати рак шийки матки та 100 слайдів з іншими видами раку. Вона допоможе збільшити продуктивність роботи цитологів (учених, що займаються вивченням будови та функціонування клітин)  близько в чотири рази. Якщо зараз діагностика займає в середньому 8 годин, то з допомогою штучного інтелекту її вдасться скоротити до 2 годин.

Наразі нову розробку ще не використовують у лікарняній практиці, але її вже підготували для тестування в SRL Diagnostics.

Штучний інтелект зміг передбачити шанси людини померти протягом року, за результатами кардіограми, навіть якщо вони були нормальними. З нейромережами працювали науковці з медичного закладу Geisinger в Пенсільванії.  Вони доручили системі вивчити 1,77 млн результатів електрокардіограм майже 400 тисяч людей, щоб передбачити, хто з них може померти упродовж року.

За результатами тестування штучного інтелекту були виявлені анкети людей, де програма точно передбачила смерть пацієнтів, на відміну від лікарів. Наразі невідомо, який механізм використовує штучного інтелекту для передбачення, тому поки лікарі не надто охоче його використовують.

Покоління міленіалів часто страждає гіпертонією, депресією і гіперактивністю. Про це свідчать результати дослідження The health of America. Зміни в здоров’ї тих, хто народився 1981-1996 рр. можуть спровокувати зростання смертності навіть на 40% порівняно з попереднім поколінням. Також зростуть попит і витрати на медичну допомогу.  

Фото: pexels.com

На сторожі морської безпеки: 3 липня в Україні відзначають День військово-морських сил ЗСУ

Щороку в першу неділю липня в Україні відзначають День військово-морських сил. Вони стримують ворога та дають збройну відсіч у внутрішніх водах країни.

Читати далі
+ 79 слів

Фільм про українських добровольців отримав спецвідзнаку на фестивалі у Великобританії

Витвір отримав спеціальну відзнаку журі міжнародного кінофестивалю «Sheffield Doc/Fest-2022». Режисером документального повнометражного фільму «День українського добровольця» виступив Володимир Тихий. Стрічку створило об’єднання «Вавилон‘13» в об’єднанні з Black Photon.

Читати далі
+ 17 слів

Україна збирає Армію дронів для ЗСУ. Можна задонатити гроші або дрони

Проєкт «Армія дронів» включає: систематичну купівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів. Дрони потрібні українським військовим, щоб моніторити всю лінію фронту — майже 2,5 тисячі км.

Читати далі
+ 41 слів

Український борщ — під охороною ЮНЕСКО. Його внесли до списку нематеріальної культурної спадщини

Сьогодні «Культуру приготування українського борщу» внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Читати далі
+ 34 слів

Україна контролює 45% територій Донеччини. Головне за ніч та ранок 1 липня

Україна контролює 45% територій Донеччини. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко в етері телемарафону. окупанти продовжують постійно обстрілювати населені пункти Донеччини.

Читати далі
+ 75 слів

Нові пригоди міньйонів, Тора та собаки Супермена. 5 кінопрем’єр липня

Попри труднощі з доставкою фільмів в Україну через російську агресію, кінотеатри продовжують працювати та пропонують глядачам низку нових фільмів для перегляду. Серед новинок — номінант премії «Оскар», бойовик із Антоніо Бандерасом, продовження супергейського кіновсесвіту Marvel, а також два мультфільми про фантастичних істот.

Читати далі
+ 88 слів

Історія кур’єра-суперзірки, адаптація комп’ютерної гри та нова епідемія. Серіальні прем’єри липня 2022

Найпопулярніші стрімінгові сервіси Netflix, HBO та Hulu у липні презентують низку серіальних прем’єр. Серед новинок — пригоди підлітків-бунтарів, кримінальний триллер у стінах психлікарні та життя бізнесмена, який прагне заробити, використовуючи обманні схеми.

Читати далі
+ 92 слів

окупанти готують провокацію на Запорізькій АЕС

росіяни хочуть звинуватити працівників станції в зберіганні зброї на території тимчасово окупованої ЗАЕС. Задля цього окупанти тортують працівників і вимагають у них «зізнання» про те, що нібито ще в березні вони скинули зброю в бетонні чаші охолоджувальних басейнів на станції.

Читати далі
+ 53 слів
Що там ще
+ 4411 новин