Детальніше. Проблемою смертей та захворювань від вейпу займаються департамент з охорони здоров’я Нью-Йорку та управління продовольства і медикаментів США. Одна з теорій вказує на те, що проблема у вітаміні Е, продукті, який зустрічається у рідинах з екстрактом марихуани, легальної в кількох штатах.
Відомо, що вітаміну Е багато у мигдалі, оливковій та ріпаковій оліях. Він доступний як звичайна харчова добавка і часто використовується для косметичного догляду за шкірою. Експерти кажуть, що його молекулярна структура не досліджена і цілком може виявитись небезпечною.
Департамент з охорони здоров’я Нью-Йорку вважає саме його причиною 34 захворювань від вейпу у штаті. Проте у федеральному управлінні припускають, що винні інші компоненти, наприклад, загущувачі.
У ще одному випадку, на думку науковців, причина у рослинному гліцерині. Минулого року жінку госпіталізували з кашлем, жаром, нічним потінням та легеневою недостатністю. Лікарі встановили, що причина — у рослинному гліцерині, який знайшли в її електронній сигареті. Щоправда, жінка не відмовилась від подальшого куріння.
Наразі відомо, що серед більшості хворих молоді люди у віці 18-24 років. Із симптомів у них пневмонія, задишка, кашель, гарячка та легенева недостатність. Усі хворі використовували різноманітні пристрої та рідини для куріння. Американські чиновники зібрали більше сотні зразків для перевірки.
Американські лікарі радять уникати куріння вейпу на час розслідування причини захворювань, а британські нагадують, що курці вейпів входять до групи ризику звичайних курців.
→ 5 кроків, щоб відмовитись від куріння повністю. Тютюн вбиває майже половину тих, хто курить. Міністерство охорони здоров’я дає рекмонедації тим, хто хоче позбутись цієї негативної звички:
- Знайдіть для себе вагому мотивацію. Продумайте, чому ви відмовляєтесь від куріння. Можна записати цю причину/причини на окремому аркуші та повісити на видному місці як нагадування.
- Встановіть дату відмови від куріння та створіть чіткий план дій. Проаналізуйте, у яких ситуаціях ви зазвичай курите та як зможете цих ситуаціях уникнути або чим замінити сигарету.
- Включіть до свого раціону більше корисних продуктів та додайте фізичної активності. Це дозволить контролювати вагу (для тих, хто боїться набрати зайвих кілограмів) і покращить самопочуття. У цьому може допомогти ваш сімейний лікар чи терапевт — запишіться на консультацію.
- Позбавтеся усіх предметів, які нагадують вам про куріння. Приберіть із квартири, робочого місця та машини пачки сигарет, запальнички, попільнички тощо.
- Заручіться підтримкою. Знайдіть однодумців, обговоріть свій план і прогрес з родичами і друзям. Крім того, можете звернутись на безкоштовний сервіс з надання допомоги у припиненні куріння, де професіонали допоможуть справитись з проблемою.
→ У штаті Нью Йорк заборонили ароматні електронні сигарети. Губернатор штату Ендрю Куомо видав указ щодо заборони продажу ароматизованих електронних сигарет. Про це він написав у Twitter: «Сьогодні я оголошую …указ, який забороняє продаж ароматизованих електронних сигарет. Державна поліція та Міністерство охорони здоров’я будуть боротись з підприємствами роздрібної торгівлі, які продають неповнолітнім сигарети…», — йдеться у твіті.
Фото: Ruslan Alekso / Pexels