Смерті від вейпу: ймовірна проблема у рідині для куріння

380 випадків захворювань легень та 6 смертей, якій ймовірно спричинило куріння вейпу, зареєстрували у США. Науковці найбільш ймовірною причиною вважають рідини, які додають в пристрій. Серед інших шкідливих речовин — нікотин, метали та інші безнікотинові субстанції, про це пише CNN.

Чому це важливо. Частина людей переконані, що на відміну від сигарет, вейп не є шкідливим.

Детальніше. Проблемою смертей та захворювань від вейпу займаються департамент з охорони здоров’я Нью-Йорку та управління продовольства і медикаментів США. Одна з теорій вказує на те, що проблема у вітаміні Е, продукті, який зустрічається у рідинах з екстрактом марихуани, легальної в кількох штатах.

Відомо, що вітаміну Е багато у мигдалі, оливковій та ріпаковій оліях. Він доступний як звичайна харчова добавка і часто використовується для косметичного догляду за шкірою. Експерти кажуть, що його молекулярна структура не досліджена і цілком може виявитись небезпечною.

Департамент з охорони здоров’я Нью-Йорку вважає саме його причиною 34 захворювань від вейпу у штаті. Проте у федеральному управлінні припускають, що винні інші компоненти, наприклад, загущувачі.

У ще одному випадку, на думку науковців, причина у рослинному гліцерині. Минулого року жінку госпіталізували з кашлем, жаром, нічним потінням та легеневою недостатністю. Лікарі встановили, що причина — у рослинному гліцерині, який знайшли в її електронній сигареті. Щоправда, жінка не відмовилась від подальшого куріння.

Наразі відомо, що серед більшості хворих молоді люди у віці 18-24 років. Із симптомів у них пневмонія, задишка, кашель, гарячка та легенева недостатність. Усі хворі використовували різноманітні пристрої та рідини для куріння. Американські чиновники зібрали більше сотні зразків для перевірки. 

Американські лікарі радять уникати куріння вейпу на час розслідування причини захворювань, а британські нагадують, що курці вейпів входять до групи ризику звичайних курців.

5 кроків, щоб відмовитись від куріння повністю. Тютюн вбиває майже половину тих, хто курить. Міністерство охорони здоров’я дає рекмонедації тим, хто хоче позбутись цієї негативної звички:

  1. Знайдіть для себе вагому мотивацію. Продумайте, чому ви відмовляєтесь від куріння. Можна записати цю причину/причини на окремому аркуші та повісити на видному місці як нагадування.
  2. Встановіть дату відмови від куріння та створіть чіткий план дій. Проаналізуйте, у яких ситуаціях ви зазвичай курите та як зможете цих ситуаціях уникнути або чим замінити сигарету.
  3. Включіть до свого раціону більше корисних продуктів та додайте фізичної активності. Це дозволить контролювати вагу (для тих, хто боїться набрати зайвих кілограмів) і покращить самопочуття. У цьому може допомогти ваш сімейний лікар чи терапевт — запишіться на консультацію.
  4. Позбавтеся усіх предметів, які нагадують вам про куріння. Приберіть із квартири, робочого місця та машини пачки сигарет, запальнички, попільнички тощо.
  5. Заручіться підтримкою. Знайдіть однодумців, обговоріть свій план і прогрес з родичами і друзям. Крім того, можете звернутись на безкоштовний сервіс з надання допомоги у припиненні куріння, де професіонали допоможуть справитись з проблемою. 

У штаті Нью Йорк заборонили ароматні електронні сигарети. Губернатор штату Ендрю Куомо видав указ щодо заборони продажу ароматизованих електронних сигарет. Про це він написав у Twitter: «Сьогодні я оголошую …указ, який забороняє продаж ароматизованих електронних сигарет. Державна поліція та Міністерство охорони здоров’я будуть боротись з підприємствами роздрібної торгівлі, які продають неповнолітнім сигарети…», — йдеться у твіті.

Фото: Ruslan Alekso / Pexels

Місія до Оленівки все ще можлива

«Ми ніколи не отримували дозволу від Російської Федерації, щоб зайти туди. Чи означає це, що все втрачено? Ні. Згадайте Запорізьку атомну електростанцію. Ми маємо там спеціалістів з МАГАТЕ. Тож, це можливо», — про це журналістам заявила Деніз Браун — постійна координаторка системи ООН в Україні. 

Читати далі
+ 34 слів

Leopard для України, повернення з полону і ноутбуки для вчителів: 7 позитивних новин січня

Війна триває і новий рік розпочався для нас численними трагедіями. Але ми боремось і працюємо, тому і цього місяця маємо чому радіти. Гортайте карусель, щоб згадати позитивні новини січня, які тішать і наближають нашу перемогу.

Читати далі
+ 110 слів

«Повернись живим» та Приватбанк оголосили збір на екіпірування льотчиків

Благодійний фонд спільно з ПриватБанком відкрили збір на суму в розмірі 31 млн грн. Мета збору  — придбати вогнетривку форму та авіаційні шоломи, щоб повністю закрити потребу екіпажів армійської авіації у спеціальному екіпіруванні. 

Читати далі
+ 33 слів

Україна отримає до 140 танків від західних партнерів

У межах першої хвилі допомоги Україна отримає 120−140 сучасних західних танків. Зокрема, Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams і розраховує на французькі Leclerc. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Читати далі
+ 9 слів

Як мілітаризують дітей у Криму

Керівник окупаційної адміністрації Аксьонов відкриває по всьому Криму Добровільні товариства сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ), де дітей вчать користуватися зброєю, надавати першу медичну допомогу, проходити вогневу та інженерну підготовку.

Читати далі
+ 62 слів

Символ стійкості: на стіні зруйнованого будинку в Миколаєві годинник досі рахує хвилини

У зруйнованому російськими обстрілами будинку у Миколаєві, на стіні, яка вціліла, досі продовжує висіти килим та годинник, який відраховує хвилини. Про це написала волонтерка з Одеси Леся Рудченко у своєму Instagram.

Читати далі
+ 5 слів

Представили лого та слоган цьогорічного Євробачення–2023

Організатори цьогорічного пісенного конкурсу представили логотип та слоган Євробачення 2023. У вигляді зображення буде використана анімація сердець у кольорах українського та британського прапорів, що б’ються в унісон. Гаслом цьогорічного фестивалю стануть слова «Об’єднані музикою» (United by music).

Це символізує єднання народів та підтримку України.

Читати далі
+ 19 слів

Міжнародний олімпійській комітет відреагував на критичні заяви України

Міжнародний олімпійській комітет відповів на критичні коментарі з боку українських офіційних осіб щодо заяви про ймовірне повернення атлетів з Росії та Білорусі до змагань. Про це йдеться у заяві МОК для інформаційного агентства Reuters.

Читати далі
+ 124 слів
Що там ще
+ 5482 новин