«Спорт поза політикою?» Чи можуть українські спортсмени фотографуватися з російськими? Кейс Ярослави Магучіх

Легкоатлетка Ярослава Магучіх на Олімпіаді у Токіо сфотографувалася з росіянкою Марією Ласіцкене. Українська бронзова призерка є ще й молодшою лейтенанткою ЗСУ. Відтак заступниця міністра оборони Ганна Маляр планує пояснити дівчині, що фото з росіянкою у часі російсько-української війни є недопустимим. Про це Маляр повідомляє на своїй ФБ-сторінці.

Чому це важливо. Фото Магучіх з російською легкоатлеткою викликало обговорення у соцмережах. Дехто підтримує дівчину та просить не критикувати її за цей вчинок, бо, на їхню думку, «спорт — поза політикою». Дехто ж нагадує, в Україні триває російсько-українська війна і це накладає певні обмеження та відповідальність на спортсменів.

Детальніше. Заступниця міністра оборони просила українців припинити цькування Ярослави, поки дівчина не пояснить усю ситуацію. Легкоатлетка зараз перебуває у Токіо на Олімпіаді, а коли повернеться, то Ганна Маляр поговорить із нею про її вчинок.

Цитата. «Вірне слідування спортивним традиціям, приміром — фото обіймів зі спортсменами-громадянами РФ, коли вони теж стають призерами, одразу використовує ворог як інформаційно-психологічну гармату, яка демонструє світу, що «їх тут немає», — пояснила на своїй сторінці у ФБ Ганна Маляр.

На цю світлину звернув увагу український активіст Сергій Стерненко у своєму телеграм-каналі: «Молодша лейтенантка ЗСУ Ярослава Магучіх обіймалась із капітаном збройних сил країни-агресора РФ Марією Ласіцкене. Колеги Марії вбивають колег Ярослави, але її, схоже, це не турбує. Спорт поза людяністю».

Також Стерненко написав у ФБ допис, де порівняв громадянські позиції українських спортсменів: «Чомусь футболісти Роман Зозуля, Євген Селін, Рустам Худжамов знають про війну та не звуть її просто «політикою». Вони прямо кажуть «це війна». І не перестають від цього бути спортсменами. Не однаково було і 16-річному воротарю Степану Чубенку, якого окупанти вбили за його позицію. А от шановний олімпієць Горуна вперто робить вигляд, що його та колег ця війна не стосується. Можливо, це так поїздки у Москву та Новосібірск вплинули, не знаю»

Нагадаємо, український каратист Станіслав Горуна підтримав Ярославу. На його думку, спорт є аполітичним видом діяльності: «Спорт, мать вашу, поза політикою!!! Спорт — це вид діяльності. Олімпіада це про дружбу, об’єднання і повагу незалежно ні від чого. Олімпіада доводить всім однозначно, що спорт поза політикою!! В Олімпіаді немає політики!», — написав спортсмен на своїй ФБ-сторінці.

Так само підтримав Ярославу і мер Дніпра Борис Філатов. Він сказав, що дівчину цькують «диванні патріоти», які нічого не зробили для України, поки вона завойовувала медалі для українського спорту. Філатов запевнив легкоатлетку, що вона завжди може покладатися на нього, бо рідне місто Ярослави — Дніпро — нікому не дасть її скривдити.

Чому спорт не може бути поза політикою, пояснив науковий працівник Інституту східноєвропейських студій філософського факультету Карлового університету Радко Мокрик.

«Але ж все банально і просто — в момент, коли ти, з тої чи іншої причини, ставиш біля свого прізвища прапор власної держави, коли він в тебе на плечах, на бейджику чи на табличці з твоїм прізвищем — ти береш на себе відповідальність. Бо в цей момент ти перестаєш бути просто Іваном, Василем чи Катериною — ти представляєш свою державу. Офіційно чи неофіційно, на найвищому чи на повсякденному «маленькому» рівні. Ти — не просто каратист, співак, художник, письменник, олімпієць, лектор чи хороший хлопець чи дівчина. Ти — українець. І подобається тобі це чи ні — ти несеш відповідальність за цей прапор і перед ним.

Якщо людина хоче бавитись в «дітей квітів», чи «всі ми браття-богоносці», як писав колись класик — то прошу дуже. Але без державного прапора. Бо там де прапор — там політика. Подобається це комусь чи ні», — написав Мокрик на своїй сторінці у ФБ.

Довідка. Ярослава Магучіх — українська легкоатлетка, яка спеціалізується на стрибках у висоту, чемпіонка Європи серед юнаків, рекордсменка світу у віковій групі до 20 років.

У липні 2018-го року на чемпіонаті Європи з легкої атлетики U-18 в угорському Дьєрі Ярослава завоювала золото. Для перемоги їй вистачило результату 186 см. Однак на цьому українка не зупинилася і почала погоню за рекордом турніру. З третьої спроби вона зуміла взяти висоту 194 см — новий рекорд юнацьких чемпіонатів Європи. Світовий рекорд у цій дисципліні — 196 см.

Фото: sport.24tv.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин