Смерті від вейпу: ймовірна проблема у рідині для куріння

380 випадків захворювань легень та 6 смертей, якій ймовірно спричинило куріння вейпу, зареєстрували у США. Науковці найбільш ймовірною причиною вважають рідини, які додають в пристрій. Серед інших шкідливих речовин — нікотин, метали та інші безнікотинові субстанції, про це пише CNN.

Чому це важливо. Частина людей переконані, що на відміну від сигарет, вейп не є шкідливим.

Детальніше. Проблемою смертей та захворювань від вейпу займаються департамент з охорони здоров’я Нью-Йорку та управління продовольства і медикаментів США. Одна з теорій вказує на те, що проблема у вітаміні Е, продукті, який зустрічається у рідинах з екстрактом марихуани, легальної в кількох штатах.

Відомо, що вітаміну Е багато у мигдалі, оливковій та ріпаковій оліях. Він доступний як звичайна харчова добавка і часто використовується для косметичного догляду за шкірою. Експерти кажуть, що його молекулярна структура не досліджена і цілком може виявитись небезпечною.

Департамент з охорони здоров’я Нью-Йорку вважає саме його причиною 34 захворювань від вейпу у штаті. Проте у федеральному управлінні припускають, що винні інші компоненти, наприклад, загущувачі.

У ще одному випадку, на думку науковців, причина у рослинному гліцерині. Минулого року жінку госпіталізували з кашлем, жаром, нічним потінням та легеневою недостатністю. Лікарі встановили, що причина — у рослинному гліцерині, який знайшли в її електронній сигареті. Щоправда, жінка не відмовилась від подальшого куріння.

Наразі відомо, що серед більшості хворих молоді люди у віці 18-24 років. Із симптомів у них пневмонія, задишка, кашель, гарячка та легенева недостатність. Усі хворі використовували різноманітні пристрої та рідини для куріння. Американські чиновники зібрали більше сотні зразків для перевірки. 

Американські лікарі радять уникати куріння вейпу на час розслідування причини захворювань, а британські нагадують, що курці вейпів входять до групи ризику звичайних курців.

5 кроків, щоб відмовитись від куріння повністю. Тютюн вбиває майже половину тих, хто курить. Міністерство охорони здоров’я дає рекмонедації тим, хто хоче позбутись цієї негативної звички:

  1. Знайдіть для себе вагому мотивацію. Продумайте, чому ви відмовляєтесь від куріння. Можна записати цю причину/причини на окремому аркуші та повісити на видному місці як нагадування.
  2. Встановіть дату відмови від куріння та створіть чіткий план дій. Проаналізуйте, у яких ситуаціях ви зазвичай курите та як зможете цих ситуаціях уникнути або чим замінити сигарету.
  3. Включіть до свого раціону більше корисних продуктів та додайте фізичної активності. Це дозволить контролювати вагу (для тих, хто боїться набрати зайвих кілограмів) і покращить самопочуття. У цьому може допомогти ваш сімейний лікар чи терапевт — запишіться на консультацію.
  4. Позбавтеся усіх предметів, які нагадують вам про куріння. Приберіть із квартири, робочого місця та машини пачки сигарет, запальнички, попільнички тощо.
  5. Заручіться підтримкою. Знайдіть однодумців, обговоріть свій план і прогрес з родичами і друзям. Крім того, можете звернутись на безкоштовний сервіс з надання допомоги у припиненні куріння, де професіонали допоможуть справитись з проблемою. 

У штаті Нью Йорк заборонили ароматні електронні сигарети. Губернатор штату Ендрю Куомо видав указ щодо заборони продажу ароматизованих електронних сигарет. Про це він написав у Twitter: «Сьогодні я оголошую …указ, який забороняє продаж ароматизованих електронних сигарет. Державна поліція та Міністерство охорони здоров’я будуть боротись з підприємствами роздрібної торгівлі, які продають неповнолітнім сигарети…», — йдеться у твіті.

Фото: Ruslan Alekso / Pexels

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів
Що там ще
+ 9454 новин