Сьогодні — восьма річниця звільнення Слов’янська та Краматорська, хроніка подій

Минуло 8 років від моменту, коли українські захисники визволили Краматорськ та Слов’янськ від російських окупантів. Саме 5 липня 2014 року ЗСУ знову підняли прапор над містами. Майже три місяці жителі Слов’янська та Краматорська перебували під окупацією сепаратистів. Зараз ці міста — українські. Однак росіяни й надалі проводять обстріли та намагаються їх захопити.

Як захопили Слов’янськ

Захоплення міста проросійськими терористами почалося 12 квітня 2014 року. Російські спецзагони, до яких приєдналися бойовики самопроголошеної «ДНР» і представники криміналу, захопили місто.

Незаконні збройні формування захопили міський відділ МВС та відділ СБУ. У будівлі поліції окупанти заволоділи 20 автоматами та 400 пістолетами Макарова.

Під будівлею бойовики відразу ж побудували барикади. Вони також зняли український прапор і повісили замість нього російський. На виїзді з міста терористи облаштували блокпост, зміцнивши його барикадами з шин. Станом на ранок 13 квітня диверсанти контролювали всі виїзди.

Життя під окупацією

З 13 квітня постійно відбувались перестрілки між окупантами та українськими захисниками. Через кілька днів терористи захопили телевежу та увімкнули показ російських каналів.

Під час окупації загарбники затримували всіх, хто здавався їм підозрілим. Насамперед — україномовних мешканці міста. Заручників катували. Магазини міста поступово порожніли, частково зникло електро- та водопостачання, а мобільний зв’язок працював з перебоями.

До середини червня Слов’янськ наблизився до гуманітарної катастрофи: у місті не було світла, припинилося постачання води, транспортного сполучення з іншими населеними пунктами не було, АЗС були зруйновані.

Як захопили Краматорськ

Окупація Краматорська почалась того ж дня, що й Слов’янська — 12 квітня. Сепаратисти відкрили вогонь у повітря, а потім почали стріляти по вікнах будівлі міськвиконкому. Згодом окупанти повісили прапор «ДНР» на будівлі та штурмували будівлю міського відділу поліції.

Біля захоплених адмінбудівель незаконні збройні формування почали споруджувати барикади. Коли на допомогу краматорським «сепаратистам», керованими рф, приїхали терористи зі Слов’янська, окупанти повністю взяти місто під свій контроль. Спроби звільнити місто ЗСУ почали ще у квітні. Тоді українські захисники відбили Краматорський аеропорт.

Звільнення міст 

5 липня 2014 року українські військові почали наступ, змусивши терористів покинути міста. У той день над міськрадою Слов’янська та Краматорська знову замайоріли українські прапори. Терористи втекли в Горлівку і Донецьк. Утікаючи, окупанти залишили чималий склад зброї російського виробництва.

Разом зі Слов’янськом і Краматорськом українські військові також звільнили Бахмут, Дружківку і Костянтинівку.

Фото: library.khntusg.com.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

25 українських бійців потрапили в полон під час виходу з Авдіївки

«На жаль, в ході цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це війна… Хочу сказати цим солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам — ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військовослужбовців з ворожого полону». Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Читати далі
+ 8 слів

11 безпілотників збили у Львівській області

Уламки пошкодили обʼєкт критичної інфраструктури. Дві ракети типу «Кинджал» збити не вдалось. Також під ударом опинилась критична інфраструктура Івано-Франківщини. Обійшлося без постраждалих.

Читати далі
+ 14 слів

РФ здійснила чергову масовану атаку по енергооб’єктах України. Важливе за ніч і ранок 29 березня

Цієї ночі Сили оборони збили 84 повітряні цілі: 58 «шахедів» та 26 ракет. Усього росіяни запустили по Україні 99 засобів повітряного нападу.

Читати далі
+ 140 слів

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів
Що там ще
+ 9458 новин