Штучний інтелект прогнозуватиме онкологічні захворювання

LIKE

Систему зі штучним інтелектом, що може не лише виявити рак шийки матки на ранніх стадіях, а й попередити про ризики його виникнення розробила компанія Microsoft і SRL Diagnostics. Діагностика ракових клітин займає в середньому 8 годин, а з допомогою штучного інтелекту її вдасться скоротити до 2 годин.

Чому це важливо. Це допоможе швидко виявляти пацієнтів, що перебувають у групі ризику, та ефективніше боротися із захворюванням.

Детальніше. Система аналізує дані багатьох пацієнтів і виявляє, хто з них перебуває в групі ризику. Штучний інтелект здатний помітити зміни в клітинах, аномалії, передраковий стан. Очевидно, остаточною діагностикою та лікуванням займатимуться лікарі, однак нова розробка допоможе працювати якісніше та ефективніше.

Упродовж дня система може продукувати 200 слайдів, що здатні показати рак шийки матки та 100 слайдів з іншими видами раку. Вона допоможе збільшити продуктивність роботи цитологів (учених, що займаються вивченням будови та функціонування клітин)  близько в чотири рази. Якщо зараз діагностика займає в середньому 8 годин, то з допомогою штучного інтелекту її вдасться скоротити до 2 годин.

Наразі нову розробку ще не використовують у лікарняній практиці, але її вже підготували для тестування в SRL Diagnostics.

Штучний інтелект зміг передбачити шанси людини померти протягом року, за результатами кардіограми, навіть якщо вони були нормальними. З нейромережами працювали науковці з медичного закладу Geisinger в Пенсільванії.  Вони доручили системі вивчити 1,77 млн результатів електрокардіограм майже 400 тисяч людей, щоб передбачити, хто з них може померти упродовж року.

За результатами тестування штучного інтелекту були виявлені анкети людей, де програма точно передбачила смерть пацієнтів, на відміну від лікарів. Наразі невідомо, який механізм використовує штучного інтелекту для передбачення, тому поки лікарі не надто охоче його використовують.

Покоління міленіалів часто страждає гіпертонією, депресією і гіперактивністю. Про це свідчать результати дослідження The health of America. Зміни в здоров’ї тих, хто народився 1981-1996 рр. можуть спровокувати зростання смертності навіть на 40% порівняно з попереднім поколінням. Також зростуть попит і витрати на медичну допомогу.  

Фото: pexels.com

Президент «Мотор Січі» блокував передачу гелікоптера для ГУР

СБУ встановила, що президент компанії з розробки, ремонту авіації В’ячеслав Богуслаєв перешкоджав роботі Сил оборони на користь агресора.

Читати далі
+ 53 слів

Танки Challenger-2 вже в Україні. Головне за ніч і ранок 28 березня

Міністр оборони показав танки Challenger-2, які передала Велика Британія. Вже скоро їх відправлять на передову. 

Читати далі
+ 150 слів

Авдіївку закривають на в'їзд. Що відбувається у місті?

Noo

Авдіївка Донецької області з 27 березня — закрита для в’їзду. Місто включили до «червоної зони». Туди не зможуть потрапити, зокрема, журналісти та волонтери. Про це повідомив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш у телеграмі. 

Читати далі
+ 294 слів

Інклюзивний електропоїзд «Львів-Рівне-Львів» запускає Укрзалізниця

«Укрзалізниця» модернізувала електропоїзд за маршрутом «Львів-Рівне-Львів», враховуючи потреби людей з інвалідністю. Поїзд №804/803/806/805 почне курсувати із 28 березня. Про це йдеться в телеграмі Укрзалізниці. 

Читати далі
+ 38 слів

РФ обстріляла ракетами Слов‘янськ на Донеччині

Щонайменше одна людина загинула, ще 25 отримали поранення. Про це повідомив керівник ОВА Павло Кириленко.

Читати далі
+ 15 слів

Новий ударний безпілотник Bayraktar TB3 презентували в Туреччині

Bayraktar TB3 розробила турецька компанія Baykar. Новий безпілотник може нести бойові вантажі вагою 280 кг і літати понад 50 годин. Про це повідомив технічний директор, співвласник Baykar Сельчук Байрактар у твітері

Читати далі
+ 22 слів

СБУ ліквідувала групу агентів ФСБ, яка збирала розвіддані про позиції та озброєння ЗСУ

У результаті спецоперації у Харківській та Донецькій областях знешкодили групу з восьми місцевих жителів, яка збирала інформацію про місце перебування та переміщення Сил оборони. Про це повідомили в СБУ.

Читати далі
+ 25 слів

Понад 58,5 мільйонів гривень на дрони-камікадзе для ГУР зібрали на платформі UNITED-24

Тепер розвідка отримає понад 2200 безпілотників FPV. Ці дрони дозволяють військовим виконувати складні маневри з високою швидкістю руху.

Читати далі
+ 36 слів
Що там ще
+ 5903 новин